TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Matts84

New member
Jak u was jest z Dolby po optyku? Mam ampli który ma Dolby Digital, na starym TV wykrywało z automatu a na TCL cały czas TV wysyła po optyku dolby nawet na kanalach gdzie jest zwykle stereo. W konsekwencji tam gdzie kanały maja stereo stary tv gral frontami i subem. Teraz graja tylko fronty. Dopiero jak przestawie na pcm to to jest ok ale z kolei wtedy brak Dolby Digital na kanałach które je maja. Dziwne

Ponad to TV nie pamięta ustawień dla danego źródła. Np ustawiony tryb gier na HDMI 1 nadal jest aktywny na innych źródłach pomimo ustawienia w menu bieżącego źródła.

I kwestia ostatnia, przy zmianie kanałów dvbc miga obraz, tak jakby za kazdym razem wprowadzał ustawienia osobiste. Tez tak macie?

Edit: migotanie występuje tylko w trybie film po kalibracji, jak wyłączę balans bieli i ustawienia kolorów to jest normalnie.
 
Ostatnia edycja:

Coolek33

Member
To ostatnie było poruszane. I jest tak jak pisałeś. U mnie też tak się dzieje. Czasem miga przy przełączaniu kanałów. Po usunięciu ustawień kalibracji jest ok.
 

Matts84

New member
Generalnie ubogie są ustawienia dźwięku jesli chodzi o optyk. Moje kino nie ma hdmi arc i musze puszczać dźwięk optykiem. W kodi filmy ze ścieżką 5.1 nie działają pomimo poprawnych ustawień. Ampli cały czas dostaje z tv sygnał niby 5.1 ale graja tylko fronty. Jedynie na netflix idzie 5.1
 

firefl

Active member
Bez reklam
47as650 - 5.1 puszczał w kodi?

I co w zasadzie zaskakuje?
Tu masz to samo - wbudowane programy udostępniają 5.1, dodatkowe - już niekoniecznie.
 
Ostatnia edycja:

Matts84

New member
TCL puszcza na ampli sygnał 5.1 cały czas, tyle że w kodi nawet jak jest ścieżka 5.1 to ampli gra i tak w stereo. Np. z boxa xiaomi po optyku idzie 5.1 to samo przy kanałach w stereo. Panasonic automatycznie zmieniał na pcm i w kinie grały mi fronty plus sub, a tu wyglada na to ze TCL puszcza na ampli sygnał o Dolby Digital 5.1 ale tylko 2 kanały w stereo, dopiero po ręcznej zmianie trybu wyjscia optycznego z Auto na PCM jest ok i na kanałach stereo graja fronty plus sub. Wniosek z tego taki, że w TCL jest tryb auto który nie działa tak jak powinien, po puszcza ciągle sygnał o 5.1 a powinien przy kanałach stereo zmieniać na PCM. Co do kodi nie wiem czemu nie rozpoznaje 5.1, programowo jest wszystko ustawione ok. Co ciekawe te same pliki wbudowany odtwarzacz odtwarza poprawnie w 5.1. Więc można przeżyć.
 

mieto1

New member
Funkcja wyłącznia czasowego (sleep)

Witam.
Nigdzie nie mogę zlokalizować funkcji wyłączania czasowego (tzw. sleep). Czy ten telewizor jest wyposażony w taką funkcje. Całe 16 stron instrukcji nie wiele wniosło w moje życie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
W android 8 jest w Ustawienia/Wygaszacz ekranu/Auto uśpienie
:hihi: Bardzo intuicyjnie
W 9 może nie zmienili...
 
Ostatnia edycja:

mieto1

New member
Niestety nie ma takiej opcji. W ustawieniach mam OBRAZ/DŹWIĘK/KANAŁ/SYSTEM/.
W systemie Blokada/T-link/Ustawienia HbbTV/Tryb sportowy/Tryb gier/Otoczenie/Automatyczny tryb/Ustawienia zaawansowane/
W tych podmenu nie ma nic kompletnie na temat wygaszacza, funkcji sleep itd.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To co napisałeś to chyba w Menu a nie Ustawienia.
Na stronie startowej android przejść na gwiazdko-trybik (w górnej części po prawej stronie) strzałkami itd.
 

mieto1

New member
To co napisałeś to chyba w Menu a nie Ustawienia.
Na stronie startowej android przejść na gwiazdko-trybik (w górnej części po prawej stronie) strzałkami itd.
Masz rację nie szukałem w ustawieniach androida tylko w menu TV. W androidzie faktycznie znalazłem funkcję "wygaszacz ekranu". Mówiąc szczerze liczyłem że będzie tam np. wyłączanie o stałej porze (stary LG posiadał taką funkcję) - rozwiązało by mój problem bo TV kupiłem dla seniorki rodu :). Teraz muszę wykombinować jak wytłumaczyć mojej już leciwej matuli jak wejść w to menu i ustawić wyłączanie np za 2h, co nie będzie łatwym zadaniem. Zachciało mi się rewolucji internetowej żeby rodziców w domu zatrzymać :). Wielkie dzięki za pomoc.
 

tomaszd84

New member
Masz rację nie szukałem w ustawieniach androida tylko w menu TV. W androidzie faktycznie znalazłem funkcję "wygaszacz ekranu". Mówiąc szczerze liczyłem że będzie tam np. wyłączanie o stałej porze (stary LG posiadał taką funkcję) - rozwiązało by mój problem bo TV kupiłem dla seniorki rodu :). Teraz muszę wykombinować jak wytłumaczyć mojej już leciwej matuli jak wejść w to menu i ustawić wyłączanie np za 2h, co nie będzie łatwym zadaniem. Zachciało mi się rewolucji internetowej żeby rodziców w domu zatrzymać :). Wielkie dzięki za pomoc.
Jeśli dobrze rozumiem, to problem rozwiązałoby smart gniazdko/wtyczka z harmonogramem?
 

xax

New member
Czy u każdego wbudowany player rozciąga obraz w materiałach 4K? VLC odtwarza poprawnie, trzyma proporcje, ale dekoduje tylko 2 kanały na wyjście audio...
 
Do góry