TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

coobah

Member
Bez reklam
W twj chwili mam oprogramowanie V252. Ogólnie jestem zadowolony, nie mam problemów. Zyskam coś instalując tą nowszą wersję, oprócz tego, że nie ma w niej jakieś niepotrzebnej aplikacji? Może coobah się wypowie jakie zauważył różnice.
Jadę na najnowszym sofcie.
W skrócie: nie widzę ŻADNEJ różnicy między v. 252 a v. 288.
Mozna wrzucić, ale nie ma ciśnienia.
Takie jest moje zdanie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jadę na najnowszym sofcie.
W skrócie: nie widzę ŻADNEJ różnicy między v. 252 a v. 288.
Mozna wrzucić, ale nie ma ciśnienia.
Takie jest moje zdanie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
A powiedz możesz sprawdzić jak na tym sofcie odtwarza filmy po domowym nas lub sambie ?
 

Coolek33

Member
Smb z dysku podłączonego do routera + filmy full HD w wielkości 2-3 GB ok, 4k 5-8gb też ok. Większych nie używam. Z tym, że korzystam z różnych odtwarzaczy (nova Player najczęściej). Wbudowany rozciąga filmy 4k. Netflix lepiej działa ale nie wiem czy to zasługa aktualizacji softu czy app. I chyba poprawili coś z kolorami. Na auto są zbliżone do tych po kalibracji. Względem pozostałych wersji 270 i 288 nie mają aplikacji, które moim zdaniem i tak były zbędne.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Smb z dysku podłączonego do routera + filmy full HD w wielkości 2-3 GB ok, 4k 5-8gb też ok. Większych nie używam. Z tym, że korzystam z różnych odtwarzaczy (nova Player najczęściej). Wbudowany rozciąga filmy 4k. Netflix lepiej działa ale nie wiem czy to zasługa aktualizacji softu czy app. I chyba poprawili coś z kolorami. Na auto są zbliżone do tych po kalibracji. Względem pozostałych wersji 270 i 288 nie mają aplikacji, które moim zdaniem i tak były zbędne.
A sprawdzałeś na tym wbudowanym (media center)? mi małe pliki typu seriale w mkv działają ok ale filmy takie od 5-12gb włączają się i odtwarzają ale nie da się przewijać, wyświetla napis że nie odnaleziono pliku. Odtwarzam z dysku podpiętego do Rpi2 w salonie a tv (ep640) jest w sypialni podpięty przez Lan. Na odtwarzaczu VLC działa przewijanie i odtwarzanie bez problemu. Ale zależy mi na tym wbudowanym.

A propo nova player czy da radę dołożenie okładek do filmów lub samoistne pobieranie coś ale w kodi?

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników ep680 a dotyczy wybór źródła Kanał streamingowy(pewnie też go posiadacie), po wybraniu go uruchamiają się zwiastuny filmów z google filmy ale i pojawił się wybór po instalacji VLC na kanały z VLC i teraz wprowadziłem adresy dwóch kanałów muzycznych i działają w android menu przez apke VLC ale gdy wybieram poprzez wybór Kanał streamingowy i zmieniam na VLC to nie odnajduje nic. Jak to zrobić a może do czegoś innego to służy ?
 
Ostatnia edycja:

Coolek33

Member
Mkv na wbudowanym nie da się przewijać, nie odtwarza zewnętrznych napisów więc dla mnie odpada. Nova Player jeżeli chodzi o okładki to jest super. Pobiera po polsku opis plakat i jeśli masz te same filmy w dwóch rozdzielczościach też to zauważy i pozwoli wybrać. A kodi nie wiem czemu opisy pobrało mi po angielsku. Nova chodzi mi najpłynniej, mx też jest spoko.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli to samo co u mnie a na nowym sofcie ?, nagrywałeś go (ten co coobah)?
A te okładki sam pobiera nawet jak oglądasz po ftp lub smb ? czy nazwy filmów/pliki muszą być bez kropek i innych znaków? wiesz o co mi chodzi ;)
 

Coolek33

Member
Tak na nowym nic się nie zmieniło, nie poprawili tego. W novej jak klikniesz plusik w folderze smb to go przeskanuje i zacznie pobierać okładki. Nazwy nie koniecznie muszą być tip top. Czasem pobierze nie to co trzeba ale można wejść w opis, usunąć i wybrać ręcznie.
 

MiC!

New member
Hej, wczoraj pojawił się, albo dopiero go zauważyłem hot pixel (cały czas świeci)
trochę denerwuje przy ciemnych scenach, można coś z tym zrobić?
gwarancja to obejmuje? Telewizor mam od miesiąca.
PS:Yahoou77, odpaliłem Altered Carbon i wszystko wygląda super, tak więc inne produkcje pewnie tak mają, dzięki.
 

firefl

Active member
Bez reklam
jeden piksel lub subpiksel? To chyba z lupą oglądasz.
Upewnij się dokładnie czy nie jest to grupa pikseli - to już może być widoczne.

Co można zrobić: zadzwoń do TCL i zapytaj.
Przy 1 subpikselu - znikoma szansa, grupa pikseli - może się uda...
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ma ktoś z tym pomysł testował ktoś ? jak macie u siebie czy korzystacie z tego ?

"Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników ep680 a dotyczy wybór źródła Kanał streamingowy(pewnie też go posiadacie), po wybraniu go uruchamiają się zwiastuny filmów z google filmy ale i pojawił się wybór po instalacji VLC na kanały z VLC i teraz wprowadziłem adresy dwóch kanałów muzycznych i działają w android menu przez apke VLC ale gdy wybieram poprzez wybór Kanał streamingowy i zmieniam na VLC to nie odnajduje nic. Jak to zrobić a może do czegoś innego to służy ? "
 

MiC!

New member
jeden piksel lub subpiksel? To chyba z lupą oglądasz.
Upewnij się dokładnie czy nie jest to grupa pikseli - to już może być widoczne.

Co można zrobić: zadzwoń do TCL i zapytaj.
Przy 1 subpikselu - znikoma szansa, grupa pikseli - może się uda...

nie znam się na tym, ale z ok. 2 metrów jak oglądam to świeci punkcik :)
w dzień tego nie widać, ale wieczorami niestety trochę irytuje, oglądam teraz Ozark a że ten serial w jakimś takim ciemnym klimacie to widać.
Zadzwonie do TCL, ale pewnie nic się z tym nie zrobi, trzeba będzie się przyzwyczaić...
 

markus1975

New member
Szybkie pytanie. Mam 50EP680, zauważyłem, że głosowo nie mogę sterować TV, np. wyłącz TV, pogłośnij tv. Jedynie co działa to pytanie o pogodę, a resztę zapytań kieruje do YouTube. Też tak macie?
 

Yahoou77

Member
Szybkie pytanie. Mam 50EP680, zauważyłem, że głosowo nie mogę sterować TV, np. wyłącz TV, pogłośnij tv. Jedynie co działa to pytanie o pogodę, a resztę zapytań kieruje do YouTube. Też tak macie?
Ja mam tak samo (firmware v2.58). Nie ma mowy o podglaszaniu i wogole jakimkolwiek sterowaniem głosowym funkcjami telewizora, wyszukuje w YouTube i kupa :(

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Do góry