TCL Seria C70

stachuu0

New member
Czy spotkał się ktoś z nieregularnymi plamami na ekranie?
Ktoś wie co to jest?
Plamy widać tylko, gdy na telewizor świeci światło słoneczne i na czarnym ekranie. Najlepiej widoczne na wyłączonym.

https://youtu.be/4KM2guYqQ6Y

Ciężko to nagrać, ale widać na nagraniu w miejscu tej poziomej poświaty - na lewo od okna w odbiciu.

Do tego oragnizator kanałów wariuje. Ustawiłem kanały po kolei od 1 do ~30 (1, 2, 3, 4....
Po jakimś czasie (może po wyłączeniu tv) kanały mają zmienioną numerację (1, 2, 10, 11, 13...)
oraz podłożone są za nie inne kanały. Przykłady:
1. TVP HD - wcześniej działał, teraz wyświetla się informacja "Kodowany program", w informacji pokazuje, że aktualnie nadawany jest "Hawaii 5.0" - kanał zamieniony za 13ulica.
2. TVP2 HD - jw. - aktualnie nadawany "Electronic Beats - kanał zamieniony za 4funtv.
10. (powinno być 3. TVP 3) Polsat - tu faktycznie jest polsat.
11. (powinno być 4. Polsat) Polsat 2 - jw.

Do tego dochodzi jeszcze problem z regulacją głośności.
Przy zmianie głośności co 1 stopień dźwięk na chwilę skacze do góry (wyższa głośność) i powraca do pewnej wartości. Można to zauważyć szczególnie jak się przytrzyma przycisk głośności.
Nie zauważyłem tego na youtube, ani przy oglądaniu filmu z pendrive.
Jeśli będzie trzeba to nagram w wolnej chwili.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ciekawy to przypadek...może ekran wydziela ciepło i się robią plamy na szybie?ale to już pytanie do specjalistów od telewizorów
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Akurat wartość spoko o ile nie jest to wartość na planszy L20,chociaż w sumie to i tak by było więcej niż taki Panasonic EX700. Poza tym skąd możesz wiedzieć co dla mnie jest za mało a co w sam raz?;-)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
bo wiekszosc malkontentow chcialaby 1000 nitow w tv za 3000zl. Jednak jesli dla Cieie 400 nitow, to ok., przylaczam sie do stanowiska :)
 

irek.kapo

New member
Zastanawiam się nad tym modelem 65",ale pojawia się coraz więcej wpisów z drobnymi problemami :
- problem z znikającym dźwiękiem
- problem z segregowaniem kanałów
- jakieś "przebarwienia" matrycy
Pytanie czy TCL poradzi sobie z tymi rzeczami,bo może jak Philips nie będą potrafili kolejnymi aktualizacjami rozwiązać niedociągnięć, i co później przez lata mam się męczyć jak użytkownicy np : Philipsów seria 6500 gdzie 3D nie działa do tej pory ?
Czy mógłby ktoś z użytkowników wrzucić film z meczem piłki nożnej , chciałby zobaczyć czy banding będzie widoczny (niestety ale jestem bardzo wyczulony na ten efekt ).Dodatkowo czy ten TCL posiada jakiś upłynniacz pomimo matrycy 60 Hz, jest jakaś regulacja płynności (efekt teatru też mnie wkurza lubię naturalnie płynny obraz ).Możecie wrzucić jakiś fragment meczu na YT ?Będę bardzo wdzięczny.Przesiadkę planuję z plazmy więc wolałbym się nie zawieść.Co do HDR to oglądałem na KS7000 i KS 9500 i efekt był bardzo widoczny .HDR robił większe wrażenie niż samo 4K .400 nitów to wartość bardzo niska jak na obecne standardy ale to mógłby przeboleć (oglądam głównie sport).
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
W tej cenie oczekiwać 1000 nitów to chyba tylko niepoprawny optymista,realista celował w 350-400 nitów.Jak jest 400 to jeszcze lepiej ;-)
55 cali w jakiej cenie jest?
 

enocyl

Banned
Jeżeli dostałem raport po kalibracji tego TCL i mój kolega ma taki sam (identyczne wartości kontrastu itp) to znaczy, że zostaliśmy oszukani, bo pomiary nie były robione na każdym egzemplarzu? Czy taka sytuacja może być powodem do zwrotu telewizora? Wydaje mi się, że tak skoro miałem otrzymać kalibrację gratis, a tego kalibracją nazwać nie można, tylko co najwyżej wklepaniem ustawień z kartki. Proszę o odpowiedź.
 

enocyl

Banned
Możesz oddać tak czy siak, bez względu na "kalibrację"...
Przez 14 dni owszem (14 na wysłanie oświadczenia o odstąpieniu i 14 na odesłanie TV), ale co gdy sprawa wyjdzie po np. 20 dniach od zakupu, gdy ktoś uświadomi sobie, że miał obiecaną kalibrację, a ta nie została wykonana na jego egzemplarzu tylko jakiejś innej sztuce :/
 

FoX88

New member
A nie jest tak, że przy oddaniu od tak sobie, bo nie spełnia oczekiwań to kupujący musi zapłacić i wynająć transport, natomiast przy towarze niezgodnym z opisem, to sprzedawca musi wziąć odpowiedzialność i w przypadku wysyłki przez kupującego towaru z powrotem oddać mu koszty poniesione?

Bo to robi różnicę..po raz kolejny napiszę: Nie jest tak łatwo i tanio wysłać TV 65" jak to się niektórym wydaje i piszą, że 'zawsze można zwrócić'.
 

enocyl

Banned
A nie jest tak, że przy oddaniu od tak sobie, bo nie spełnia oczekiwań to kupujący musi zapłacić i wynająć transport, natomiast przy towarze niezgodnym z opisem, to sprzedawca musi wziąć odpowiedzialność i w przypadku wysyłki przez kupującego towaru z powrotem oddać mu koszty poniesione?

Bo to robi różnicę..po raz kolejny napiszę: Nie jest tak łatwo i tanio wysłać TV 65" jak to się niektórym wydaje i piszą, że 'zawsze można zwrócić'.
Jak najbardziej się zgadzam co do ostatniego zdania. Przesyłka paletowa sporo kosztuje.
 
Do góry