TCL przedstawia w krótce jeszcze tańszy 98-calowy telewizor LCD 4K.

t0mekk

Member
… nie zapomniałem o Was… ale Euro RTV już drugi raz w dniu planowanej dostawy przesuwa termin. Mieliście takie sytuacje? Raczej tv będzie next week :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie wjeżdżają w tym tygodniu.
1695136723796.jpeg


TCL 98C805 19 999
TCL 98C955 26 999
TCL 98X955 35 999
TCL 98P745 10 999

Ceny dla członków forum - specjalne !!!
Plus full pakiet dodatkowo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wjechał, pierwsze wrażenia :
Równe podświetlenie matrycy ( tego obawiałem się najbardziej )
Dobra czerń
Lepiej niż dobre kąty boczne
Bardzo dobry dźwięk
Duża jasność
Płynnie wszystko działa

1695390289210.png

1695390315961.png


1695390334606.png


1695390371925.png


1695390405945.png


1695390426107.png
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To seria P745 więc niżej niż C845.
Ale licząc wielkość , cenę i jakość - bardzo dobry model.
 

t0mekk

Member
Dzielę się pierwszymi wrażeniami.

Zacznę od tego, że, biorąc pod uwagę jego cenę (<10k PLN), jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością obrazu.

Wypada zdecydowanie lepiej nawet od poprzednika, który u mnie wisiał (Sony xg85). Odwzorowanie kolorów, płynność - nie mam tu nic do zarzucenia, ale tez nie mam może wielkiego zboczenia co do jakości obrazu (oled lg77c1 oglądany często - jest ładniej, ale 98 cali robi u mnie parę razy większe wow, niż głęboka czerń).

Obawiałem się nierównomiernie podświetlonej matrycy, ale z tym tez nie ma problemu. Na białym kolorze wyświetlonym na całej powierzchni widać bardzo delikatne paseczki, ale kto ogląda biały ekran na tv? W filmach, programach tv w ogóle nie widzę nierównomiernego podświetlenia. Clouding jest tez zdecydowanie mniejszy niż na wcześniejszym Sony.

Kolejna kwestia, to szybkość działania systemu. Obawiałem się, ze może przyoszczędzono na procesorze, co przełoży się na logowanie aplikacji. I tu znowu zdziwienie - Google tv działa bez najmniejszego zająknięcia, przewijanie list z filmami, jak i samych filmów (Netflix/HBO/Disney/player) - sama przyjemność - tu znowu nawet lepiej od Sony.

Podsumowując, to moj pierwszy zakup czegokolwiek marki TCL i widać, ze wyrósł tu moj kolejny osobisty lider rynku. Cena, jakość obrazu, działanie systemu - to chyba obecnie bezkonkurencyjna oferta na rynku, jeśli ktoś patrzy na takie kolosy. Nie mam niestety porównania do 98C735, ale widząc to co widzę, raczej nie dopłacałbym 6k PLN, bo ten model w zupełności zaspokaja moje potrzeby.

Także Panowie i Panie - brać, oglądać, korzystać :)))
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No i fajnie , gratuluję decyzji mimo tych naszych forumowych krytykantów tej marki, zaraz pewnie przyjdzie taki jeden i powie - eee, Sony lepsze :D Będą liczyć ile gwiazdek jest w gwiezdnych wojnach i Sony pokaże osiem więcej, że coś tam coś tam jeszcze ma lepsze. Tylko o kwotach jakoś nie piszą ;)
Mam podobnie jak kolega wyżej, tylko troche mniejszy TV TCL 85C845 i też jestem bardzo zadowolony z obrazu i szybkości tego TV. Też polecam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej sprawdzić na prezentacji.
Albo chociaż na sklepie.
Ten 98 P745 za 9999 to kino w domu dobrej jakości.

A teraz jeszcze mini LED 98 X to warto chociaż zobaczyć.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i super, podoba mi podejście, zwyczajnie po ludzku, bez onanizowania się wykresami, tabelkami i liczenia gwiazdek jak Kolega wyżej napisał ; )
Właśnie o to chodzi, 10k za 98" to jakiś absurd, a piszesz, że jesteś zadowolony, to tylko pozazdrościć, bo 98" na ścianie to mokry sen ; )
 

Marlo

Active member
No i super, podoba mi podejście, zwyczajnie po ludzku, bez onanizowania się wykresami, tabelkami i liczenia gwiazdek jak Kolega wyżej napisał ; )
Właśnie o to chodzi, 10k za 98" to jakiś absurd, a piszesz, że jesteś zadowolony, to tylko pozazdrościć, bo 98" na ścianie to mokry sen ; )
TCL ma same absurdy cenowe, np. 50C805 Mini Led za 3499.
 
Ostatnia edycja:

MMaikeru

New member
Jestem bardzo ciekaw opinii osób, które już ten telewizor mają/testowały.
Aktualnie TCL 98P745 oraz TCL 85C845 są w tej samej cenie i zastanawiam się czy różnica w obrazie jest duża między 98" P745, a 85" C845.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie da się porównać tak różnych przekątnych.
Rozumiem, że chcesz mieć punkt odniesienia i wiem o co Ci chodzi, sam bym chętnie zobaczył na żywo, ale wiem też, że wrażenia których nie da się zmierzyć w żaden możliwy sposób potrafią zmienić całkowicie finalny odbiór.
Przy 98" wchodzą w grę już emocje, wrażenia itd.
To tak jak z projektorem, mam też oleda i projekcje 120" i nie ma absolutnie żadnego filmu, który by lepiej wyglądał na oledzie. Technicznie tak, nie ma nawet co porównywać, ale jak przychodzi do seansu, to nikt nie tknie kijem takiego oleda 55", jak ma 120" na ścianie ; )
 

MMaikeru

New member
Nie da się porównać tak różnych przekątnych.
Rozumiem, że chcesz mieć punkt odniesienia i wiem o co Ci chodzi, sam bym chętnie zobaczył na żywo, ale wiem też, że wrażenia których nie da się zmierzyć w żaden możliwy sposób potrafią zmienić całkowicie finalny odbiór.
Przy 98" wchodzą w grę już emocje, wrażenia itd.
To tak jak z projektorem, mam też oleda i projekcje 120" i nie ma absolutnie żadnego filmu, który by lepiej wyglądał na oledzie. Technicznie tak, nie ma nawet co porównywać, ale jak przychodzi do seansu, to nikt nie tknie kijem takiego oleda 55", jak ma 120" na ścianie ; )
Pewnie masz rację.
Chociaż z drugiej strony - mam na ścianie 75" Samsunga QE75Q64T podświetleniem edge'owym (za mały na ten pokój nota bene...), a teść ma Samsunga 65"Q65Q9FNAT z podświetleniem full aray i za każdym razem jak od teścia wracam to się wściekam, bo oba samsungi, a różnica w kolorach jest powalająca. Jak pokazuję zdjęcia z wakacji na jego i na moim to jakbym inne zdjęcia pokazywał ;-)

Problem z tymi TCL-kami mam taki, że strasznie mało jest recenzji w internecie, jak już to c845 ale wszystkie w rozmiarze 65", a tego p745 to już w ogóle nie ma nic...
Byłem w kilku sklepach i żadnego nie widziałem podpiętego :-( Z jednej strony 10k za taki TV to niedużo. Ale z drugiej wywalić 10k i się rozczarować to dużo. Punkt widzenia ;-)
 

trozanski

New member
Witam,
Także stałem się szczęśliwym posiadaczem 98p745.
Przesiadka z qled samsunga 75”. Nie widzę jakiejś gigantycznej przepaści w jakości obrazu, może qled ciut jaśniejszy. Ale serio nie widzę za bardzo różnicy. Ale dla mnie liczy się rozmiar, netflix filmy 4k piekne, disney to samo a gry na xboxie to juz bajka. Google tv działa płynnie. Nie żałuje wyboru. Pewnie za 3-4 lata przy kolejnej zmianie tv bedą już w tej cenie mini ledy wiec się zmieni, ale narazie ten w zupełności mi wystarczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie porównaliśmy 98C955 i 98X955.
Wyszło , że X gra lepiej.
Ale C955 - w swojej klasie cenowej.... to warto, to trzeba zobaczyć.
 

trozanski

New member
Brawo, fajnie u Ciebie świeci.

Innych
Zapraszam na pokaz.
@kiki zapomniałem ci bardzo podziękować za profesjonalną obsługę i szybka dostawę tv 🍺. Junior jest zadowolony ( pieski z psiego patrolu są już jego wzrostu 😉).
Wszystkim niezdecydowanym pragnącym posiadać kino w domu radzę się decydować za tą cenę nic lepszego nie dostaniecie.
 
Do góry