TCL przedstawia w krótce jeszcze tańszy 98-calowy telewizor LCD 4K.

Lemoniada

Member
Cześć widzę że dzisiaj przecenili w paru sklepach model P745 z 6999 na 5799 czy warto za te pieniądze odświeżanie do 144 Hz głównie chce kupić pod granie na PS5 oraz ładnie filmów UHD na Prime video zastanawiam się jeszcze nad 98 cali Tym modelu za 9499 obecnie jeszcze w grę wchodziły Samsung 85 cali 120 Hz kosztował do wczoraj 6150 ale czy w tej kasie warto wziąć TCL czy Samsunga ?
 

Lemoniada

Member
TCL 85P745 5799

TCL 85C649 85" QLED 6699zł​

TCL 98P745 9499zł

SAMSUNG QE85Q60C led 6970zł​

jak wypada porównanie tych TV?
co byście z tego wybrali co będzie miało najlepszą jakość obrazu na prime video materiału UHD oraz granie w Ps5
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
Jestem teraz w sklepie leci to samo demo na TLC qleda i tlc zwykły no to podświetlenie jest o wiele lepszy obraz na qledzie oczywiście nie wiem czy jest ten sam obraz ustawiony ale jak ten sam no to różnica kolosalna. Zapytać pracownika nie ma szans bo jeden pracownik na całe RTV 😆
 

Lemoniada

Member
Widziałem za 3999 zł taki tv TCL 65 qled 870X1 to podświetlenie było piękne i kolory czy któryś z tych tv co wstawiłem wyżej będzie jakością i ta jasnością zbliżone do tego ? Nie wiem czy to w tym wypadku nie robi roboty podwietlenie full array ? Czy różnica qled z zwykłym będzie w kolorach tylko czy w podświetleniu też ? Dajcie znać bo rano chce tv kupić dziękuję wesołych świąt
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
Zdaję się, że 98" to nie jest dokładnie to samo, co mniejsze modele.
Zgadza się ujmę to inaczej czy warto iść w rozmiar czy brać qleda w 85 ale wiadomo że bez podświetlenia mini LED ani full array chyba efektu przy samym qledzie w porównaniu do tego 98 nie będzie widać? Pytam bo jestem laikiem dopiero drugi dzień zacząłem się interesować Philipsa 65 z ambilight chce już odstawić do sypialni i na salon wstawić coś nowego 🤭 pozdrawiam i dziękuję za Twoją odpowiedź ❤️
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie nie pytaj, bo to kwestia mocno indywidualna, a ja zawsze byłem miłośnikiem dużych przekątnych, zresztą w ogóle KD/projekcji w tym audio.
Obecnie testowo 98" i to wystarczy aby wiedzieć co dalej.

Najłatwiej jest porównywać te same przekątne i to też w zbliżonej cenie.
Bo też nie sztuką jest zestawić 85" za 7k i 85" za 18k, a na końcu napisać który lepiej świeci.
Tak jak nie sztuką jest zestawić 98" za 9k, z 98" za 23k, czy tym bardziej z Oledem 97" za 30k dolarów.

Sztuką jest dobrać tv pod swoje oczekiwania - łącznie z wadami, bo nikt tu nie żyje w idealnym świecie, a budżet nie jest z gumy.
Obiektywnie nie da się porównać jednoznacznie różnej klasy modeli 98" do 85", czy 55" do 75".
Na czym miałoby to porównanie polegać, na sprawdzaniu tylko i wyłącznie parametrów? Tabelek, wykresów?
No ok, a gdzie to co dla niektórych najważniejsze, czyli końcowe wrażenia? Tak, zwyczajnie, po ludzku.

Nie wszystko jest mierzalne.
98" łącznie ze swoimi wadami, daje to, co żaden topowy mniejszy tv nigdy nie da i... vice versa.
To działa w dwie strony. Tak jak 150" projekcja da coś, czego żadna 98", 85", 75"... choćby była topowym oledem.
Kwestia wybrać mniejsze "zło" (pod siebie).

Ps. Opini kilka o 98" masz, jak Cię interesuje więcej, to jak pisałem gdzieś, to jest chyba odpowiednik S5 na rynku USA.
Nie ma pewności, ale tak kilka osób pisało, a na YT jest już kilka dłuższych filmów.

Tak czy inaczej, bez względu co kto kupuje. W domowych warunkach, na spokojnie i testować. Nie pasuje, to zwracać. Dziś to żaden problem.
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
zakupiłem tv TCL 85P745 120 Hz i potrzebuję go podłączyć z Ps5 kablem HDMI 2.1 czy mogę prosić o polecenie jakiegoś modelu nie drogiego a takiego który wykorzysta mi 120z Hz w grach nawet w tym TV niby do 144 Hz wykorzystuje, telewizor od wczoraj w domu , patrzę sporo kabli HDMI 2.1 ale w specyfikacji jest napisane wszędzie 60HZ i szukać kabla który jaki ma czybkość ile Gbit/s ? bardzo dziękuję za odpowiedź i wszystkim życzę Wesołych Świąt
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim z oryginalnym certyfikatem (hologram) którego możesz potwierdzić kodem QR.
Nie dlatego, że kable HDMI bez certyfikatu nie będą działać poprawnie, bo jest cała masa kabli bez certyfikatu które działają bdb i są sprawdzone, ale dlatego, że masz (prawie) pewność, że taki kabel spełnia założone normy i odpada szukanie/testowanie innych. W MM masz chociażby kabel ISY 2.1 4K/120Hz. Kupiłem kilka i działają.

Na allegro też są oferty, rzekomo z certyfikatem, tańsze o te parę zł. dużo pozytywnych opinii, też kupiłem kilka, a jak się okazało przyszły w jakimś worku foliowym, zero hologramu.
Owszem, działają, ale też potrafił (2 sztuki) zgubić sygnał. Także nie polecam żadnych zakupów na allegro, a opinie można w upe wsadzić!
Te z MM od razu zadziałały tam gdzie powinny.
 

Lemoniada

Member
Dziękuję za Twoją odpowiedź , konkretnie interesuje mnie firma Baseus mają dobre ceny i dobre opinie oraz firma UGREEN która też robi cenowo kable w dobrych opiniach czy znasz te firmy ?
 
Do góry