TCL Seria C70

D

Deleted member 121090

Guest
Też nie rozumiem dlaczego na wielokrotnie powtarzane prośby koledzy nie mogą otrzymać białej a zwłaszcza czarnej planszy ekranu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie zrobiona i biała i czarna - w poniedziałek.
W sobotę oglądali to członkowie z forum na żywo ( mnie nie było) to może się też wypowiedzą.
 

Waldorff

Member
Nie wiem po co to kluczenie, raz czarne tło miało być wrzucone już w sobotę, teraz w poniedziałek. Wiadomo, taka jest technologia, że jakiś clouding i inne jej ułomności mogą się pojawiać, a nawet w tej cenie powinny. Rozchodzi się o rzetelne przedstawienie sytuacji. Telewizor wydaje się być dobrą ofertą w tej cenie i pewnie obroni się sam, wystarczy obiektywnie przedstawić plusy i minusy. Użytkownik i tak prędzej czy później sam do tego dojdzie i upiększanie faktów (jeśli w ogóle jest potrzebne) nie ma na dłuższą metę sensu.
 

PitD

New member
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem TCL 55'' C70. Od kilku dni go testuję i muszę stwierdzić, że kto ma jakieś wątpliwości co do zakupu w tych granicach cenowych to chyba na obecna chwilę nie ma lepszego wyboru.
Potwierdzam wszystkie zalety, które tu już powielono kilka razy.
Wad jako takich nie zauważyłem poza ciekawym przypadkiem przesunięcia dźwięku względem obrazu przy wybieraniu głosowym kanałów. Wydaje mi się że to nie wina sprzętu a oprogramowania bądź połączenia internetowego, gdyż wybieranie głosowe opiera się na Androidzie i aplikacji google. Zaznaczam , iż raz mi się to zdarzyło przy wyborze kanału o słabszym bitrate więc to nie wartość stała. Pilota dodatkowego używam bardziej do sterowania kursorem niż do wybierania głosowego więc dla mnie to nie "problem". Co do podstawowych właściwości TV to:
- dźwięk - jak najbardziej OK, nawet powyżej oczekiwań, oczywiście to nie kino domowe ;)
- obraz - jakość kolorów super, brak smużenia (nawet podczas oglądania sportu, oczywiście w zależności od jakości nadawanego sygnału), równomierność podświetlania idealna(przeprowadziłem test planszy i nawet na białej i czarnej było OK.
- aplikacje - wszystko działa szybko i sprawnie, nic się nie zacina, dzięki instalacji KODI z wtyczkami nie ma potrzeby nagrywania programów, wszystko da się znaleźć online.
Podsumowując na obecną chwilę nic nie zmieniłbym w kwestii zakupu tego TV.
 

Sonikos

New member
Czy pilot na żyroskop i umożliwia sterowanie w podobny sposób jak pilot Magic w LG, czy to inna zasada działania?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

FoX88

New member
@FoX88 czekamy.... ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Matryca VA więc czerń będzie dobra, w kontrast 13.000: 1 to w życiu nie uwierzę, ale można oczekiwać niezłej czerni, nie wiem po co takie cyrki z wartościami kalibracji i usuwanie wpisów, bo ten TCL ma szansę stać się bardzo dobrym produktem w średnie klasie cenowej, szkoda, że nie ma go w marketach żeby samemu obejrzeć i pobawić się ustawieniami.

Swoją drogą, to śmiesznie ta hasło brzmi "TCL 3 siłą na świecie", a jak przychodzi co do czego, to w w Polsce w żadnej sieci sklepów (Euro, MM/Saturn itd.) tych TV nie ma.
 

kowal_and

New member
Matryca VA więc czerń będzie dobra, w kontrast 13.000: 1 to w życiu nie uwierzę, ale można oczekiwać niezłej czerni, nie wiem po co takie cyrki z wartościami kalibracji i usuwanie wpisów, bo ten TCL ma szansę stać się bardzo dobrym produktem w średnie klasie cenowej, szkoda, że nie ma go w marketach żeby samemu obejrzeć i pobawić się ustawieniami.

Swoją drogą, to śmiesznie ta hasło brzmi "TCL 3 siłą na świecie", a jak przychodzi co do czego, to w w Polsce w żadnej sieci sklepów (Euro, MM/Saturn itd.) tych TV nie ma.

Ja w sobotę widziałem TCL-a w Carrofourze (jakiś większy - chyba 55). Fakt, że był to model na 2016r. albo i na 2015r. (jakiś S79 czy S69...), ale był. Więc jak widać pojawiają się gdzieniegdzie.
Aha - widziałem w sobotę na żywo C70 (co prawda 55") i porównywałem vs. P60 (49") i ... muszę powiedzieć, że C70 wypadł pod względem czerni i kontrastu lepiej. Ogólnie prezentował bardzo ładny obraz, żadnych wad typu nierównomierne podświetlenie nie stwierdzono.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Media Center , Euro RTV AGD , Media Expert też tam widziałem TCL ale nie w każdym
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Chodziło mi o P60 i C70, a nie o 7806, 7906 czy jakieś modele z kiedyś tam jeszcze.

Może niefortunnie napisałem albo nie zaznaczyłem, że konkretnie o te modele P60 i C70 mi się rozbiega.

Te starsze to są, nawet w MM, 7806 i 7906 przynajmniej.
 
Ostatnia edycja:

stachuu0

New member
Ostatnia edycja:

stachuu0

New member
Pytasz o wrażenia wzrokowe? Praktycznie nie widać różnicy, może trochę rogi jaśniejsze.
Wzrok mam dobry.
 
Ostatnia edycja:

Sonikos

New member
Nie widać różnicy w równomierności podświetlenia na jednolitym tle. To by oznaczało, że w materiałach filmowych powinno być w ogóle nie dostrzegalne. Z innej beczki - jaka jest jasność tego tv? Nie mogłem znaleźć danych a wiem, że poprzedni model TCL był pod tym względem akurat bardzo słaby - HDR to była w nim czysto teoretyczną opcja z tego powodu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

stachuu0

New member
Według producenta 400 nitów.
 

Attachments

  • Screenshot_20170702-234213.jpg
    Screenshot_20170702-234213.jpg
    4,2 KB · Wyś: 185
Ostatnia edycja:

mikecheck

Member
Nie wiem czy mają tu znaczenie ustawienia obrazu, ale zrobiłem zdjęcia dwóch ustawień.

Ustawienia obrazu Film:
https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjta0gzOTEzT3JhNGc
oraz Standard:
https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjtS21aeVBGX05iMTA

Pacjent: TCL 65C70
Aparat: SM-G928F

Nie wiem na ile takie zdjęcia mogą być wyznacznikiem poprawności podświetlenia.
Gołym okiem tego nie zauważyłem.
Radzę poczekać na zdjęcia kogoś, kto się na tym zna.


hmmm, tak średnio, chmurki są, kwestia czy to rzeczywiście ustawienia lub zdjęcie, a na żywo jest lepiej. Może ktoś ma 55 cali do wrzucenia?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie wiem czy mają tu znaczenie ustawienia obrazu, ale zrobiłem zdjęcia dwóch ustawień.

Ustawienia obrazu Film:
https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjta0gzOTEzT3JhNGc
oraz Standard:
https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjtS21aeVBGX05iMTA

Pacjent: TCL 65C70
Aparat: SM-G928F

Nie wiem na ile takie zdjęcia mogą być wyznacznikiem poprawności podświetlenia.
Gołym okiem tego nie zauważyłem.
Radzę poczekać na zdjęcia kogoś, kto się na tym zna.

Na tych zdjęciach widać jednak znaczne przebarwienia ekranu.
 
Do góry