TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

Limoncello

New member
Może pomogli byście mi wybrać między sony 85x95k a tcl 85c845 w sony miał bym 5 letnią gwarancję w tcl też dokupioną wtedy cena była by taka sama w obu proszę was o radę, będę na pewno dużo grał w gry z streamingu typu geforce now, dużo youtube i różnego typu raczej słabszej jakości treści z serwisów z filmami typu cda filmann

W grę wchodzi jeszcze 77a84k tutaj oled też 5 lat wyszedł by najtaniej jednak to nie 85" będę wdzięczny za waszą pomoc bo na żywo oglądając w sklepie treści np yt. Nie dotrzeglem tak wiele niestety jak tutaj w testach no i oglądałem tylko 65" bo 85 nie były wystawione
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Może pomogli byście mi wybrać między sony 85x95k a tcl 85c845 w sony miał bym 5 letnią gwarancję w tcl też dokupioną wtedy cena była by taka sama w obu proszę was o radę, będę na pewno dużo grał w gry z streamingu typu geforce now, dużo youtube i różnego typu raczej słabszej jakości treści z serwisów z filmami typu cda filmann

W grę wchodzi jeszcze 77a84k tutaj oled też 5 lat wyszedł by najtaniej jednak to nie 85" będę wdzięczny za waszą pomoc bo na żywo oglądając w sklepie treści np yt. Nie dotrzeglem tak wiele niestety jak tutaj w testach no i oglądałem tylko 65" bo 85 nie były wystawione
Wydłużoną gwarancją niezależnie od producenta to rzecz ważna. Zepsuć może sie każdy. X95K to wypełnie inna liga, więc jeśli płacisz to samo, bierz i nie patrz na Chińczyka. Nie będę tu powtarzał tego co napisali na tym forum inni o problemach z tym TCL, ani powtarzał tego co napisałem w innych wątkach nt ryzyk związanych z korzystaniem z produktów projektowanych pod nadzorem chińskiego państwa.
Sam mam 75” x95K i moim zdaniem warto. 85 jest lepsza od 75 nie tylko z uwagi na przekątna. Ma też niższy blooming.
 

Limoncello

New member
Cenne uwagi i perspektywa. Faktycznie przy wcześniejszym TCL miałem problemy jednak skutecznie mnie nie zniechęcili ze wzgledu na jakości matryc. Dziękuję Luck Twoja opinia nie bierze się z znikąd i sam jesteś użytkownikiem więc na pewno mając X95K wiesz jak się z nim współpracuje! temat tutaj o c845 budzi wiele emocji jedni są zachwyceni inni mają problemy i nie widzą tego cudnego obrazu, który był im obiecywany ze wzgledu na ustawienia i kalibrację? Ja w sklepie widziałem go w trakcie materiału prezentacyjnego ale już w treściach innych tego nie dostrzegałem widocznie ze względu np. na jakość filmów 4k na YT niestety gier nie da się przetestować w sklepie a TV kupuje się po omacku ja lubię mieć zakupy przemyślane. Możliwości gamingowe c845 na papierze wyglądają doskonale i stąd moja wątpliwość czy 95K z 2022 im dorówna
 

Limoncello

New member
Tak naprawdę jeszcze 3 ścieżka czyli 4k max 120fps gram z cloud gamingu nie na kablu tylko w chmurze dzięki szybkiemu internetowi dlatego jeśli 4k120hz to i po kablu i nie po kablu mnie interesuje, czasem podpinam laptop czasem konsole Xbox i ps5
 

Wildleo

New member
Cześć

Mam problem z Apple TV, mianowicie po zainstalowaniu tego na telewizorze TCL 65C845 i zalogowaniu to mam sam obraz bez dźwięku, na innych platformach wszystko jest w porządku tylko na Apple TV. Dodatkowo sprawdziłem jeszcze uruchamiając Apple TV na telefonie i tam mam wszystko (obraz i dźwięk
) i jak biorę udostępniam to poprzez AirPlay to znowu jest sam obraz bez dźwięku. Wszystko inne jak udostępniam (youtube, filmy z telefonu ) to jest ok.

Posprawdzałem już wszystkie ustawienia i nie mam pomysłu, spotkaliście się może z takim przypadkiem ??
 

Wildleo

New member
Cześć

Mam problem z Apple TV, mianowicie po zainstalowaniu tego na telewizorze TCL 65C845 i zalogowaniu to mam sam obraz bez dźwięku, na innych platformach wszystko jest w porządku tylko na Apple TV. Dodatkowo sprawdziłem jeszcze uruchamiając Apple TV na telefonie i tam mam wszystko (obraz i dźwięk
) i jak biorę udostępniam to poprzez AirPlay to znowu jest sam obraz bez dźwięku. Wszystko inne jak udostępniam (youtube, filmy z telefonu ) to jest ok.

Posprawdzałem już wszystkie ustawienia i nie mam pomysłu, spotkaliście się może z takim przypadkiem ??
Już wiem co było przyczyną, trzeba w ustawieniach systemu nacisnąć uruchom ponownie, wtedy telewizor robi restart i wszystko już jest w porządku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lekko, to może nie, bo X95L sporo droższy. Pytanie, która świadomość lepsza, bo ta z kasą w kieszeni bardziej rozsądna.
Ciekawe zestawienie w opisie porównując do innych, ale warto by na żywo zobaczyć.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Lekko, to może nie, bo X95L sporo droższy. Pytanie, która świadomość lepsza, bo ta z kasą w kieszeni bardziej rozsądna.
Ciekawe zestawienie w opisie porównując do innych, ale warto by na żywo zobaczyć.
Ciekawe. Tylko ja chcę 75 cali a jest tam napisane, że 75 ma inną od pozostałych matrycę - gorszą. Ma IPS a nie VA. W opisie jest też, że interfejs jest Google Tv a chyba nie jest. No jak nie kijem to pałką. A wyrastał na faworyta 🥴
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Do góry