TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu

huball

New member
Ktoś zna sposób na to żeby w sofcie GoogleTV pojawiła sie "Zakładka" ForYou/Dla ciebie?
Udało mi się włączyć przez zastosowanie VPN na aplikacji systemowej GoogleTV. Potem trzeba wyczyścić dane GoogleTV. I się pojawi. Do czasu ponownego wyczyszczenia danych powinno być widoczne.
Niby soft fajny ale brakuje możliwości edycji głównej strony. W androidzie można było ustawiać co się ma wyświetlać tu się bardzo nie da. Np rekomendacje netflixa się nie wyświetlają, tak samo z Nova Video Player. Pokazują się z Video Prime, coś tam z Youtuba i o dziwo TVP Vod. Ale też nie można ustawić co ma się z tego wyświetlać.
 

Aliens

New member
Jak sie nie wyswietlają rekomendacje , bzdury klepiesz.. Mam Amzona Prime, Netflix , i kupe innych i wszyskie wyswietlają rekomendacje.. A to co chcesz ustawic zeby sie wyswietlało tez działa wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd...
 

huball

New member
Jak sie nie wyswietlają rekomendacje , bzdury klepiesz.. Mam Amzona Prime, Netflix , i kupe innych i wszyskie wyswietlają rekomendacje.. A to co chcesz ustawic zeby sie wyswietlało tez działa wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd...

A co ty tak od razu na ludzi naskakujesz? Jak mówię, żę mi się nie wyświetla to się nie wyświetla. Jak wiesz jak zrobić żeby się wyświetlałoi to napisz jak to zrobić. Ja też mogę napisać, że bzdury klepiesz.
 

Aliens

New member
zrob screena lub fotke twojego panela co tam masz zobaczymy co ci wyswietla... Przeciez mozesz po kolei poukładac swoeje rzeczy ktore chcesz miec do uzywania na panelu głownym.. Ja mam tak: TV,Netflix,Amazon,Polsat Box Go, Player ,HBO Max,Wia Player. itd....... wiec czego nie mozesz sobie ustawic ? Ja to własnie po swojemu poukładałem..
 
Ostatnia edycja:

Freddy1920

New member
New TCL R51MT05 Google TV Update available in V468.
R51MT05 Platform (P725 & C725).......(P635/638 & P735 & C635)

V468 IMG file (Google TV)
V8-R51MT05-LF1V468.020656

https://www.mediafire.com/file/nm8de386neh09f9/V8-R51MT05-LF1V468.zip/file

built date= May 10 2022
build.date.utc= 1652137247
security_patch=2022-01-05
gmsversion= Android_11_GTVs
build.fingerprint=TCL/G03_4K_GB/BeyondTV4:11/RP1A.200622.001/AR04:user/release-keys
IMG size= 3.30GB

Niestety kazdy jeden gtv na p815 nie działa opcja dźwięku dostęp, kino gra stereo bez suba i surrounda z konsoli po HDMI do tv a tv do kina po HDMI arc to samo, jakby tv blokował przepuszczanie dźwięku i po swojemu do kina wysyłał
 

huball

New member
Niestety kazdy jeden gtv na p815 nie działa opcja dźwięku dostęp, kino gra stereo bez suba i surrounda z konsoli po HDMI do tv a tv do kina po HDMI arc to samo, jakby tv blokował przepuszczanie dźwięku i po swojemu do kina wysyłał

Na 4pda sporo o tym pisali. Zgłaszali to do deweloperów ale nie mogą sobie jakoś z tym poradzić.
 

Aliens

New member
Na 4pda sporo o tym pisali. Zgłaszali to do deweloperów ale nie mogą sobie jakoś z tym poradzić.

nie wiem jak tam to jest ale ja mam dzwiek optic.. tylko , bo mam kino Lg dosc leciwe.. wiec nie powiem jak to jest .. Atmos zgłasza sie jak odpalam jakis film z Disney+ i idzie ale czy to tak ma byc.. czy tylko po hdmi ??
 

Freddy1920

New member
Ikonka atmos zawsze się pojawia na gtv jeśli tylko jest dostępny nawet jak kino nie będzie podłączone ale chodzi o sam efekt 5.1 już nie mówię o atmosie. Na ATV 9 za to tylko ikona atmos pojawia się na Xbox sx ale działa na netflixie i na HBO max pomimo że nie ma ikonki. Na GTV to dźwięk porażka u mnie po optyku nie próbowałem ale jak jest arc to powinno działac no ale cóż. W TCL tacy programiści ze do dziś nie naprawili softów ATV 9 83v+ bez czarnego ekranu ;) a wystarczyło id panelu zmienić i święty spokój z każdym update
 

Freddy1920

New member
Zależy kto jakie tam ma wymagania HDMI lepszy dźwięk
"Czy połączenie kablem, HDMI jest lepsze od połączenia kablem optycznym? Tak, ponieważ kabel HDMI jest zdolny do przesyłania dźwięku przestrzennego 7.1, w przeciwieństwie do kabla optycznego, który jest ograniczony do trybu dźwięku 5.1. Ponadto HDMI obsługuje formaty Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio, Atmos, etc."

I głównie chodzi mi o Dolby TrueHD system powinien działać tak jak ma działać dostęp czy passthrough zwał jak zwał ma przepuszczać dźwięk
 

Aliens

New member
Zależy kto jakie tam ma wymagania HDMI lepszy dźwięk
"Czy połączenie kablem, HDMI jest lepsze od połączenia kablem optycznym? Tak, ponieważ kabel HDMI jest zdolny do przesyłania dźwięku przestrzennego 7.1, w przeciwieństwie do kabla optycznego, który jest ograniczony do trybu dźwięku 5.1. Ponadto HDMI obsługuje formaty Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio, Atmos, etc."

I głównie chodzi mi o Dolby TrueHD system powinien działać tak jak ma działać dostęp czy passthrough zwał jak zwał ma przepuszczać dźwięk

ale czy to jest tak bardzo wazne i na ucho to mozna sprawdzic?? nawet mysle ze nie odczujemy tego..
 

Freddy1920

New member
To nie są odczucia jeśli opcja przepuszczania dźwięku jest spierniczona tzn że coś nie tak z systemem, właśnie z takim podejściem do dziś nie naprawiony problem z update i czarnym ekranem to też tylko odczucie rozumie i użytkownicy tcl tego modelu musieli sami dojść do wniosku że trzeba zmienić ID panelu ehh a Ci co nie w temacie dalej widzą czerń.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Freddy c815 przepuszcza Ci dtshd i dtshr?
Jeśli o dolby true HD mowa to TCL to nie wina softu tylko opłaconych licencji coś mi się zdaje ;) Kodi nie zgłasza obsługi tego formatu i robi z ddthd dd niestety.
Walczę z tym od kilku dni na c825...
 

Aliens

New member
To nie są odczucia jeśli opcja przepuszczania dźwięku jest spierniczona tzn że coś nie tak z systemem, właśnie z takim podejściem do dziś nie naprawiony problem z update i czarnym ekranem to też tylko odczucie rozumie i użytkownicy tcl tego modelu musieli sami dojść do wniosku że trzeba zmienić ID panelu ehh a Ci co nie w temacie dalej widzą czerń.

Czarny ekran juz dawno działa kolego jakbys nie wiedział.. Po wyłaczeniu z pradu Tv smiga normalnie zadnego czarnego ekranu..
 
Do góry