TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niektóre spadki widać od kliku miesięcy.
Niektóre modele 50" kosztowały 1700 zł a ich następca teraz kosztuje 3200 zł i się sprzedają.
Każdy kupuje gdzie chce - na tym polega wolna wola każdego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze nie słyszałem żeby klienci samochodów, nie chcieli też taniej kupować aut. Ale o manipulacji klientów w sprawie den słyszę pierwszy raz.
Chyba dali się wszyscy zmanipulować bo ceny auto idą do góry mocno i co gorsza zapowiadają się kolejne.
Więc na czy ma polegać owe manipulowanie żeby ceny jednak nie wzrosły np. od nowego roku ?
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samochód to nie chleb. Jednak w dzisiejszym świecie bez samochodu żyć się nie da. Jeśli więc ktoś musi kupić nowy , to nie ma wyjścia.
Ze sprzętem RTV jest podobnie.
Jeśli musi, bo stary się popsuł.

Manipulacja klientem jest więc np tam, gdzie mu się wmawia, że musi mieć nowy model, ponieważ to mu się należy. Manipulacja klientem to podstawa reklamy.

Manipulacja jest również w samych salonach sprzedaży.
"Doradcy" wciskają klientowi każdy kit, by ten kupił konkretny model ponieważ mają z tego największą premię od producenta czy dystrybutora.

W obecnej sytuacji manipulacja jest również z powodu np spadku zainteresowania towarem. Przesadnie wmawia się więc klientom że będzie tragedia i jeśli teraz nie kupią to już nie będzie ich stać na to. Z naciskiem na przesadnie. Tu dużą rolę odgrywają media. Robią to za kasę od producentów.

A teraz dochodzi jeszcze spekulacja.

Pamiętam z 40 lat temu, kiedy japońskie samochody zaczynały podbijać USA, jak był wywiad ze starą babcią która weszła na wystawę aut w Detroit. Pytali ją co sądzi o tych japońskich autach. Powiedziała że całkiem niezłe, jednak jeśli ma odkładać 14 miesięcy na japońskie auto to według niej duża przesada.
A my w tym czasie z radością kupowaliśmy stare auta nawet za 60 całych pensji.....

itp itd. klient zawsze ma przesrane.

Na początku tej pandemii auta można było kupić za bezcen (na zachodzie). Potem wszyscy się rzucili na sprzęty, bo kilkanaście miesięcy nic nie kupowali. Ceny zaczęły więc szybko rosnąć. Rynek szybko się nasycił, zainteresowanie spadło i pomału wszystko wracałoby do normy gdyby nie spekulanci i chyba również działania rządów. To wygląda tak jakby wszyscy nagle zaczęli gromadzić zapasy strategiczne. Jakby do czegoś w popłochu się szykowali.
No ale jeśli faktycznie coś takiego się szykuje, to tym bardziej nowy TV będzie zbędny.
 
Ostatnia edycja:

marlon80

Member
Mam pytanie trochę z innej beczki.
Dopóki używam subwoofera i soundbara wszystko fajnie.
Ale co się dzieje ze zintegrowanym subwooferem i soundbarem kiedy podłączę dodatkowe głośniki? Czy po prostu się wyłączają?
 

TRV13E

New member
Ciężko przekopać się przez cały temat, czy ktoś kto ma Xboxa Series X mógłby napisać czy wszystko działa jak powinno? Przejechałem się na Samsungu i chciałbym znać opinie użytkowników :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wolę swoją teorię spiskową o cenach.
Kupuję wówczas gdy mam kasę i potrzebę. Szukam czegoś co przyniesie mi możliwie najwięcej radości.

TCL - Nie pamiętam jak jest z dźwiękiem, napisz na PW dostaniesz kontakt, kolega będzie wiedział.
 

Tomasz76

New member
Wolę swoją teorię spiskową o cenach.
Kupuję wówczas gdy mam kasę i potrzebę. Szukam czegoś co przyniesie mi możliwie najwięcej radości.

TCL - Nie pamiętam jak jest z dźwiękiem, napisz na PW dostaniesz kontakt, kolega będzie wiedział.

Teorie spiskowe, zmowa cenowa czy spekulacje jednostek, to zawsze będzie istniało w społeczeństwie .
W każdej z nich jest ziarno prawdy gdybym mial 100% dar przewidywania to w 2008 roku kupował bym bitcoina, a teraz bym spał na zielonych banknotach i wciągał nosem biały proszek! Żartuje :-D

Robię dokładnie tak jak Ty kupuję wtedy gdy mam kasę i potrzebę przy maksymalnie możliwym efekcie woow. Nie marudzę bez końca, jak wiesz krótki research, zapytanie i deal 8)

Tak było z TCL 65C825 z tego wątku i powiem tak, dziś też bym go kupił, bo mimo drobnych mankamentów wciąż ten TV daje mi radość i powiew nowej jakości.
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
Mam pytanie trochę z innej beczki.
Dopóki używam subwoofera i soundbara wszystko fajnie.
Ale co się dzieje ze zintegrowanym subwooferem i soundbarem kiedy podłączę dodatkowe głośniki? Czy po prostu się wyłączają?

Możesz wybrać czy ma grać z głośnikami, czy nie - są opcje do wyboru z BT i AUX
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Robię dokładnie tak jak Ty kupuję wtedy gdy mam kasę i potrzebę przy maksymalnie możliwym efekcie woow. Nie marudzę bez końca, jak wiesz krótki research, zapytanie i deal 8)

Tak było z TCL 65C825 z tego wątku

Gdybyś miał kasę, to kupiłbyś np LG 65 G13, a nie połowę tego. Chociaż nie. Gdybyś miał kasę to kupiłbyś coś jeszcze bardziej wow.

A mnie wystarczy TV sprawdzony i taki w którym będę widzieć naturalne obrazy a nie podkolorowane kreskówki. Dlatego doszedłem do wniosku że żaden LED do ok 5tys nie spełnia moich oczekiwań dlatego trochę dołożę. Spokojnie mógłbym sobie kupić o połowę droższy niż ten który planuję, tylko po co ? Wolę za zaoszczędzone kupić coś do mojego hobby. A tu każda stówka ma dla mnie zupełnie inną wartość.
 

Tomasz76

New member
Gdybyś miał kasę, to kupiłbyś np LG 65 G13, a nie połowę tego. Chociaż nie. Gdybyś miał kasę to kupiłbyś coś jeszcze bardziej wow.

A mnie wystarczy TV sprawdzony i taki w którym będę widzieć naturalne obrazy a nie podkolorowane kreskówki. Dlatego doszedłem do wniosku że żaden LED do ok 5tys nie spełnia moich oczekiwań dlatego trochę dołożę. Spokojnie mógłbym sobie kupić o połowę droższy niż ten który planuję, tylko po co ? Wolę za zaoszczędzone kupić coś do mojego hobby. A tu każda stówka ma dla mnie zupełnie inną wartość.

Zawsze oscyluje w koło ustalonego wcześniej budżetu, co nie znaczy że nie mógłbym sobie pozwolić na TV 3x droższy, po prostu nie chcę tyle wydawać.
Po przekroczeniu pewnego progu, współczynnik możliwości do ceny wzrasta drastycznie, wchodzi podatek od technologii, wyżyłowanych w tych TV do granic aktualnych możliwości. Często to właśnie przez to, że producenci celują w bogatego klienta który za wszelką cenę chce mieć najlepsze co może - a tu rozum już płata figle.

Oczywiście nie mówię ze kupowanie za fortunę best of the best jest złe, kto bogatemu zabroni ale rozsądnie już nie koniecznie.

Złotym środkiem jest zawsze to jak dużo dostajesz w stosunku u konkurencji za tą samą albo zbliżoną kwotę, którą ustaliłeś sobie jako górna granica oraz pewnego rodzaju subiektywne odczucia wobec kandydatów, które to grają ostatnie skrzypce by zracjonalizować zakup.

Zresztą każdy ma trochę inne kryteria, ja wyjaśniłem swoje podejście i staram się w nim być konsekwentny, wiedząc że i tak wymienię TV w ciągu najbliższych 3 lat jak to zrobiłem teraz. W dodatku nie miałem czasu i ochoty na czekanie, sprzedałem TV i byłem bez niczego.

Z zasady uderzam w górną granicę sprzętu który w aktualnym czasie jest ceniony i ma wysoki stosunek jakości/nowości do ceny ( czytaj jakość obrazu, dźwięku, wykonanie i posiadane bajery ). Gdy podejmowałem decyzje, niemal 2.5 miesięcy temu, TCL 65C825 spełniał wszystkie te warunki i nie musiałem długo być bez TV by go mieć w swoim salonie. Wobec kryteriów jakie stosowałem wtedy, decyzja niewiele straciła na aktualności, czując presje czasu na plecach znów kupił bym C825 :-D

Wadą takiego rozwiązania jest to że nigdy nie masz tego top of the top ale zapewniam cię ze nawet za 4 lata to co teraz jest topowe będzie co najwyżej przeciętne.
 

Bohyn

New member
W sumie doszedł mi jeszcze jeden TV do wyboru a mianowicie Sony XR-5594J, to co Sony czy TCL?

Mi strasznie przeszkadza winietowanie w Sony i w sumie tandetny plastik ramek. W xh90 metal wyglądał premium, w tym roku poszli niżej.
Dlatego jeszcze bez nowego TV jestem. Myśle nad TCL 55", ale na spokojnie jak bedzię poniżej 4k.
Czasem też zastanawiam się nad Samsungiem Q80a, całkiem dobrze radzi sobie jakość/cena i cieńszy niż TCL a u mnie TV wisi. Obecnie wisi 5cm grubości, to tych prawie 8cm od TCL też się trochę obawiam.
 
Ostatnia edycja:

deejayx

New member
Witam szanowne grono.

Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad kupnem tego TCL-a to SZCZERZE polecam.

Nie będę zbytnio się rozpisywał, obraz jest przepiękny a dźwięk bardzo fajny i czysty, bas też czuć.

Najlepsza jest czerń, wreszcie czarny to czarny!, kontrast mega, od razu poczujesz że masz do czynienia z produktem premium, kolory bajka, szybkosć na bardzo dobrym poziomie, hdr to HDR a nie dodatek którego nie widać, wykonanie i jakość ogólna 10/10, minusem jest delikatny blooming którego praktycznie nie widać i nie zwracasz na to wogóle uwagi bo widać go tyle co kot napłakał i bardzo rzadko i trzeba się przyglądać, piloty smukłe, cienkie, doskonale wykonane.

Generalnie nie mogę wyjść z podziwu i jaram się jak gimnazjalista na widok cycka ;) Tak poważnie to naprawdę polecam ten model w tym rozmiarze, napewno nikt się nie zawiedzie - Ocena ogólna 9/10.

Przy okazji mam prośbę, czy ktoś mógłby podesłać optymalne ustawienia tak żeby najlepiej wykorzystać jego potencjał a także opis funkcji typu optymalizacja ruchu, wyraźny obraz w ruchu itp, będę bardzo wdzięczny i jeszcze jedna prośba: jaka jest najnowsza wersja softu i która jest najlepsza.Pozdrawiam.
 

AG100

New member
Przyznaję trochę to śmieszne, że tak cudownie, a jednak poproszę
o ustawienia ?

A co w tym dziwnego? już na ustawieniach fabrycznych obraz jest super, kilka dni kombinowania z ustawieniami i jest jeszcze lepiej.
Ja mam wyłączone AI jasności bo niekiedy zbyt agresywnie reagował na zmianę oświetlenia
- suwaki polepszenia ruchu mam ustawiony na 5
- kontrast 70-80
- jasność 60 jak kto lubi
- kolory 55
- czerń 55 jeśli chcesz widzieć więcej szczegółów w ciemnych obrazach
- lokalne przyciemnianie ustawione na niskie
- przejrzystość ustawienia niskie
- ruch - wyłączona opcja 2 LED
 

tobot

Member
"Przyznaję trochę to śmieszne, że tak cudownie, a jednak poproszę
o ustawienia ?"

...logika tych, co to "kupili i są zachwyceni". :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mogę jedynie potwierdzić również kolejnymi głosami tych co kupili - bardzo dobry model.
Zawsze znajdą się "specjaliści" - co nie widzieli a wiedzą lepiej.
Taki swojski klimat.
Telewizor otrzymał najwyższe nagrody w Europie.
 
Do góry