TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

mirmur1

Member
Pisze wyraźnie cena z VAT 😉 Pozatym sklep wydaje się legitna sieciówka. Myślisz, że taka duża firma bawiła by się w wałki z Vatem?
też przy granicy mieszkam...sprawdź lepiej czy nie powystawowy czy zwrot...
bo patrząc na mój PUS8818 to 300 zł taniej jak u kikiego ale... (může být vystavený) i czar pryska :cool:
 

mkrek

New member
W menu TCL C845 nie ma opcji wybrania dźwięku po wyjściu optycznym. Jak to zrobić? Mam wpięty kabel optyczny w tv i w amplituner (bez hdmi). Brak dźwięku i tyle. Próbowałem przełączać na różne wyjścia w tv i różne kodowania, ale dźwięku brak. Co z tym zrobić?
 

mkrek

New member
Jaką masz wersje oprogramowania ? U mnie normalnie jest optyka, nic nie włączałem w ustawieniach
A piernik wie? TV pisze, że najnowszą i nie ma potrzeby aktualizacji. Nie wiem czy to to, ale: V8-T653T01-LF1V028.000417
W menu wyjścia dźwięku mam kolejno: auto, głośnik wewnętrzny, słuchawki przewodowe, ARC, bluetooth, słuchawki przewodowe+głośnik wew, bluetooth+ głośnik wew.
Innych opcji nie ma :(
 

PEREZ360

New member
Zrób aktualizacje bo masz stare oprogramowanie. Najnowsze jest V8-T653T01-LF1V062. U mnie jest Bluetooth, optyka, zewnętrzny subwoofer, słuchawki przewodowe, auto, głośnik wewnętrzny, ARC.
 

mkrek

New member
@PEREZ360 dzięki za podpowiedzi. Dałeś mi do myślenia i przeglądnąłem neta. Widzę, że mam stare firmware a nowsze ma wyjście spdif. Czy mamy może tu na forum "step by step" proces wgrywania "lewego" oprogramowania? Czy tylko Telegram? Bo mnie tam jeszcze nie ma :). Doczytałem gdzieś na angielskojęzycznym forum, że trzeba zmieniać nazwy plików z M na V, że są img i zip, że to się teraz nazywa 999 v3 lub v4, i że w razie czego trzeba wrócić do starej wersji żeby wgrać najnowszą i potem nie można wrócić, i jeszcze masę innych znaków zapytania jest ;)
Mam C845 X2 zakupioną u @kiki niedawni i tam raczej powinno być to nowsze oprogramowanie. Swoją drogą, że w oryginalnym (zakładam) oprogramowaniu od producenta nie ma w menu opcji spdif skoro wyjście w TV jest?? No i że nie dają tego przez OTA? Więc gdzie szukać linku poza Telegramem, żeby dowiedzieć się tych wszystkich kwestii? Podobno ostatnia wersja to już nie 602 a 603...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
I to jest właśnie TCL, dla kogoś kto nie siedzi w temacie to czarna magia... Tv zakupiony u kikiego z "pakietem"?? To gdzie jest ta aktualizacja która podobno jest w "pakiecie"??
 

mkrek

New member
@Borygo77 dzięki za linka, już się pobiera. Tak wiem, że to X2 - świadomie o to się starałem :).
Czytałem po ang o uwaleniach TV przy wgraniu złych wersji. Sugeruję rozważenie założenia wątku o takich aktualizacjach. Analogicznie jest np z telefonami na xiaomi.eu. Łatwo się w tym pogubić, telegram nie jest "otwarty", wersji jest dużo do różnych modeli. Kto będzie chciał korzystać i czytać, będzie korzystał. Mam pewność, że v 062 jest właściwa a nie 602 jak radził kolega @PEREZ360 ?
 

mkrek

New member
@PEREZ360 mea culpa, faktycznie pisałeś o v062
To jeszcze pytanie o tą gwarancję. Skoro telewizor nie znajduje sam aktualizacji, a na stronie www.tcl.com producent nie oferuje do pobrania plików aktualizacji, to wgranie tego nowego oprogramowania zrywa gwarancję czy nie?
Zastanawiam się nad oddaniem telewizora z tytułu niezgodności towaru z opisem. Bo co mi z wgrywania nowych firmware jak wtedy stracę 2 letnią gwarancję? To jakbym kupił tv bez gwarancji :(.
 

PEREZ360

New member
Z tego co mi wiadomo to nie tracisz gwarancji, ale to musisz sie dopytać i upewnic na 100%. Z jakiego powodu chcesz zwrócić telewizor ? Też miałem zwracać z powodu święcącego zielonego pixela w trybie gry w prawym górnym rogu. Dziś wgrałem najnowsze testowe oprogramowanie i problem pixela został rozwiązany, ale mimo to ciągle rozważam zwrot telewizora. W porównaniu do sony xh9505 którego posiadam to obraz w TLC to jakieś nieporozumienie, mimo ustawień obrazu od kikiego sony bije na głowę jakością obrazu w filmach i netfixie, z drugiej strony TLC kupiłem z myślą o 4k 144hz bo używam telewizora głównie jako monitor PC i tym aspekcie TLC jest lepszy od sony :) Od oglądania na tlc bolą mnie oczy :)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
obraz w TLC to jakieś nieporozumienie, mimo ustawień obrazu od kikiego sony bije na głowę jakością obrazu w filmach i netfixie,
Dlaczego zakładasz że te ustawienia są poprawne?? Te ustawienia mogły Ci więcej zepsuć niż naprawić...
Tutaj masz przykład osoby która też wpisała te ustawienia i zobacz co z tego wyszło...
 

PEREZ360

New member
Masz rację, przywróciłem do ustawień fabrycznych i jest lepiej. Widocznie te ustawienia od kikiego nie pasują do mojego telewizora. Trzeba zainwestować w kalibrację :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdemu muszą pasować.
Jeśli ktoś woli ustawienia dynamiczne - to kalibracja ma się nijak.
Wysłanych kilka tysięcy tego modelu - niezadowolonych kilkunastu- więc nie każdemu pasuje i OK .
Każdy ma inna wrażliwość .
 

Limoncello

New member
Cześć wszystkim po niespełna 3 latach wysiadł mój tcl 55c815 niestety od zawsze były z nim jakieś problemy przestało działać podświetlenie w tcl serwisu brak? Jednak pomimo moich średnich doświadczeń pojawiło się światełko w tunelu na mall.cz znalazłem oferty TCL z 5 letnią gwarancją producenta (po zarejestrowaniu na stronie tcl) 85c845 w cenie 8 tys zł to niemal 2 tys zł taniej niż w Polsce dla mnie pojechać do cieszyna to nie problem szczególnie chodzi o gwarancję bo kupic tcl ponownie bez gwaranci wydłużonej to dla mnie już zbyt duże ryzyko. Czy macie wiedzę o działaniu 85c845 nie minęło wiele czasu od jego premiery ale może macie jakieś spostrzeżenia cd wyświetlania np. Materiałów słabszej jakości skalowania czy też np. Jakości łączenia z soundbarami konsolami w moim starszym modelu zawsze były jakieś problemy z łączeniem z różnymi sprzętami ale tv na prawdę fajnie wyświetlał obraz w budżecie, za który go kupiłem. Jak oceniacie jakość oprogramowania i samo działanie 845? Czy w Polsce jest też akcją promocyjna na gwarancję jak w Czechach? Ja osobiście nic nie znalazłem jest znacznie drożej i zwykła gwarancją proszę was o wsparcie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie nikt nie zglasza problemów z podświetleniem

Zapraszam na pokaz.
Jak Się nie spodoba zawsze możesz zwrócić.
 
Do góry