TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

luck76

Well-known member
Ciekawe. Tylko ja chcę 75 cali a jest tam napisane, że 75 ma inną od pozostałych matrycę - gorszą. Ma IPS a nie VA. W opisie jest też, że interfejs jest Google Tv a chyba nie jest. No jak nie kijem to pałką. A wyrastał na faworyta 🥴
Dobrze, że nie ma. Nie patrz w ogóle na rtings. Oni wyraźnie piszą, że testują sprzęt dostępny na rynku północnoamerykańskim. Tak jak napisałem wyżej, oni i Europa to dwa inne rynki w przypadku chińszczyzny. Wg mnie kwestia braku w EU Google vs Vidaa to akurat zaleta. System duuuuuzo szybszy. Wpinasz sobie dowolna przystawkę smart i masz brakujące Player PL i HBo Max.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Akurat Player i HBO Max nie są mi potrzebne. Canal+ musi działać a chyba działa. Czy w Europie 75 cali ma matrycę VA?
 

Marlo

Active member
Pewne , matryca ADS-PRO ma lepszy kontrast natywny w porównaniu do standardowej matrycy ADS ,
ale nadal sporo gorszy od matrycy VA.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
to wersja NA a nie EU. Generalnie chińszczyzna różni się pomiędzy rynkami, w przeciwieństwie do LG, Samsunga czy Sony, których tv z reguły różnią się tylko tunerami i złączami z tym związanymi.

To rtings, wiadomo, ze tu zupełnie inny rynek, pytanie, czy ten Hisense ma inną matrycę matryce. Pomijając system, złącza i inne pierdoły.

Tak jak QM8 u TLC. Rzekomo to odpowiednik C845, a ludzie piszą, że to nie jest dokładnie to samo (chodzi o matryce, a nie złącza).
 

luck76

Well-known member
Czyli odpada jeśli nie ma matrycy VA. Co ma na celu robięenie jednego modelu ja IPS a reszty na VA.
Nie będziesz oglądał sportów piłkowych? Nie będziesz giercował? Będziesz siedział tylko na wprost TV? Jeśli nie to warto się zastanowić nad tym TV. Dobre kąty i procesowanie treści sportowych mają wszystkie OLEDy i niektóre LCD - najwyższe modele Samsunga i Sony.
 

Marlo

Active member
Hisense 75U8KQ ma 1056 stref , nowy model 75U8NQ ma 2000 stref ,
i też matrycę ADS-PRO , ale dzięki temu że ma prawie dwa razy więcej stref przyciemniania ,
kontrast i czerń będą dużo lepsze.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Nie będziesz oglądał sportów piłkowych? Nie będziesz giercował? Będziesz siedział tylko na wprost TV? Jeśli nie to warto się zastanowić nad tym TV. Dobre kąty i procesowanie treści sportowych mają wszystkie OLEDy i niektóre LCD - najwyższe modele Samsunga i Sony.
80% tego co oglądam to sport a z tego sportu 80% to piłka nożna. Pozostałe 20% to filmy i seriale. Nie oglądam nic innego. Nie gram w gry.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mecze są, a tv dalej nie ma ; )
Nie szkoda Ci czasu?
Do takich potrzeb, nie ma sensu pakować się premium tv, masz przecież Samsunga, TCL, Sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup sobie Hisense. Tam masz najtańszą matrycę .
Bardzo długo wybierasz. Często jest tak, że Ci którzy skaczą z kwiatka na kwiatek trafiają nie najlepiej.
To już któraś marka i kolejny system.
 

luck76

Well-known member
80% tego co oglądam to sport a z tego sportu 80% to piłka nożna. Pozostałe 20% to filmy i seriale. Nie oglądam nic innego. Nie gram w gry.
W takiej sytuacji proponuję abyś popatrzył na VA z najlepszym procesowaniem obrazu (Samsung QN9x, Sony X9x) albo ADS-PRO Hisense albo (jeśli nie boisz się wypalen) Oled który będzie najlepszym wyborem do sportu ( poza narciarstwem ;) )
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
@kiki bez skakania z kwiatka na kwiatek to można kupić coś za 1k. Jak nie będzie opowiadać to się wymieni. Kupując za 10k już jednak lepiej poszukać. TCL mam w domu dwa i nie namówi mnie nikt na kolejny. Nie ma godziny żeby coś nie szwankowało a Facebook bez przerwy mi przysyła powiadomienia z grupy o problemach z TCL, na której jestem. Oglądałem u syna w pokoju mecz Walia - Polska i w trakcie meczu 5 razy się tv restartował. Brałbym Samsunga ale nie ma DV i mnie to blokuje. OLED mam w sypialni. Od kikiego nawet. W salonie boję się OLED bo jednak tam któreś z dzieci może odpalić na kilka godzin statyczny obraz.
 

luck76

Well-known member
@kiki bez skakania z kwiatka na kwiatek to można kupić coś za 1k. Jak nie będzie opowiadać to się wymieni. Kupując za 10k już jednak lepiej poszukać. TCL mam w domu dwa i nie namówi mnie nikt na kolejny. Nie ma godziny żeby coś nie szwankowało a Facebook bez przerwy mi przysyła powiadomienia z grupy o problemach z TCL, na której jestem. Oglądałem u syna w pokoju mecz Walia - Polska i w trakcie meczu 5 razy się tv restartował. Brałbym Samsunga ale nie ma DV i mnie to blokuje. OLED mam w sypialni. Od kikiego nawet. W salonie boję się OLED bo jednak tam któreś z dzieci może odpalić na kilka godzin statyczny obraz.
brak DV w TV z jasną matrycą nie ma znaczenia. Uwierz - film zakodowany w 1000 nitów pójdzie tak samo z DV jak i bez. Co innego w przypadku tańszych FALD, Direct LED i krawędziowego podświetlania - tu ograniczenie jasności matrycy powoduje, że DV pomaga. Poza tym Sam ma HDR10plus.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
To co? QN92C? A dla zainteresowanych Hisense U8KQ, który został wybrany najlepszym tv Mini Led EISA MINI LED TV 2023-2024 to jest teraz w wersji 65 cali za 5999 i dodatkowo dają soundbar.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
(y)
Hisense U8KQ, który został wybrany najlepszym tv Mini Led EISA MINI LED TV 2023-2024
Nagrody EISA należy traktować z przymrużeniem oka.Całe to EISA to takie "towarzystwo wzajemnej adoracji" ,które przy kawie decyduje komu w danym roku przyznać nagrody.
U8KQ to nie jest zły telewizor .Ale reklama dźwignią handlu a ludzie też muszą z czegoś żyć.;)
 
Do góry