TCL Seria C70

mikecheck

Member
Mam takie pytanie, czy w tej klasie cenowej lub do 4.000 PLN jest telewizor 55 calowy, który radzi sobie z cloudingiem i przebarwieniami?
 

Sonikos

New member
Dokładnie - to jest jeden z najtańszych TV z taką specyfikacja, trudno oczekiwać że za 3k kupi się urządzenie o specyfikacji jak za 8k.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

stachuu0

New member
hmmm, tak średnio, chmurki są, kwestia czy to rzeczywiście ustawienia lub zdjęcie, a na żywo jest lepiej.

Tak jak mówiłem. Na żywo dużo lepiej - praktycznie brak różnicy w podświetleniu. Sprawdzałem razem z lubą. Gdy jej powiedziałem o co chodzi to dalej nic nie doatrzegała, dopiero na zdjęciach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I znów to samo.
Chmurki na żywo nikt nie widzi tylko na zdjęciach. Zmień aparat bo to on przekłamuje. Nie ma żadnej chmurki - potwierdzi każdy kto ma telewizor .
I każdy kto patrzy na telewizor a nie na zdjęcie ze słabej komórki.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Zgadzam się z kiki...takie robienie zdjęć ciemnego czy w ogóle ekranu aparatem to nie ma sensu bo czarnego tam nie zobaczysz.Zawsze pochrzani się kolor na zdjęciu.To samo z tymi słynnymi "fioletowymi słoniami" ;)) Trzeba czekać aż telewizor wejdzie do sklepów lub kto ma blisko jechać do kikiego.Sam chcę go zobaczyć ale nie wiadomo kiedy wejdzie do sprzedaży,o to trzeba pytać TCL-a
 
Ostatnia edycja:

mikecheck

Member
Pytanie dla użytkowników - czy telewizor ma funkcję time-shift, pauzowania programów? Oraz czy jest jakiś zewnętrzny program do edycji kolejności kanałów (import/export)?
 

michal86ole

New member
Chmurka była u mnie jak najbardziej widoczna gołym okiem, zauważyłem ją nie tylko ja ale też 3 innych domowników i dlatego zrobiłem zdjęcie, które można zobaczyć kilkanaście stron wcześniej i które wrzucę ponownie tutaj:

- http://prntscr.com/fqzb34

Nie piszę tego aby oczerniać markę czy osoby sprzedające z tego forum, ale dla faktów, że chmura to nie żadne "przekłamanie aparatu". Z drugiej strony po co miałbym robić zdjęcia gdybym nie widział tej chmury na ekranie?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ale problem jest taki że jesteś jedyny z takim problemem i najprawdopodobniej jest to wina upadku telewizora podczas transportu,pisaliśmy przecież o tym kilka stron wstecz.Wymieniłeś go?
 

michal86ole

New member
Oczywiście, że może być tak jak piszesz i nie neguje tego, tylko nie lubię jak robi się ze mnie idiotę i wmawia mi się i wszystkim dookoła, że to "wina zdjęcia robionego komórką". Fakt jest taki, że najpierw zauważyłem chmurę na ekranie i dopiero zrobiłem zdjęcie, a nie na odwrót. Gdybym wiedział, że Kiki tak obróci całą sprawę to tą chmurę nagrał bym jeszcze czterema innymi sprzętami i daję sobie ręce uciąć, że na wszystkich chmura wyglądała by identycznie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
nie no to akurat widać i tego nikt nie neguje ale w wielu przypadkach jest to wina aparatu który w wielu przypadkach przekłamuje kolory a tym bardziej na czarnym wiem bo sam robiłem takie zdjęcia.Inni nie mają takich problemów jak Ty miałeś.Trzeba poczekać aż wejdzie do sklepów i tam zobaczyć,pytałem czy wymieniłeś swój telewizor?
 

stachuu0

New member
I znów to samo.
Chmurki na żywo nikt nie widzi tylko na zdjęciach. Zmień aparat bo to on przekłamuje. Nie ma żadnej chmurki - potwierdzi każdy kto ma telewizor .
I każdy kto patrzy na telewizor a nie na zdjęcie ze słabej komórki.

Nic nie muszę zmieniać. Od razu byłem przeciwny robieniu tego niby testu w domowych warunkach. Wstawiłem zdjęcia na prośbę użytkowników, a jakie wnioski z tego wyciągną to już ich sprawa. Potwierdziłem, że plam nie widać gołym okiem w całkowicie zaciemionym pokoju. Tyle ode mnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor przyjechał Twój i nie ma owej plamki - pokazałem go innym członkom forum żeby nie było ze coś mieszamy.
Chmurka jest owszem ale właśnie na komórce .
Zdjęcia z Twojego telewizora który wrócił i film oraz porównanie zaraz zamieścimy.
 

michal86ole

New member
nie no to akurat widać i tego nikt nie neguje ale w wielu przypadkach jest to wina aparatu który w wielu przypadkach przekłamuje kolory a tym bardziej na czarnym wiem bo sam robiłem takie zdjęcia.Inni nie mają takich problemów jak Ty miałeś.Trzeba poczekać aż wejdzie do sklepów i tam zobaczyć,pytałem czy wymieniłeś swój telewizor?

TV odesłałem po rozmowie z Markiem i Kikim, obecnie czekam na wysyłkę Sony 55XE850. Możliwe że byłem jakimś pechowcem co do tego tv, jednak jeszcze podkreślę, chmurę zobaczyłem przed zrobieniem zdjęcia, a nie po.
 

Waldorff

Member
Odnośnie robienia zdjęć aparatem: sam przed chwilą strzeliłem fote obrazu z monitora. Tam gdzie był szary kolor na wyświetlaczu w komórze zobaczyłem zielony. Co do przekłamań kolorów to wiadomo, jest różnie, ale aparaty nie są aż takimi cudami techniki, aby zrobić coś z niczego :D Jak jest clouding to jest, tyle, że optyka, a raczej oprogramowanie w cegle czasem bardziej, czasem mniej, ale ten efekt podbije.
 

walerian

New member
Tutaj muszę się zgodzić z Waldorffem. Aparat zawsze widzi więcej niż ludzkie oko. Chociażby jest idealnym narzędziem do sprawdzania diody podczerwonej w pilotach. Nasze oko nie widzi a aparat już tak. Dlatego też moim zdaniem ciężko jest oddać zdjęciem ekran taki jaki widzą ludzie. Tutaj trzeba polegać na opiniach użytkowników lub, najlepiej, samemu zobaczyć i ocenić.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Tylko aparat aparatowi nie równy. Robienie zdjęć komórka a profesjonalnym aparatem to chyba nie ma co porównywać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Waldorff

Member
No jasne, ale jakieś pojęcie już daje. Chodzi o to, że nie ma co się szarpać z tematem, że aparat zrobił zdjęcie czegoś czego nie ma w rzeczywistości. Może podbić widoczność danej rzeczy na zdjęciu, zmienić barwe, ale cloudingu i podobnych efektów sam z siebie raczej nie dorzuci :). Przy dobrych wiatrach może wyjdą jakieś artefakty od kompresji, ale cloudingu to nie przypomina, prędzej pixelozę. Kończąc - nawet o wiele droższe tv mają tego typu efekty, co związane jest z taką technologią produkcji matryc i rodzajem podświetlenia. Chodzi o to, aby pokazać, że jest tak i tak i po sprawie. Jak TV ogólnie jest dobry to lekki clouding na pewno nikogo nie zniechęci do zakupu, bo to norma, gorzej jak jest jakaś masakra i to powielana w każdym kolejnym egzemplarzu, jak ma to miejsce czasami w danym modelu monitorów. W innym wypadku nie ma co robić z igły widły.
 
Do góry