TCL przedstawia w krótce jeszcze tańszy 98-calowy telewizor LCD 4K.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydarzenie spore, w przenośni i dosłownie ; )
Wieszak sam dobierałeś, czy już zamówieniem?
Pytam, bo widziałem na którymś filmie, że tam trzeba dosyć konkretny.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Nie wygnie. Wisi na nim moj 85cali i spokojnie wytrzyma i 98cali.
no właśnie-Kiki, już mi zmalał mój 85 cali - może pora wymienić? :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wygnie. Wisi na nim moj 85cali i spokojnie wytrzyma i 98cali.
no właśnie-Kiki, już mi zmalał mój 85 cali - może pora wymienić? :D

Absolutnie żadnego przeciążenia na łączeniach?
Ja nie pisze tu o wytrzymałości, a o lekkim wygięciu.
Te 2-3mm i już duży tv nie jest idealnie prosto względem sciany.
Mam podobny, ale minimalnie siadł. Pamiętam jak miałem pierwszą 80"-tkę na sztywnym (nieruchomym) i było idealnie.
Na obecnym, już minimalne spadki są, a też nie był tani.

Jak dojdzie tv, to sprawdż zanim powiesisz, jest jeszcze jeden temat o którym mało kto pisze.
Bywa, że tv powieszony (duży tv) dostaje naprężeń i pojawiają się cloudingi - których nie ma jak stoi.
Temat kiedyś opisywałem i kilka osób się zgłosiło z podobnymi przypadłościami.

Dlatego tym bardziej jestem ciekawy, jak tutaj będzie to wyglądać.
 

t0mekk

Member
Absolutnie żadnego przeciążenia na łączeniach?
Ja nie pisze tu o wytrzymałości, a o lekkim wygięciu.
Te 2-3mm i już duży tv nie jest idealnie prosto względem sciany.
Mam podobny, ale minimalnie siadł. Pamiętam jak miałem pierwszą 80"-tkę na sztywnym (nieruchomym) i było idealnie.
Na obecnym, już minimalne spadki są, a też nie był tani.

Jak dojdzie tv, to sprawdż zanim powiesisz, jest jeszcze jeden temat o którym mało kto pisze.
Bywa, że tv powieszony (duży tv) dostaje naprężeń i pojawiają się cloudingi - których nie ma jak stoi.
Temat kiedyś opisywałem i kilka osób się zgłosiło z podobnymi przypadłościami.

Dlatego tym bardziej jestem ciekawy, jak tutaj będzie to wyglądać.
Na szczęście Montaz mam od razu przez pracowników sklepu, wiec raczej się nie martwię
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie w tym rzecz kto montuje, a to jak duży i ciężki tv potrafi zmienić podświetlanie powieszony.
Jednego 82" już wymieniłem, masa samego tv potrafiła mieć wpływ na podświetlenie (clouding).
Postawiony go nie miał. Dlatego jak wyjdzie coś nie tak, a nie sprawdzisz przed powieszeniem, to nie będziesz wiedział co konkretnie ma wpływ i jak faktycznie tv powinien świecić.
Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że wszystko będzię ok.
 

t0mekk

Member
Nie w tym rzecz kto montuje, a to jak duży i ciężki tv potrafi zmienić podświetlanie powieszony.
Jednego 82" już wymieniłem, masa samego tv potrafiła mieć wpływ na podświetlenie (clouding).
Postawiony go nie miał. Dlatego jak wyjdzie coś nie tak, a nie sprawdzisz przed powieszeniem, to nie będziesz wiedział co konkretnie ma wpływ i jak faktycznie tv powinien świecić.
Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że wszystko będzię ok.
Dobry pomysł, najpierw sprawdzę postawionego
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt jest taki, że Kiki może sprawdzić tv przed dostawą, a akurat przy takich gabarytach jest to kluczowe.
Mnie osobiście nie przeraża cena, bo jest śmieszna, a już na pewno nie wielkość w użytkowaniu, przeraża mnie cały proces logistyczny przy ew. zwrotach, pakowaniu, znoszenia/wynoszenia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego nie wiem, opieram się jedynie na własnych doświadczeniach i tylko tyle mogę napisać.
Wiem natomiast, że kupując kiedyś TV 80" od Kikiego poprosiłem o sprawdzenie (lub co najmniej zapewnienie, że tv nie będzie miał typowych bolączek jednostkowych egzemplarzy), szczególnie, że wówczas zmieniałem tv co roku i mocno siedziałem w temacie. To był świadomy wybór i sprecyzowane oczekiwania.

Miałem już za sobą wszelkiej maści PDP, Kuro, topowe LCD itd. i bagaż doświadczeń z nieuczciwymi sprzedawcami.
Wówczas królowali też prywatni importerzy, a razem z ich mentalnością archaiczne podejście do tzw. "kultury biznesu".
Wydając wówczas ponad 20k za tv (a lata temu, to była dużo większa kwota jak dziś) nie chciałem ryzykować zakupów od nie znanych mi osób.

Tutaj powiedzmy, że już się znaliśmy z forum od lat, wiedziałem od kogo kupuje.
Zgodnie z ustaleniami TV dotarł prywatnym transportem i został podłączony w celu sprawdzenia.
Gdyby coś było nie tak, to tv by wrócił.
Dla mnie prosty i oczywisty układ.
Tu nawet nie ma co drążyć.

Od Blackninja też brałem kiedyś ampli, 6-7k. Zresztą chyba coś jeszcze, nie pamiętam. Zresztą wielu dobrych kolegów z forum brało i nikt nie narzekał.
Przed zakupem obdzwoniłem wszystkie fora/sklepy, nie dość, że wyszło buractwo u niektórych (gdzieś pisałem o tym) - strach by było reklamować, to u Blacka wyszło
nie dość, że najtaniej, to najszybciej, a na tym mi zależało. Zresztą robił wiele wycen i te ceny zawsze były jedne z najlepszych.
Warto też dodać, że Black zawsze tutaj był pomocny w razie jakieś awarii, a bywali tacy, co znależli "100zł" taniej, a potem płakali na forum, bo sprzedawca się zawinął.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@armanig ...
ja nie kwestionuję Twoich doświadczeń w tym temacie ,ale zwracam jedynie uwagę ,że pomimo zapewnień nie zawsze bywa "kolorowo".
A @przemko 77 wygląda na spoko gościa i raczej trudno posądzać Go o konfabulację.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę trzymać się tematu, wszystkie off top będą usuwane !!!
Przemko 77 zgłosił problem po dwóch latach.
Nie zgłosił żadnych uwag przy dostawie, po dostawie, pół roku po dostawie czy po roku.
Wszyscy bez wyjątku którzy zgłaszają problem nawet jeśli kupili w dowolnym sklepie dostają pomoc miarę możliwości.
Są to dziesiątki tysięcy ludzi.
Więc wszelkie insynuacje nie sprawdzone - proszę zachować dla siebie.

Temat 98 TCL.
 
Do góry