TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Yahoou77

Member
Gdyby kogoś interesowało zużycie prądu w modelu 65EP680 to sprawdziłem i wypada moim zdaniem przyzwoicie: 135W podczas pracy (ustawienia "Film" lekko zmodyfikowane i z dźwiękiem po HDMI do amplitunera) i 0,7W w czasie czuwania z włączanym szybkim uruchamianiem Androida...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

zombie.king

New member
Skalowanie materiałów SD i HD, sport

Cześć,

Jak wygląda jakość skalowania materiałów SD i HD? Głównie zależy mi na dobrym obrazie ze źródła Full HD (HBO Go, netflix). Czy ktoś na tym ogląda mecze piłki nożnej i może się pozytywnie wypowiedzieć? Zastanawiam się nad tym modelem a PHILIPS 58PUS7304.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Skalowanie to zawsze sztuczka, ale FullHD jest też niezłe.
Moim zdaniem nie daje prawie nic.

Jaką przekątną masz w planowanym tv i z jakiej odległości będziesz oglądał?

Większość osób instaluje tv w takiej odległości, że oko ludzkie przestaje widzieć 4k.
 

zombie.king

New member
Skalowanie to zawsze sztuczka, ale FullHD jest też niezłe.
Moim zdaniem nie daje prawie nic.

Jaką przekątną masz w planowanym tv i z jakiej odległości będziesz oglądał?

Większość osób instaluje tv w takiej odległości, że oko ludzkie przestaje widzieć 4k.
4 metry, 55-60 cali. Wiem, że skanowanie to sztuczka, dlatego pytam czy się w TCL-u udała. Podobno to jeden z plusów Philipsa.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To jak placebo w medycynie...

Chcesz: duża rozdzielczość tv, średnia wielkość tv, mała rozdzielczość materiału.
To można próbować ale nic nie daje.

Zapoznaj się z tematem o zdolności człowieka do zauważania okreslonej rozdzielczości w zależności od wielkości ekranu i odległości od okranu link

Przy podanych przez Ciebie danych oko nie rozróżni nic więcej niż 720p. Wszystko wyżej i wrażenia widzenia większej rozdzielczości to tylko pozory i wiara w marketing.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam. Po 5 tygodniach w serwisie wreszcie wrócił do mnie ten tv. Panowie posiadacie może jakaś kabibrację ekranu do tego telewizora?

Czy nie sądzisz, że wypadałoby podać pełny typ telewizora.
Może gdzieś pisałeś...
Jesteś niebieski to pewnie Kiki pomoże ale typ w tym rozmiar jest niezbędny.
 

MarekBor

New member
Z telewizorem to była ciekawa historia. Po wyjęciu z pudełka okazało się że podświetlenie matrycy przestało działać. Wina jakiegoś zasilacza.
 

pritchard

New member
Dobry wieczór,
Od wczoraj jestem posiadaczem Tcl 50EP680 (czy szczęśliwym to się jeszcze okaże ;)) i wobec tego mam pytanie i prośbę o sugestie przy konfiguracji tego tv. Co włączyć, a co wyłączyć żeby jak najlepiej ten tv funkcjonował? Póki co l, zauważyłem że na niektórych materiałach 4k 60fps na YouTube, TV lekko potrafi przyciąć...
Bardzo proszę o pomoc i porady. A może można dostać już gotowy plik/soft z konfiguracją? Byłbym bardzo wdzięczny.
Spokojnego wieczoru wszystkim życzę :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Hmm, wydawało mi się, że android tv w zasadzie jest skonfigurowany...
Trzeba podać dane logowania i hasło, ale wybacz - chyba nikt się nie podzieli...
Co do szczegółowych potrzeb - moja magiczna kula się rozbiła i nie wiem co lubisz, co potrzebujesz... Mogę poradzić: nie instaluj zbędnych rzeczy.

Możesz też został niebieskim i poproś w prywatnej wiadomości Kiki o dane kalibracji.
 

pritchard

New member
Hmm, wydawało mi się, że android tv w zasadzie jest skonfigurowany...
Trzeba podać dane logowania i hasło, ale wybacz - chyba nikt się nie podzieli...
Co do szczegółowych potrzeb - moja magiczna kula się rozbiła i nie wiem co lubisz, co potrzebujesz... Mogę poradzić: nie instaluj zbędnych rzeczy.

Możesz też został niebieskim i poproś w prywatnej wiadomości Kiki o dane kalibracji.


O-ho powiało chłodem. Chodzi mi o ustawienia wyświetlania obrazu, wynikające z doświadczenia użytkowników tego sprzętu. Tylko tyle.


Dzięki wielkie za podpowiedź o wpisaniu danych logowania i haseł, nie wpadłbym na to. Poczułeś się już lepiej? Komentarz tylko dla statystyk? I ten oklepany slogan o szklanej kuli...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Zadałeś pytanie nieprecyzyjne, dostałeś odpowiedź.
Chcesz pomocy i nie piszesz precyzyjnie o co chodzi. A potem żal, że naruszając etykietę gdy zadajesz pytania pojawiające się dziesiątki razy na forum. Zamiast przeczytać to co już jest napisane... I zdziwienie, że brak entuzjazmu na stwierdzenie "jestem nowy. pomóżcie we wszystkim".

Intuicja podpowidziała Twoje oczekiwania bo nawet o ustawienia obrazu czyli kalibracji już Ci napisałem.
Czy jeszcze w czymś potrzebujesz pomocy?
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Właśnie zainstalowałem apkę "Canal+" i wziąłem darmowy miesiąc usługi.
Muszę powiedzieć, że działa to fajnie, zarówno VOD jak i kanały tv live...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
@tomwega, nowy Canal+ jest to nowa usługa, ponoć w przyszłości ma zastąpić nc+ go, ale na tą chwilę trzeba założyć nowe konto. 1 miesiąc jest gratis, tzn. pobiera z karty złotówkę, ale na drugi dzień ona wraca.
 
Do góry