TCL Seria C70

Kraczykruk

New member
@Kraczykruk
Mogę podać moje ustawienia z trybu HLG - może Ci się przydadzą. Nie uważam, żeby obraz na nich był genialny, daleko mu do tego z trybu HDR10, ale na pewno jest lepiej, niż na fabrycznych. Więc:
Ustawienia wstępne: Movie
Podśw. 100
Nas. 100
Over. Wył.
Micro Wł.
Zaawansowane >
Kon. 100
Ostr. 40
Bar. 50
Poz. 40
Gam. 4
Temp. Norm.
10p Wył.
Mpeg Wył.
Red. Wył.

Czerwony jest przy takich ustawieniach dość przeciągnięty, ale zawsze możesz bawić się dalej :) Dziwne jest to działanie przy HLG po prostu.
A jak przy obrazie z konsoli wejdziesz w Ustawienia > Obraz, to co jest napisane w nagłówku?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, wieczorem spróbuje.

@kiki telewizor kupowałem u Was więc miał kalibrację. Ale pewnie nie miał na tryb HDR, a nawet jeśli to nie wygląda to najlepiej.
 

jakub_a

New member
Masz zrobioną kalibrację ?

To nie brak kalibracji tylko nieprawidlowa interpretacja sygnału przez TV. Nie jest nałożona krzywa HLG stąd wyprany z kontrastu obraz. Może też być, że backlight nie jest ustawiony na 100, co powoduje pogorszenie kontrastu.

W trybach HDRowych tv automatycznie ustawie się na max janość jaką jest w stanie wygenerować i ma mniejszy wybór presetów obrazu a także parametrów obrazu.

Backlight trzeba mieć zatem na 100, w przeciwnym wypadku obraz hdr nie będzie wyglądał poprawnie

TV czasami miewa problemy z tym, ale przełączenie na inny kanał i ponowne włączenie na kanał z HLG naprawiało stytuację.

W tej chwili pisząc to ogladam testowy kanał HotBird 4k1, HLG i wszystko jest w porządku.
 

jakub_a

New member
Problem z opóźnieniem dzwięku

Czy może ktoś z was zreplikować/potwierdzić takie oto problemy z dzwiękiem i kablem optycznym:

1. Oglądając NETFLIX, tv czasami przestaje przesyłać dzwięk surround i przestawia się w tryb PCM. Nie pomaga restart aplikacji netflix, trzeba zrestartować TV.

2. Oglądając Netflix i przełączając się manualnie w ustawieniach dzwięku SPDIF z Auto na PCM i ponownie na Auto, telewizor pozostaje w trybie PCM. Oglądając jednak kanał TV z sygnałem surround, przestawienie z Auto na PCM i ponownie na Auto działa poprawnie.

3. Opóżnienie dzwięku dla kanałów nadawanych w PCM między głośnikami TV a sygnałem na kablu optycznym jest spore, ale wejście w ustawienia dzwięku -> Audio Delay i przestawienie suwaka z 0 na 1 i ponownie na 0 powoduje zniwelowanie opóźnienia prawie do zera. Przełączanie kanałów 'zapomina' jakiekolwiek ustawienia Audio Delay.

No i pytanie, czy jest coś co mogę zrobić, by pozbyć się tych problemów.

Dzięki za pomoc!
 

axelmateuss

New member
Jeśli to faktycznie kwestia interpretacji krzywej, to trzeba liczyć, że poprawią to z softem... Oby.
U mnie tak HB4k1 jak i kanał testowy SES-u z Astry, obydwa w HLG, obydwa wyprane z kolorów na standardowym ustawieniu. Ale suwakami i tak poprawnej reprodukcji czerni ustawić się nie dało... Liczymy więc znów na TCL, obyśmy się nie przeliczyli.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Kraczykruk

New member
@axelmateuss
Zastosowałem Twoje ustawienia. Jest zdecydowanie lepiej, ale nadal coś nie tak. Np. pojawia się fioletowa poświata na niektórych obiektach.
I odpowiadając na Twoje poprzednie pytanie: jak wchodzę w Ustawienia > Obraz to mam Obraz HDR
 

axelmateuss

New member
To dziwne... U mnie się tak robi tylko przy HLG.
U mnie te ustawienia też wcale nie są dobre, są prostu lepsze od stockowych - ale np. czerwienie są przeciągnięte, kontrasty za małe i czerń trochę szara...
Tak, czy inaczej - sprawa dla producenta - kiki, urania-marek, prosimy o interwencję.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do czerni stricte musisz zmienić telewizor na Philipsa PUS8102 lub Oleda.
W klasie cenowej TCL ma najlepszy kontrast i to biorąc pod uwagę wszystkie marki.
Czerwień ureguluj w ustawieniach zaawansowanych. Możesz zjechać nawet na minus.
 

emde_

New member
Cześć, jak ustawiacie podświetlenie i nasycenie podczas oglądania w HDR? Po kalibracji dla niebieskich mam ustawiony tryb MOVE i podświetlenie na 100 oraz nasycenie na 45. Mam wrażenie że po zmiejszeniu podświetlenia i zwiększeniu nasycenia jest lepszy efekt ale po długiej zabawie już sam nie wiem co lepiej wygląda ;)
 

axelmateuss

New member
Właśnie o to chodzi, że ustawienia do HDR bazowo są bardzo dobre i nawet nie powinno się ich ruszać - problem jest z trybem HLG.

Kiki, nie chodzi o czerń w ogóle - chodzi o to, co się z nią dzieje w trybie HLG właśnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

sasza69

New member
Hej,

Noszę się z zamiarem zakupu telewizora i zaczynam rozważać zakup modelu 55C7006 (biorę pod uwagę jeszcze TX-58EX700, 55PUS7502)
Mam pytanie do użytkowników TCL'a 55C7006 jak ten model radzi sobie z transmisjami sportowymi czy ta matryca 60Hz bez żadnych upłynniaczy daje radę?

Będę wdzięczny za rónież za ogólną opinię czy warto kupić ten telewizor

Z góry dziękuję.
 

jakub_a

New member
Cześć, jak ustawiacie podświetlenie i nasycenie podczas oglądania w HDR? Po kalibracji dla niebieskich mam ustawiony tryb MOVE i podświetlenie na 100 oraz nasycenie na 45. Mam wrażenie że po zmiejszeniu podświetlenia i zwiększeniu nasycenia jest lepszy efekt ale po długiej zabawie już sam nie wiem co lepiej wygląda ;)

W trybie HDR podświetlenie musisz mieć na 100. W przeciwnym wypadku obraz nie będzie poprawnie wyświetlany.

Wszelkie ustawienia kalibracji (WB, 10P WB, Gamma, nasycenie itd) powinny być takie same w trybie MOVIE, jak w zwykłym trybie.

Problemem, który ma ten TV jest to, że w trybie HDR resetują się ustawienia 10P WB, same, bez ingerencji użytkownika. Pamięta całą resztę, włącznie ze zwykłym WB.
 

emde_

New member
W trybie HDR podświetlenie musisz mieć na 100. W przeciwnym wypadku obraz nie będzie poprawnie wyświetlany.

Wszelkie ustawienia kalibracji (WB, 10P WB, Gamma, nasycenie itd) powinny być takie same w trybie MOVIE, jak w zwykłym trybie.

Problemem, który ma ten TV jest to, że w trybie HDR resetują się ustawienia 10P WB, same, bez ingerencji użytkownika. Pamięta całą resztę, włącznie ze zwykłym WB.

Czyli ustawić na MOVE i podświetlenie na 100? A co z nasyceniem? I za każdym razem trzeba to ustawić?

Mam pytanie co do podświetlania dynamicznego. Macie włączone? Mam podejrzenia że ktoś w domu bawił się ustawieniami i to podświetlenie włączył. Oglądam film i napisy co scenę są albo jaśniejsze albo ciemniejsze. Irytujące, dodam że miałem kalibrację dla niebieskich i nie wiem czy tak było po kalibracji czy ktoś mi poprzestawiał ustawienia :)
 

jakub_a

New member
Czyli ustawić na MOVE i podświetlenie na 100? A co z nasyceniem? I za każdym razem trzeba to ustawić?

Mam pytanie co do podświetlania dynamicznego. Macie włączone? Mam podejrzenia że ktoś w domu bawił się ustawieniami i to podświetlenie włączył. Oglądam film i napisy co scenę są albo jaśniejsze albo ciemniejsze. Irytujące, dodam że miałem kalibrację dla niebieskich i nie wiem czy tak było po kalibracji czy ktoś mi poprzestawiał ustawienia :)

Nasycenie wg kalibracji lub uznania. Backlight na 100.
Wszystkie podświetlania, doświetlania, przyciemniania dynamiczne, automatyczne, smart itd wyłączone.
 

stachuu0

New member
Przed chwilą został u mnie wgrany soft w wersji 176. Aktualizacja nie poprawia problemu ze "skakaniem" oraz brakiem dźwięku po wygaszeniu. Pojawił się jednak nowy problem. Telewizor nie łączy się po kablu - tylko Wi-Fi.
 

stachuu0

New member
Nie. Od kilku miesięcy walczę w tej sprawie z serwisantem, który skontaktował się ze mną po rozmowie z infolinią TCL. Przyjechał i osobiście wgrał nowego softa. Podobno TCL zapewniał, że ta aktualizacja poprawia wszystkie problemy, ale to już chyba gdzieś słyszeliśmy...
 

achib

New member
Witajcie,
wczoraj stałem się szczęśliwym albo i nie posiadaczem TCL C70 w wersji 49 cali - czy ktoś z was uporał się z problemem SPDIF? Oglądanie TV z takim buczeniem przez wyjście optyczne mija się z celem, teoretycznie mam jeszcze 13 dni na wymianę na inny model, ale w zakresie 3k ciężko o coś podobnie sensownego :(
 
Do góry