TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

broda1725

New member
Bez reklam
Mam pytanie do użytkowników tego tv czy ma ktoś pomysł jak udostępnić zasoby dyskowe podpiętego do tv przez usb na komputerze/laptopie ? Chodzi mi o samba próbowal ktos?

Ps. Najbardziej mi zależy aby z kompa przegrać coś na dysk podpięty do tv.
 
Ostatnia edycja:

konik1977

New member
Zastanawiam się nad wyborem TLC i tu pytanie, po tym co czytam na forum?
Czy normalnie działa Netflix, HBO GO, YouTube, Player, TVPVOD z poziomu TV, nie posiadam żadnych boxów czy konsol a to są platformy które używam 90% czasu, kablówkę tylko dla programów informacyjnych.
Jak jest z bajkami bo tu też słyszałem, że są kłopoty? Czy to problemy 1-3 osób albo problemy z przed 2mc a już wszystko jest ok.
Jest to główny czynnik kupna nowego TV stabilność i bezproblemowość tych platform, czyli usiadz-wlacz-ogladaj-skoncz-wylacz.
Może mam złe wrażenie ale chyba w innych TV nie ma aż takich problemów z podstawowymi w tych czasach funkcjami TV.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
@konik1977 - pisanie niemal identycznych pytań w różnych wątkach forum to forma spamu. Naruszasz etykietę i regulamin forum.
Ja już nie mam chęci pomagać.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Zastanawiam się nad wyborem TLC i tu pytanie, po tym co czytam na forum?
Czy normalnie działa Netflix, HBO GO, YouTube, Player, TVPVOD z poziomu TV, nie posiadam żadnych boxów czy konsol a to są platformy które używam 90% czasu, kablówkę tylko dla programów informacyjnych.
Jak jest z bajkami bo tu też słyszałem, że są kłopoty? Czy to problemy 1-3 osób albo problemy z przed 2mc a już wszystko jest ok.
Jest to główny czynnik kupna nowego TV stabilność i bezproblemowość tych platform, czyli usiadz-wlacz-ogladaj-skoncz-wylacz.
Może mam złe wrażenie ale chyba w innych TV nie ma aż takich problemów z podstawowymi w tych czasach funkcjami TV.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Ja ci odpowiem tak mam dwa modele ep640 w sypialni i ep680 u rodziców, co prawda w drugim domu ale mocno go przetestowałem, co prawda netfliksa i HBO nie posiadam ale pozostałe aplikacje działają tak jak byś chciał czyli "usiadz-wlacz-ogladaj-skoncz-wylacz" Ipla działa też tak samo. A powiem ci że ep680 po kalibracji kikiego gra naprawdę super szczerze nie spodziewałem się że będzie miał lepsza czerń niż poprzednia plazma. Poza tym nie wiem czy trafiłem na dobrą sztukę ale rowniernosc podświetlania jest rewelacyjna. Dzięki kiki.

Ja ci mogę tv spokojnie polecić.
 
Ostatnia edycja:

konik1977

New member
@konik1977 - pisanie niemal identycznych pytań w różnych wątkach forum to forma spamu. Naruszasz etykietę i regulamin forum.
Ja już nie mam chęci pomagać.
W sumie to nic nie pomogłeś, a pytanie wcześniej zadałem w temacie konkretnego modelu i odpowiedzi, konkretnej w stylu "bajki już się nie tną" nie uzyskałem a Ty jedynie stwierdziłeś, że zawsze znajdzie się ktoś na nie oraz, że 1-2 os mają problem z Netflixem, ale w sumie tematu nie śledzisz. Więc szukałem dalej i trafiłem tu na temat o sofcie, gdzie też toczy się o tym dyskusja....ot cała tajemnica, nie każdy wchodzi w tematy z konkretnym modelem a problem dotyczy wielu i albo nie został rozwiązany przez producenta, albo z jakiegoś powodu się jej nie podaje, a że problem istnieje widać w sieci, bo to główny zarzut do tej marki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
napiszę może wyraźniej:
na bajki użytkownicy przestali się skarżyć.
na Netflix narzeka 1-2 użytkowników.
Czy to znaczy, że problem naprawiony?

Badań rynku i oceny stabilności oprogramowania tu nikt nie prowadzi.

Przeczytaj regulamin punkt 15 - to też typowa zasada netykiety.
Tak właśnie zaczyna powstawać spam, ktoś znaduje powód by rozsyłać tą samą treść w różne miejsca.
 

epifan

Member
W sumie to nic nie pomogłeś, a pytanie wcześniej zadałem w temacie konkretnego modelu i odpowiedzi, konkretnej w stylu "bajki już się nie tną" nie uzyskałem a Ty jedynie stwierdziłeś, że zawsze znajdzie się ktoś na nie oraz, że 1-2 os mają problem z Netflixem, ale w sumie tematu nie śledzisz. Więc szukałem dalej i trafiłem tu na temat o sofcie, gdzie też toczy się o tym dyskusja....ot cała tajemnica, nie każdy wchodzi w tematy z konkretnym modelem a problem dotyczy wielu i albo nie został rozwiązany przez producenta, albo z jakiegoś powodu się jej nie podaje, a że problem istnieje widać w sieci, bo to główny zarzut do tej marki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Dodatkowo:
- nierównomierne podświetlenie,
- brak motion blurów itp, które działają bez problemów na Samsungach tu są nie do użycia - można dostać epilepsji od migania tv
- kalibracja od Kikiego niby ok ale gdy czerń jest ok to reszta kolorów jakby była "zmatowiona"

tv kosztował mnie (55EP680) poniżej 1600PLN, więc za tą cenę REWELACJA, jednak trzeba mieć świadomość, że szału nie ma i tak na prawdę TCL to taka chinsko/amerykańska Manta ;).
 

sagi79

New member
Tak się spytam , ktoś podpowie o ustawienia tv pod 4k i HDR ,ustawienia od kikiego sprawdzają się tylko do zwykłej telewizji
 

epifan

Member
Ja mam pytanie o połączenie z Google Home, czy u kogoś to działa??
U mnie tv jest widoczny w Google Home, jednak nic więcej nie można zrobić, na zasadzie: Nie da się włączyć TV, wyłączyć czy też puścić czegoś przez Netflix - Głośnik Home Mini mówi, że nie może tego zrobić z tym urządzeniem pomimo tego, że jest włączony jako domyślny TV w konfiguracji.
 

WiredGreean

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam.
Forum przeszukałem i nikt podobnego problemu nie miał,
55ep680 podłączony po optyku sondbar Sony, i przy zmianie źródła obrazu, z hdmi na hdmi, czy z netflixa na hdmi, słychać pisk w głośnikach, taki dosyć krótki ale jednak go słychać. martwić się już teraz czy odpuścić temat.
I druga sprawa to czy można prosić o kalibrację tego tv, męczę się kilka dni i nie jestem w stanie nic sensownego ustawić :(
Dzięki i pozdrawiam
p.s. większość czasu oglądane tv, dekoder nc+ bądź Netflix i HBO.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
o kalibracji to chyba nie szukałeś...
Kalibracja tylko dla niebieskich i pytaj prywatnie Kiki o szczegóły.
Akurat to zagadnienie jest wielokrotnie wyjaśnione na forum
 

WiredGreean

Klub HDTV.com.pl
vip
o kalibracji to chyba nie szukałeś...
Kalibracja tylko dla niebieskich i pytaj prywatnie Kiki o szczegóły.
Akurat to zagadnienie jest wielokrotnie wyjaśnione na forum

Spoko to było poruszane, nie mówię że nie, bardziej interesuje Mnie problem pisku przy zmianie wejścia sygnału, gdzie szukać problemu? Przewód zmieniony i dalej to samo :(
Na poprzednim tv ten problem nie występował i to Mnie martwi.
 

Pawelook

New member
Tak się spytam , ktoś podpowie o ustawienia tv pod 4k i HDR ,ustawienia od kikiego sprawdzają się tylko do zwykłej telewizji


Tego raczej nikt nie ma. Po kolejne na różnych źródłach jakość hdr jest inna - jest tak na netflixie, filmach z hdr, YouTube , konsolach itp. u mnie . Głównie prześwietlone odcienie skóry lub wyblakłe kolory . Ale idzie to ustawić samemu .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Gregor1985

New member
Witam a na moim TCL pojawiły się od jakiegoś czasu na razie takie dwa przebarwienia na matrycy jak myślicie jest szansa żeby uznali to cos na gwarancji, mi się wydaje ze wypalają się piksele na matrycy a wy co o tym sadzicie ?
 

Attachments

  • 20210102_150732.jpg
    20210102_150732.jpg
    1023,9 KB · Wyś: 37
  • 20210102_150804 2.jpg
    20210102_150804 2.jpg
    359,8 KB · Wyś: 36
  • 20210102_150827 1.jpg
    20210102_150827 1.jpg
    564,7 KB · Wyś: 40
Do góry