TCL przedstawia w krótce jeszcze tańszy 98-calowy telewizor LCD 4K.

t0mekk

Member
To teraz odświeżenie recenzji po paru tygodniach, kilkudziesięciu seansach filmowych. Kolory, odwzorowanie ruchu, szybkość działania Google tv - super. Natomiast z każdym dniem coraz mocniej widzę (dodam, ze tylko ja w domu :) pionowe pasy podświetlenia (takie o szerokości Ok 10cm) ekranu przy poziomym ruchu kamery/obrazu (szczególnie w jaśniejszych scenach). Pytanie, czy tez to dostrzegacie? Czy po prostu ten typ tak ma, czy może to być podstawa do reklamacji?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba w większości tv "coś" widać i nie ma co zaklinać rzeczywistości.
Kiedyś myślałem, że oled jest panaceum na wszystko, ale po zakupie dwóch i dogłębnej analizie i tutaj są niezłe kwiatki, o których mało kto pisze.
Sam twierdzisz, że tylko Ty widzisz, bo to typowy syndrom audio/video-maniaków, więcej na początku szukają niedociągnięć, jak korzystają ; )
Z czasem to przechodzi i akceptujemy fakt, że nie ma ideałów, szczególnie w kontekście ceny/jakość.
Ja akurat mam świadomość, że ideału nie będzie, no, ale te... 98" ; )
No nie powiem, ciekawy jestem jak to wygląda na żywo. Chętnie bym się przekonał, ale już chłodnym okiem.
Dodam, że u mnie znacznie się zmieniło podświetlanie matrycy przed i po powieszeniu, o czym też nigdzie nikt nie pisał, żaden recenzent, żaden Vincent, nikt.
Człowiek musiał sam się przekonać, że ciężar dużego tv może mieć wpływ na podświetlenie matrycy.

Może niech się inni wypowiedzą użytkownicy tego tv.
 
98-calowy P745 obsługuje HDR w oprogramowaniu (HDR10, HDR10 +, Dolby Vision), ale nie spodziewalibyśmy się, że zapewni jakość obrazu HDR ze względu na brak lokalnego przyciemniania LED.
CZyli co to tak naprawdę znaczy? Że przepuści informację od nadawcy, ze program jest nadawany w HDR i przy sprzyjających warunkach zobaczę coś więcej niż standardowy obraz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest tak jak podane.
Ma HDR. Jak chcesz mieć jeszcze lepiej kupujesz 98c805 czyli mini LED.
Tyle że za dopłatą.
Wymagają od telewizora tyle ile płacisz
W tej klasie nie ma żadnej konkurencji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzielę się pierwszymi wrażeniami.

Zacznę od tego, że, biorąc pod uwagę jego cenę (<10k PLN), jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością obrazu.

Wypada zdecydowanie lepiej nawet od poprzednika, który u mnie wisiał (Sony xg85).

Do mojego Sama 82" też nie ma co porównywać i już to wystarczy, a to był punkt odniesienia.

Odwzorowanie kolorów, płynność - nie mam tu nic do zarzucenia, ale tez nie mam może wielkiego zboczenia co do jakości obrazu (oled lg77c1 oglądany często - jest ładniej, ale 98 cali robi u mnie parę razy większe wow, niż głęboka czerń).

Zgadzam się w 100%. Płynność, plastyczność i to w tej cenie...

Obawiałem się nierównomiernie podświetlonej matrycy, ale z tym tez nie ma problemu. Na białym kolorze wyświetlonym na całej powierzchni widać bardzo delikatne paseczki, ale kto ogląda biały ekran na tv? W filmach, programach tv w ogóle nie widzę nierównomiernego podświetlenia.


Też się obawiałem, zresztą w ogóle nastawiałem się na coś zupełnie innego - gorszego.
Mam styczność od lat z wieloma tv, w tym topowymi i szczerze mówiąc jestem zdziwiony.

Ta relacja 100 cali z tą jakością która jest, w mojej ocenie jest nieporównywalna z mniejszymi przekątnymi.
Nie da się tego obiektywnie porównać, nawet jeżeli zestawimy mniejszy topowy tv.

Testy też mnie już żadne nie interesują, wiem co widzę i jak to ma się do rzeczywistości i oczekiwań.

Więcej napisze jak będę miał czas, bo jest o czym. Gry, filmy, 4K, plastyczność i płynność.

Natomiast nie do końca rozumiem jednej rzeczy, bo mimo wszystko nastawiałem się na niższą jasność.
Specjalnie wstrzymałem się do dzisiaj, tak aby ocenić jeszcze przy dziennym naświetlonym pomieszczeniu (aczkolwiek nie piszę o słońcu), ale żeby komfortowo oglądać trzeba zjechać z jasnością do 60.
Myślałem, że tv tutaj będzie niedomagał, wiadomo, tv głównie do wieczornych seansów, w dzień jest bo jest, no, ale nie.

Zdzwiony jestem, naturalnie pozytywnie.
Oczywiście każdy ma inne oczekiwania, może niektórzy lubią żarówę, ale w nocy ciężko oglądać na 98". Tu nie ma analogi do mniejszych tv.
Oczywiście jest pięknie, ale tak jak wspomniałem, myślałem, że będzie o wiele gorzej, a jest ponad to, czego oczekiwałem - na tyle, że muszę do niektórych treści zmniejszać jasność.

Jak macie ustawioną jasność do typowych treści?



Clouding jest tez zdecydowanie mniejszy niż na wcześniejszym Sony.

No to mi się chyba trafiła inna matryca, jest o dziwo bez żadnych przypadłości. Nie twierdzę, że jest idealna czerń, bo to nie oled, ale jest czysta, bez względu na żródło.
Dużo lepiej, zresztą nawet nie tyle co lepiej, a zupełnie inaczej jak w poprzednim tv.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pokój to nie problem, tam i 120" by weszło, klatka to problem. Gdyby nie magicy i cudowanie w pionie, to nikt by tego ze sklepu nie dostarczył.
Są za to gdzieś 98" C635, starszy, ale jak patrzyłem w sklepie, to +/- będzie podobnie. Może w domu wyjdą plusy C635, bo to jednak wyższy model, ale w sklepie ciężko wychwycić te różnice i pogląd już można sobie wyrobić.
Ważne, żeby był odpowiednio skonfigurowany, dużo pozmieniałem w ustawieniach.
Zamysł też był taki, żeby z projektora już tak nie korzystać, więc moje wymagania też były trochę inne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, bo tym się też bawiłem w sklepie, ale kosztuje 15k.
Tych modeli jest tyle, że nie ogarniam. W stanach pełno recenzji, ale są inne oznaczenia, nie wiadomo które są odpowiednikami naszych, o ile w ogóle są.

Jest jeszcze z tańszych S5, ale na rynku USA, ale z czym to u nas porównać, nie wiem.
 
Do góry