TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

deejayx

New member
Przyznaję trochę to śmieszne, że tak cudownie, a jednak poproszę
o ustawienia ?

Nie rozumiem z czego śmiech :| Napisałem przecież wyraźnie że proszę o ustawienia tylko dlatego że wiem że da się z niego wycisnąć więcej a to że ma piękny obraz już po samym odpaleniu na podstawowym standardzie świadczy o tym że jest to klasowy i w swojej cenie bezkonkurencyjny TV.

ps.Dziekuję koledze za podpowiedź z ustawieniami, ustawiłem tak jak napisałeś z tym że lokalne ściemnienie ustawiłem na duże, tak mi bardziej pasuje i jest jeszcze lepiej i tu nasuwa się myśl-Co potrafi po profesjonalnej kalibracji ! :-o
 

starkdam

New member
Witam. Jest taka możliwość że dany model tv ma zablokowana możliwość wgrania softu poprzez hmm nie wiem jak to nazwac. Odniose się do tel. Poprzez root?

Nie ma tematu. Znalazłem rozwiązanie. Przed flashem trzeba zrobić całkowity reset tv
 
Ostatnia edycja:

starkdam

New member

deejayx

New member
Koledzy, który soft będzie najlepszy? Myślałem żeby wgrać ten najnowszy ale jak kolega powyżej stracił atmos to podziękuję :/
 

starkdam

New member
Koledzy, który soft będzie najlepszy? Myślałem żeby wgrać ten najnowszy ale jak kolega powyżej stracił atmos to podziękuję :/

Wg mnie jednak ten 072 jest najlepszy. Nie włączasz vrr bo i tak z nim nie ma dolby vision w grach. I nie psuje ci wygaszania. Ale działa atmos. Na 081 i 03 vrr nie psuje wygaszania ale dolby vision i tak nie działa. I dochodzi bram atmos
 

deejayx

New member
Wg mnie jednak ten 072 jest najlepszy. Nie włączasz vrr bo i tak z nim nie ma dolby vision w grach. I nie psuje ci wygaszania. Ale działa atmos. Na 081 i 03 vrr nie psuje wygaszania ale dolby vision i tak nie działa. I dochodzi bram atmos

Dziękuję za info.Czy na 072 działa normalnie HDMI 2.1 4k w 120hz ?
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie dzisiaj do mnie dotarł telewizor, Jak na razie poznajemy się...
Jak wyłączyć to pikanie w menu gdy przechodzisz między oknami itd... Trochę mnie to drażni...
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie parametry kalibracji były takie same jak na zdjęciach poniżej. Musiałem jednak wyłączyć ustawienia balansu bieli 20p, bo robił się efekt jak na zdjęciu (ostre przejścia pomiędzy kolorami).
Ale ogólnie z tv jestem bardzo zadowolony. Kilka poprawek softu się przyda, ale jakość obrazu i dźwięku te minimalne niedociągnięcia rekompensują.

u mnie dokładnie tak samo, wyłączyłem balans bieli i jest ok
 

starkdam

New member
Być może masz włączone tryb Sport albo gra. Albo próbujesz ustawić na materiałe w dolby vision. Wtedy coś mi się kojarzy że może tego nie być. Najlepiej w głównym tv. Ale czy ci to potrzebne ustawiać? Kupa roboty i znać się trzeba. Ktoś tu wrzucał screen tych ustawień i szczerze nie wyglądało to jakoś extra
 
Do góry