TCL Seria C70

sxill

New member
U mnie nie trzaska (podłączone optycznym do wzmacniacza Harman/Kardon) albo po prostu jeszcze nie uświadczyłem, bo kilka razy tylko włączyłem na jakimś muzycznym kanale na nie dłużej niż kilkanaście minut.
 

wojo2000

New member
Hej,

Moja konfiguracja to tuner SAT nbox po HDMI do TCL C70 a z TCL mam kabel optyczny do amplitunera PHILIPS. Póki co trzasków brak.
Również jak odpalam KODI i puszczam dźwięk na amplituner to nic mi nie trzaska.

P.S. Jedynie co mnie wkurza to video stuttering w KODI. Obraz jest niepłynny. Ale to ogólnie wina KODI, bo jak ten sam film odpalę w MX player to jest ok.

P.S. Czy macie jakiś sposób na root'a?
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Hej,

Moja konfiguracja to tuner SAT nbox po HDMI do TCL C70 a z TCL mam kabel optyczny do amplitunera PHILIPS. Póki co trzasków brak.
Również jak odpalam KODI i puszczam dźwięk na amplituner to nic mi nie trzaska.

P.S. Jedynie co mnie wkurza to video stuttering w KODI. Obraz jest niepłynny. Ale to ogólnie wina KODI, bo jak ten sam film odpalę w MX player to jest ok.

P.S. Czy macie jakiś sposób na root'a?

Ja zamiast Kodi mam najnowszy SPMC stąd "http://download.semperpax.com/spmc/android-arm/?C=M;O=D m" , mimo że to alfa to chodzi płynnej i stabilniej od Kodi i jest bardziej przystosowany do Android TV, Jeśli chodzi o root'a to sam jestem ciekaw ale na razie nic nie znalazłem:sad:
 

adamtom

New member
Jaką masz wersję oprogramowania? Patrzyłem na stronie TCL to jest dostępny firmware z maja a ja kupiłem TV kilka miesięcy poźniej więc mam chyba najnowsze. Przez OTA też brak aktualizacji
 

Kraczykruk

New member
Jaką masz wersję oprogramowania? Patrzyłem na stronie TCL to jest dostępny firmware z maja a ja kupiłem TV kilka miesięcy poźniej więc mam chyba najnowsze. Przez OTA też brak aktualizacji

Najnowszy dostępny soft to chyba 1.73 i on rozwiązuje problemy z wejściem optycznym.
Mam podłączony soundbar i wszystko gra tak jak powinno.

@wojo2000 mi Kodi nie przycina - 4k HDR 10bit wszystko śmiga. Przeinstaluj jeszcze raz aplikację.
 

dexterjj

New member
Jaką masz wersję oprogramowania? Patrzyłem na stronie TCL to jest dostępny firmware z maja a ja kupiłem TV kilka miesięcy poźniej więc mam chyba najnowsze. Przez OTA też brak aktualizacji

u mnie w info w tv pisze tak :

Wersja oprogramowania : V8-T65T01-LF1V143
Wersja systemu TV+: V3.1.2(V8-1705041-MF1V312

Nie wiem czy o to pytałeś , bo nic innego nie widzę
 

wojo2000

New member
Ja zamiast Kodi mam najnowszy SPMC, mimo że to alfa to chodzi płynnej i stabilniej od Kodi i jest bardziej przystosowany do Android TV, Jeśli chodzi o root'a to sam jestem ciekaw ale na razie nic nie znalazłem:sad:
DZIĘKI. Nie wiedziałem że jest coś takiego :) Po pierwszych testach wydaje się że chodzi znacznie lepiej niż KODI!
 

axelmateuss

New member
Przy kanałach TV i plikach w HLG też jest nieszczególnie - szaro, dość ciemno, mało kontrastu albo nienasycona czerń... Zastanawiałem się właśnie, czy da się to jakoś poprawić - bo samymi ustawieniami owszem, da się trochę wyciągnąć obraz, ale do HDR-u z plików w trybie HDR10 to mu bardzo daleko... Ciekawe, że na jednym rodzaju jest super, a na drugim słabo...
A w jakim trybie konsola wyświetla Ci grę? Może to kwestia kabla albo ustawień HDMI?
 

Kraczykruk

New member
Używam trybu 2160p RGB na PS4 Pro. Kabel z zestawu z konsoli, w ustawieniach TV włączony tryb HDMI 2.0
Masz rację filmy w HDR 10 wyglądają bardzo dobrze, ale odpaliłem wczoraj Assassin's creed i wygląda to nie najlepiej. Telewizor wykrywa automatycznie treść HDR i są tylko trzy tryby: film, dynamiczny i naturalny. Na każdym z nich kolory są nie takie jak trzeba. Zazwyczaj jest za jasno, ale zmniejszenie podświetlenia dużo nie poprawia. Wydaje mi się, że to kwestia ustawień więc stąd moje pytanie, czy ktoś już dobrał fajne ustawienia obrazu do trybu HDR. Telewizor ma sporo różnych "poprawiaczy obrazu", a połowa nawet nie wiem do czego służy.
 

axelmateuss

New member
@Kraczykruk
Mogę podać moje ustawienia z trybu HLG - może Ci się przydadzą. Nie uważam, żeby obraz na nich był genialny, daleko mu do tego z trybu HDR10, ale na pewno jest lepiej, niż na fabrycznych. Więc:
Ustawienia wstępne: Movie
Podśw. 100
Nas. 100
Over. Wył.
Micro Wł.
Zaawansowane >
Kon. 100
Ostr. 40
Bar. 50
Poz. 40
Gam. 4
Temp. Norm.
10p Wył.
Mpeg Wył.
Red. Wył.

Czerwony jest przy takich ustawieniach dość przeciągnięty, ale zawsze możesz bawić się dalej :) Dziwne jest to działanie przy HLG po prostu.
A jak przy obrazie z konsoli wejdziesz w Ustawienia > Obraz, to co jest napisane w nagłówku?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry