TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Gregor1985

New member
Niestety, chyba miałem rację. Co do insektów - to nie jest coś, co można w prosty sposób wyeliminować ze środowiska, nawet domowego. Muszki i inne badziewie po prostu tu żyje i nie ma ochrony przed "wtargnięciem" takich gości w życiu codziennym. Eliminacja nie zawsze jest skuteczna, a z pewnością ciężko eliminować wszystkie owady zaraz po wtargnięciu w przestrzeń mieszkalną. Warto zerknąć w warunki gwarancji i spróbować poszukać zapisów wskazujących na zerwanie jej warunków, jeśli w pomieszczeniu znajdują się owady. Normalny tryb użytkowania urządzeń w mieszkaniu, z natury rzeczy skazany jest na kontakt z bakteriami, wirusami i owadami. Więc jakie to warunki "korzystania z telewizora i opieki nad nim" trzeba spełnić zdaniem TCL'a, aby warunki gwarancji obowiązywały? Jak producent zabezpiecza tv przed wszechobecnym kurzem i wszechobecnymi insektami latającymi? :popcorn:

w 100% się z Tobą zgadzam
 

Yahoou77

Member
Moim zdaniem to ściema z tymi insektami. Wg. mnie wszystkie warstwy wyświetlacza powinny być że sobą chermetycznie zespolone i żaden insekt, czy kurz nie powinny się tam dostać. Kiedyś z ciekawości rozebrałem sobie na części stłuczoną plazmę Panasonic TX-P50GT30E i byłem w szoku jak ten sprzęty jest perfekcyjnie wykonany. Cała matryca była wręcz wzorowo zabezpieczona przed jakimikolwiek obcymi ciałami. No ale to Panasonic, a ich telewizory zawsze miały topową jakość wykonania, a i technologia plazmowa wymagała też super szczelności matrycy że względu na swoją specyfikę.
Gdyby w moich TCL'ach zaistniała taka sytuacja to sprawa skończyłaby się w sądzie...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Gregor1985

New member
Moim zdaniem to ściema z tymi insektami. Wg. mnie wszystkie warstwy wyświetlacza powinny być że sobą chermetycznie zespolone i żaden insekt, czy kurz nie powinny się tam dostać. Kiedyś z ciekawości rozebrałem sobie na części stłuczoną plazmę Panasonic TX-P50GT30E i byłem w szoku jak ten sprzęty jest perfekcyjnie wykonany. Cała matryca była wręcz wzorowo zabezpieczona przed jakimikolwiek obcymi ciałami. No ale to Panasonic, a ich telewizory zawsze miały topową jakość wykonania, a i technologia plazmowa wymagała też super szczelności matrycy że względu na swoją specyfikę.
Gdyby w moich TCL'ach zaistniała taka sytuacja to sprawa skończyłaby się w sądzie...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Ja też nie odpuszczę sprawy :x
 

firefl

Active member
Bez reklam
Gregor1985, nawet trochę rozumiem Twoją frustrację.
Niestety drażni mnie spam w formie zbędnego cytowania tekstów poprzednika.
To narusza regulamin forum i netykietę.
 

tranzystor82

New member
Tylko, że w otrzymanej odmowie jest tylko zapis o insektach wewnątrz urządzenia zero zdjęć pokazujących gdzie te insekty się znajdują, jak już rozebrali telewizor to powinni według mnie udokumentować przynajmniej na zdjęciach to co znajdowało się w środku a tu nic dla mnie to bardzo dziwne tym bardziej, że czytając opinie o tym serwisie to co piąta opinia serwisowa jest odmowna a powód jaki ? insekty wewnątrz urządzenia więc wszystko jasne jak dla mnie :x


Niektóre serwisy załączają dopiero zdjęcia przy reklamacji na reklamacje miałem kiedyś taki przypadek uszkodzenia niby zalania dopiero po napisaniu reklamacji przedstawione zostały zdjęcia na podstawie której napisano ekspertyzę ... idąc dalej ekspertyza jest odpłatna wiec być może stąd ta sytuacja bo jakby nie patrzeć są to koszta serwisu które w cenniku z reguły figurują pod pozycja ekspertyzy sprzętu .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak mi się jeszcze przypomniało. Jeśli reklamacja jest z tytiułu rękojmi a nie gwarancji w ciągu 12 miesięcy od zakupu to masz prawo do domniemania, że to wada fabryczna. Dowód po stronie sprzedawcy.
 

tranzystor82

New member
Tak mi się jeszcze przypomniało. Jeśli reklamacja jest z tytiułu rękojmi a nie gwarancji w ciągu 12 miesięcy od zakupu to masz prawo do domniemania, że to wada fabryczna. Dowód po stronie sprzedawcy.
No tu chyba trochę ciężko z tym bo jeśli jest to wada widoczna gołym okiem więc jeśli od zakupu to miałeś to świadomie użytkowałes sprzęt z defektem ... No chyba że masz papiery że jesteś niedowidzący [emoji3]
Tak czy siak całość brzmi dziwnie bo obudowa tv od góry jest dość szczelna więc tylko kratki od spodu mogą wpuszczać wilgoć oraz ciała obce ...

Wysłane z mojego Pixel 4 przy użyciu Tapatalka
 

Tgold

Member
Witam, pytanie odnośnie pilota bluetooth (mały pilot) w TCL 50EP680, czy wasz przycisk zasilania też działa na podczerwień, wszystkie inne działają na bluetooth. Zasłoniłem czujnik soundbarem i dlatego pytam bo przycisk zasilania nie działa. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
 

Tgold

Member
Witam, posiadam model 50ep680 z softem 634 po podlaczeniu soundbara sharp przez hdmi arc dźwięk jest bardzo cichy, ktoś ma jakis sposob na to żeby to grało głośno ? Może zmiana na jakis inny soft ? Polaczenie bluetooth gra bardzo głośno. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
 

epifan

Member
Nie umiałem tu znaleźć wątku w tym temacie...
Jaki uchwyt do 55EP680??

zwykły na ścianę, bez regulacji innej niż zmiana kąta w pionie, nie ma być teleskopowy itp.

Jak najbliżej ściany z delikatną regulacją, koniec...
 

adas81

Member
Witam,
Mam problem z odtworzeniem filmu nagranego telefonem w 4K 60 kl/s, telewizor w ogóle go nie odtwarza, natomiast MXPlayer tnie w końcu się wiesza, VLC odtwarza dźwięk, natomiast obraz stoi na jednej klatce.
Ktoś wie, jak to można odtworzyć? Aha, format mp4
 
Do góry