TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Gooru111

New member
Cześć

Właśnie pozbywam się LG OLED 55 cali model CX i chcę zmienić na LCD 65 cali. Rozważam Bravię X90J oraz właśnie TCL C825.

Bardzo bym prosił kilku użytkowników tego tv o opinie. Jak Wam się sprawuje ?

Bardzo dużo gram na PS5 i zależy mi na bezproblemowym graniu w 120Hz.
Sporo też oglądam filmów także czerń też ważna. Ciekaw też jestem jak z działaniem samego systemu. Czy są restarty lub zwiechy ?

Będę wdzięczny za pomoc. Kolega Kiki może zrobi dobrą cenę ?

Pozdrawiam
 

cahar

New member
Cześć

Właśnie pozbywam się LG OLED 55 cali model CX i chcę zmienić na LCD 65 cali. Rozważam Bravię X90J oraz właśnie TCL C825.

Bardzo bym prosił kilku użytkowników tego tv o opinie. Jak Wam się sprawuje ?

Bardzo dużo gram na PS5 i zależy mi na bezproblemowym graniu w 120Hz.
Sporo też oglądam filmów także czerń też ważna. Ciekaw też jestem jak z działaniem samego systemu. Czy są restarty lub zwiechy ?

Będę wdzięczny za pomoc. Kolega Kiki może zrobi dobrą cenę ?

Pozdrawiam
Z ciekawości zapytam, czemu pozbywasz się oleda?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
wiem że nie znajdę. dlatego skłaniam się bardziej ku Mini-Led niż Oled... wolę gorszą czerń niż codziennie zastanawiać się kiedy się "wypali"

ja miałem dokładnie ten sam dylemat, tyle czasu się zastanawiałem, tyle różnych opinii i testów czytałem, aż wreszcie się zdecydowałem na mini Leda od TCL, czekam na dostawę mam mam nadzieję że będę zadowolony...;-)
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
To w zwykłym TV normalna matryca nie może się zwalić ?
Jeśli tak, to dlaczego u niektórych producentów jest tak dużo awarii matryc nawet już w pierwszych tygodniach pracy ? Niektórzy twierdzą nawet że w niektórych markach jest tylko 50% szans na to że matryca wytrzyma więcej niż 2 lata.
Jak to rozumieć ?
 

glimi

New member
na zwykłym LCD też może coś się stać i będziesz miał na ekranie stale czarne piksele albo białe ale na pewno nie będzie tak jak w OLED że na stałe będziesz miał ślad po np logo HBO GO albo po mini mapie z jakiejś gry.
 

sulko

Member
Ja widziałem raz wypalonego zwykłego LCD. U starszego małżeństwa ktoś przestawił na format 4:3, oglądali tak całe lata. Po przestawieniu formatu na auto pozostały widoczne pasy po bokach o innym odcieniu, nie wiem czy to się wyrównało z czasem, nie widziałem więcej tego telewizora. Tak że LCD też się wypala tylko wymaga to długiego czasu.
 

witek666

Member
Widziałem jak na monitorze pani księgowa używała 12-13 Lat programu do księgowość. I jej nie przeszkadzało jej to że te stałe okna/tabelki były czas na pulpicie. Więc każdy widzi to co chce, jeden widzi czern mega drugi powódki a trzeci białe myszki.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tomasz76

New member
Cześć

Właśnie pozbywam się LG OLED 55 cali model CX i chcę zmienić na LCD 65 cali. Rozważam Bravię X90J oraz właśnie TCL C825.

Bardzo bym prosił kilku użytkowników tego tv o opinie. Jak Wam się sprawuje ?

Bardzo dużo gram na PS5 i zależy mi na bezproblemowym graniu w 120Hz.
Sporo też oglądam filmów także czerń też ważna. Ciekaw też jestem jak z działaniem samego systemu. Czy są restarty lub zwiechy ?

Będę wdzięczny za pomoc. Kolega Kiki może zrobi dobrą cenę ?

Pozdrawiam

Nieco ponad 3 miesiące temu miałem ten sam dylemat co Ty i również brałem pod uwagę wyżej wymienione modele + jeszcze 2 inne na autorskim smart TV.
Jednym z oczekiwań była dobra współpraca z konsolą PS5 ( co prawda nie najważniejszym ), dobry obraz i dźwięk a to wszystko przy bardzo responsywnej pracy systemu.

Po licznych testach i artykułach na temat TV ostatecznie wygrał TCL model 65C825.

Co zaważyło ?
Przede wszystkim współczynnik ceny do możliwości, co mam na myśli ?

Dokładnie to:
- rewelacyjny dźwięk
- jakość wykonania TV
- dobre SOC ( CPU, GPU i szybki RAM )
- obsługa wszystkich formatów HDR w tym IQ
- dobra średnia jasności przy SDR i HDR
- kilka bajerów które na starcie nie mają znaczenia ale z czasem nabiorą wartości ( WiFi 6, BT 5.2, kamera, Voice Asist i obsługa gestów, sporo wbudowanej przestrzeni na dane użytkownika ).

Prócz szybkiego SOC, a dzięki temu dobrej responsywności i szybkiej pracy Androida, całej reszty brakowało mi u konkurencji czy wspomnianym przez ciebie wyżej Sony X90J, a nie wymieniłem wszystkich elementów które porównywałem.

W kwestii obrazu C825 aż tak się nie wyróżnia, jest bardzo dobrze ale nie był to dla mnie jakiś totalny game changer, dobra czerń to spory plus. Jednak biorąc pod uwagę poznane wcześniej możliwości technologii miniLED ( wady małej ilości stref ), tu jest średnio i taki Soniacz bez tej technologii radzi sobie bardzo dobrze na tym poletku. TCL może nie bryluje jak poprzednik X10 ale wg mnie i tak wygrywa jakością obrazu ze wspomnianym Sonym ( nie zawsze i nie wszędzie, jako przykład mogę podać sygnał SD ).

Tyle w kwestii wyboru, po czasie mogę powiedzieć, że z każdym dniem coraz bardziej doceniam ten TV w kwestii obrazu, bo reszta mnie zachwycała już od początku. Po kalibracji, ustawień pod siebie licznych detali w konfiguracji TV i poprawie błędów jakie w sofcie tego TV występowały na start, jego użytkowanie stało się naprawdę przyjemne, co jeszcze bardziej umocniło poczucie dokonania dobrego wyboru.

Telewizor startuje błyskawicznie, smart opcje działają mi bez zarzutu, Android rusza sie naprawdę dobrze, niemal tak dobrze jak w Sonym ( mam porównanie bo miałem go kilka dni w domu ). Nie mam zbyt wiele sprzętu zewnętrznego, więc na pewno nie doświadczam problemów które mogą zgłaszać inni korzystając z zewnętrznych źródeł obrazu. Czasem zdarzy się jeszcze jakieś zerwanie czy błąd klatki kluczowej przy oglądaniu filmu, jakiś drop apki YT do menu itd ale to są naprawdę sporadyczne bzdury i liczę że stabilność poprawi sie jeszcze bardziej wraz z kolejnymi wersjami softu.

Niestety jeśli chodzi o porty HDMI 2.1 i obsługę konsol nowej generacji to nie jest idealnie ale co najmniej poprawnie. Obraz jest ładny bez zacięć czy lagowania, niski input lag robi robotę. Co prawda jeszcze sporo mankamentów które trzeba w oprogramowaniu poprawić, na szczęście najważniejsze błędy jak low res w 4k@120fps, tryb gry przy obrazie DV, zostały już naprawione. Myślę że gdybym kierował sie tylko współpracą z konsolą PS5, to Sony wdaje się tu być rozsądniejszym wyborem ( bezpieczniejszym ) ale jak już wybrał bym lepiej wykonaną i zawierającą kilka usprawnień wersję X94J lub nawet X95J.

Jeśli konsola to tylko dodatek ( jak w moim przypadku ), TCL 65C825 to zdecydowany lider w kategorii cena do możliwości, mówię to jako właściciel TV u którego jest on katowany po 12g dziennie, którego z przyjemnością używa też kilka osób o różnym targecie użytkowania.
 

AG100

New member
Cześć

Właśnie pozbywam się LG OLED 55 cali model CX i chcę zmienić na LCD 65 cali. Rozważam Bravię X90J oraz właśnie TCL C825.

Bardzo bym prosił kilku użytkowników tego tv o opinie. Jak Wam się sprawuje ?

Bardzo dużo gram na PS5 i zależy mi na bezproblemowym graniu w 120Hz.
Sporo też oglądam filmów także czerń też ważna. Ciekaw też jestem jak z działaniem samego systemu. Czy są restarty lub zwiechy ?

Będę wdzięczny za pomoc. Kolega Kiki może zrobi dobrą cenę ?

Pozdrawiam

Wybór tylko TCL - SONY klasę niżej, Sonay cały plastic fantactic - słabszy dźwięk, słabsza jasność, niedoświetlone narożniki, w TCL po ustawieniu nie ma żadnego kwitnienia !!! jeśli ktoś nie wierzy niech włączy w nocy obraz jasny na czarnym tle i patrząc z oddali przysłoni biel ekranu do krawędzi biel, czerń - czerń jest idealnie czarna przy krawędzi z białym !!!
 

Tomasz76

New member
A wobec LG C1 jak to wygląda ?
OLED ok 1-1,5 tys droższy. Tylko, czy aż ?

Jak jest ze skalowaniem pomiędzy Sony a tym TCL ?

Gdyby jakiś jasny OLED był ma Google TV miał szybki SOC i wszystko to co ma ten 65C825, piszę tu o wbudowanym dźwięku, jakości wykonania i te wszystkie wspomniane przeze mnie we wcześniejszych postach bajery, to śmiało można powiedzieć że około 1-1,5k więcej to było by "tylko" ( wyżej nie był bym już tak tego pewien, mając za uszami wizje ewentualnych wypaleń, refleksy i inne wady tej technologii ).

Niestety większość takich combo na OLED'ach chodzi w okolicach 2k+ a to robi różnicę.

Skalowanie w TCL jest bardzo dobre, mam wrażenie że Sony lepiej skalował materiał SD ale może to nie była tylko praca samego upscalera ale też bardzo zaawansowanych technik obróbki obrazu. W treściach HD o dobrym bitrate nie zauważałem żadnej różnicy między tymi dwoma TV ( 7 dni testów ).
 

Tomasz76

New member
Wybór tylko TCL - SONY klasę niżej, Sonay cały plastic fantactic - słabszy dźwięk, słabsza jasność, niedoświetlone narożniki, w TCL po ustawieniu nie ma żadnego kwitnienia !!! jeśli ktoś nie wierzy niech włączy w nocy obraz jasny na czarnym tle i patrząc z oddali przysłoni biel ekranu do krawędzi biel, czerń - czerń jest idealnie czarna przy krawędzi z białym !!!

Z tym plastikiem to się muszę zgodzić, nawet wersja metalowa X94J nie posiada takiego feelingu jakości wykonania jak ten nasz niedoceniany "Chinczyk" od TCL.

Dawno temu pisałem że siedząc na wprost tego TV a także mając dobrze ustawione parametry obrazu Blooming jest niemal niewidoczny ( odległość ma tu kolosalne znaczenie ). Tym bardziej cieszy mnie fakt że ktoś z posiadaczy też to zauważył !

Może dzięki temu nie wyjdę na fanboya marki, tak naprawdę mam gdzieś spod jakiego brandu wyszedł dany TV, ma robić swoją robotę, cieszyć oko i ucho nie drenując jednocześnie dna mojej kieszeni.
 
Ostatnia edycja:

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko że jeszcze przez 90 minut jest oferta na RTV euro AGD, Mediaexpert i Neonet gdzie LG65C11 jest w sumie za 6499.
To 1-1,5 tys różnicy do tego TCL.

Cena więc trochę niższa niż ma KiKi. Tyle że loteria z matrycą.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Twoja kasa, ważne żebyś był zadowolony.
Tyle że bez kalibracji, sprawdzenia, aktualizacji, opieki.
Masz wątpliwości - kupuj .

Tak jak napisał Tomasz76 - TCL mini led gra bardzo dobrze w swojej klasie.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj nie KiKi. To nie tylko moja kasa.
To kasa każdego potencjalnego klienta.

Mnie nie musisz przekonywać do kupna u Ciebie.
Wiem że jesteś bardziej wiarygodny od wszystkich marketów razem wziętych i że bubla nikomu nie sprzedasz (chyba że na jego życzenie).
No ale inni mogą mieć inną skalę wartości i skuszą się na najtańszą ofertę (co widać na Allegro, gdzie taki np LG65C1 z polskiej dystrybucji jest o 300 zł tańszy niż u Ciebie i klientów nie brakuje ).
Co więc zrobisz gdy ceny w marketach spadną jeszcze o kolejnych kilka stówek ?
Zostaniesz przy swoim czy jednak obniżysz cenę ?
No raczej będziesz, zmuszony obniżyć jeśli zechcesz nadal twierdzić że Twoja oferta jest zawsze najlepsza. Albo nic nie obniżysz zakładając że lepiej zachować te TV np do wiosny gdy ceny prawdopodobnie wzrosną.
Masz do tego prawo.
Tak jak każdy klient ma prawo kombinować co i za ile mu się opłaca.
 

Stapler76

Member
Generalnie sprzedaż nowych TV na świecie spada. Tlc szacuje, że sprzeda 5 mln telewizorów mniej, niż zakładali, Hisense również 5 mln mniej a Sony 2 mln.
Spadki sięgają nawet 20%. Po zakupowym "covidowym szaleństwie" rynek zbytu się skurczył, mało kto kupuje nowy Tv co roku czy dwa lata. Także ceny powinny spadać, a nie rosnąć.
 

Tomasz76

New member
Generalnie sprzedaż nowych TV na świecie spada. Tlc szacuje, że sprzeda 5 mln telewizorów mniej, niż zakładali, Hisense również 5 mln mniej a Sony 2 mln.
Spadki sięgają nawet 20%. Po zakupowym "covidowym szaleństwie" rynek zbytu się skurczył, mało kto kupuje nowy Tv co roku czy dwa lata. Także ceny powinny spadać, a nie rosnąć.

Tak by było gdyby jedynym kryterium wpływającym na ceny elektroniki był popyt.
Niestety sytuacja nie wygląda zbyt różowo na rynku komponentów, procesory, pamięci RAM a także inne elementy bazowe, które masowo stosuje się wszędzie są słabo dostępne lub dostępne w ekstremalnie zawyżonych cenach.

Możemy podziękować górnikom i rosnącej popularności kryptowalut, przez nie istnieje problem z zasilaniem fabryk w chinach, a co za tym idzie produkcją kluczowych podzespołów z których buduje się całą elektronikę użytkową.

Dodaj do tego fakt, że wielu producentów jeszcze przez długi czas będzie wykorzystywać sytuację i sztucznie zawyżać ceny udając braki ( nawet gdy rynek wróci do normy ). W przypadku TV wysoka podaż wpłynie na ceny ale zdecydowanie mniej niż można by się spodziewać.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trudno przewidzieć co będzie. Nigdy nie było czegoś takiego.
Wzrost cen żywności i energii spowoduje biedę. Ludzie będą zmuszeni rezygnować ze zbytków. Z drugiej strony marża na sprzęt RTV jest tak gigantyczna, że jest z czego zdejmować. Firmy będą więc badać rynek by ustalić nowy punkt równowagi.
Gdzie on będzie zależy w dużym stopniu od klientów. Jeśli dadzą sobą manipulować to ceny wzrosną.
 
Do góry