TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu

Emilio1985

New member
Nie chodzi o przekątna tylko o ID panela.. ale wiem ze twoj model smiga normalnie nawet na Google TV

Masz racje. Wczoraj jeszcze zgłębiłem temat na xda i jest tak jak mówisz. Problem jest tylko z 65 calowymi modelami, który ma dwa typy panela.

Dziś rano zainstalowałem oficjalną aktualizacje V191 (Android TV 9). W zasadzie nic się nie zmieniło w kwestii Canal+ Online. Dalej audio rozjeżdżało się z video na kanałach nadających w 25 fps

Następnie idąc za ciosem wrzuciłem aktualizacje, którą poleciłeś V277 z Android TV 11. Po tej aktualizacji Canal+ Online działa perfekcyjnie po włączeniu opcji Tunelowanie Audio. Obraz nie skacze na kanałach nadających w 50 fps i nie rozjeżdża się video z audio na kanałach nadających w 25 fps.

Sam Android TV 11 działa póki co stabilnie. Mam tylko wrażenie że Prime Video trochę zamula, tzn jak chcę wywołać menu podczas oglądania filmu, to od naciśnięcia przycisku na pilocie do pojawienia się grafiki mija 2-3 sekundy. Później, poruszając się po menu (np zmiana ścieżki dźwiękowej, ustawienie napisów itd) również zdarzają się opóźnienia między wciśnięciem przycisku, a reakcją aplikacji.

Na koniec, dla pewności zrobiłem z menu restart TV. Wstał prawidłowo. Następnie aby mieć już całkowitą pewność, wyjąłem wtyczkę z gniazdka i po chwili podłączyłem. Wszystko działa jak należy.

Gdybym chciał przejść na Google TV, to którą wersje aktualizacji mógłbyś mi polecić? Link również mile widziany :)

Dzięki za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
V191 - android 9 tv IMG
V254 - google tv (atv11) OTA
V272 - android 11 tv IMG
V277 - android 11 tv OTA
V427 - google tv (atv11)
R004 - Custom ATV11
R006 - Custom ATV11

V427 teraz chyba z tych..
 

Emilio1985

New member
Dzięki Aliens :)

Na razie śmigam na Android TV 11 i jest spoko. Myślę nad przejściem na Google TV, ale chciałbym sobie zostawić furtkę do powrotu do Android TV 11. A nie wiem, czy z Google TV, można zaktualizować do Android 11 bezpośrednio z menu, czy czasami nie trzeba będzie robić czystej instalacji.

I właśnie mam pytanie odnoście przeprowadzenia "czystej" instalacji tzn z wciśniętym przyciskiem POWER na początku.

Skąd wziąć plik IMG?

Czy wystarczy wypakować plik .zip i całą zawartość wrzucić do głównego folderu na pendrive i przeprowadzić instalacje z wciśniętym guzik POWER na telewizorze?
 

Aliens

New member
Dzięki Aliens :)

Na razie śmigam na Android TV 11 i jest spoko. Myślę nad przejściem na Google TV, ale chciałbym sobie zostawić furtkę do powrotu do Android TV 11. A nie wiem, czy z Google TV, można zaktualizować do Android 11 bezpośrednio z menu, czy czasami nie trzeba będzie robić czystej instalacji.

I właśnie mam pytanie odnoście przeprowadzenia "czystej" instalacji tzn z wciśniętym przyciskiem POWER na początku.

Skąd wziąć plik IMG?

Czy wystarczy wypakować plik .zip i całą zawartość wrzucić do głównego folderu na pendrive i przeprowadzić instalacje z wciśniętym guzik POWER na telewizorze?
pliki sa na ,niemam problemu. Co to pliku IMG czyli obraz wrzucasz na pena i nic wiecej. natomiast plik zip wrzucasz jako pack czy zip spakowany.. obydwa pliki mozna instalowac po przez guzik Power off..
 
Ostatnia edycja:
pisałem ostatnio do supportu, nadal nie wiedzą kiedy będzie oficjalna aktualizacjia, wcześniej pisali mi, że będzie do końca Q1. Sami nic tam nie wiedzą, najgorsze, żę w razie jak się coś skrzaczy z tym softem niestandardowym to nie uwzględniają gwarancji. Ponoć tylko ten co jest oficjalnie na stronie jest honorowany
 

Aliens

New member
pisałem ostatnio do supportu, nadal nie wiedzą kiedy będzie oficjalna aktualizacjia, wcześniej pisali mi, że będzie do końca Q1. Sami nic tam nie wiedzą, najgorsze, żę w razie jak się coś skrzaczy z tym softem niestandardowym to nie uwzględniają gwarancji. Ponoć tylko ten co jest oficjalnie na stronie jest honorowany
OK, na stronie jest V191,wiec mozna wgrac .. ale jak sie cos skopie to skąd moga wiedziec jaki był wgrany.. A po drugie jak wgrac skoro problem z ID panelem, rozumiem ze jakby było online update moze to wy działala po V83 a tak kupa wielka.. trzeba update robic local z pena.. po ktorym nadal; wystepuje problem Black Screen
 
Do góry