TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu

Freddy1920

New member
Czarny ekran juz dawno działa kolego jakbys nie wiedział.. Po wyłaczeniu z pradu Tv smiga normalnie zadnego czarnego ekranu..

Czytasz co się pisze? Że użytkownicy doszli do tego jak to ominąć przez zmianę ID panelu nie mów mi tu że tcl chociaż palcem w tym temacie coś zrobił, chyba zapomniał że ma różne modele paneli (zmiana id pilotem ? nie to nie jest drobnostka dla zwykłego Kowalskiego ) a z dźwięku nie będę się powtarzał bo nie ma sensu laikiem też nie jestem

Borygo77 to prawda mam p815 ale jeśli masz tam andka 11 lub gtv na tym c825 to całkiem możliwe że też problem softu na 4pda o tym piszą, no ale tcl to tcl (nie narzekam bo jestem zadowolony tyle że dali wtopę z tym dźwiękiem na andku 11 i gtv niestety)

Jednym zdaniem ustawienie DOSTĘP powinno pomijać tv i czysty format dźwięku przesyłać do urządzenia jak np kino lub soundbar i to urządzenie odpowiada za dźwięki a nie tv
 

Freddy1920

New member
No chyba nie ... Zmieniłem panel id na gtv do sprawdzenia i welcome Black screen... Po wyłączenie tv Więc ehhh nie wiem skąd to info. I raczej nie wprowadzaj w błąd bo ktoś weźmie zainstaluje i będzie miał czarny obraz xD ja wracam na android 9 przy okazji sprawdziłem ATV 11 v309 to samo co GTV skopane opcje dźwięku
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
jak skąd te info, skoro ja to mam na własnej skorze przerobione, GTV V464 wczesniej V443 ... i na obu black screen u mnie nie ma..... W sumie pilotem wklepywałem ale jak miałem ATV a po wgraniu IMG GTV wiaomo ze wszystko kasuje to i ID tez i musiałbym wklepac ponownie a nie musiałem bo działa bez Black Screen..
 
Ostatnia edycja:

Freddy1920

New member
jak skąd te info, skoro ja to mam na własnej skorze przerobione, GTV V464 wczesniej V443 ... i na obu black screen u mnie nie ma..... W sumie pilotem wklepywałem ale jak miałem ATV a po wgraniu IMG GTV wiaomo ze wszystko kasuje to i ID tez i musiałbym wklepac ponownie a nie musiałem bo działa bez Black Screen..

Nie kasuje żadnego ID ;) zostaje aż sam nie zmienisz bo to zmienia się coś w warstwie rodzaju biosu w kompie czy jak wygrywasz windowsa i formatujesz dysk bios też robi się do ustawień fabrycznych ? Masz ochotę wygraj se v191 i też będziesz mieć bez BS xD

Ps. TV Settings > Picture > Advanced > Brightness > Contrast

I wklepaj z pilota 1950 wejdź service menu i zobacz jaki masz project ID
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
Nie kasuje żadnego ID ;) zostaje aż sam nie zmienisz bo to zmienia się coś w warstwie rodzaju biosu w kompie czy jak wygrywasz windowsa i formatujesz dysk bios też robi się do ustawień fabrycznych ? Masz ochotę wygraj se v191 i też będziesz mieć bez BS xD

Ps. TV Settings > Picture > Advanced > Brightness > Contrast

I wklepaj z pilota 1950 wejdź service menu i zobacz jaki masz project ID
wiem jaki mam project ID bo juz kiedys zaglądałem,a przy V191 miałem black screen ale po wklepaniu pilotem juz nie .. Potem wgrałem GTV V443 i nie ryzykowałem wyłaczenia TV ale jakos mnie wzieło i wyłaczyłem i szok Black screen zanikł... Czyli co, wgrwanie IMG Update nie kasuje ID Panela???
 

Freddy1920

New member
Nie, nie kasuje taki mały plusik że można się bez problemu próbować softy IMG szkoda że brak tylko zapisu ustawień tv zawsze na nowo ustawianie
 

Emilio1985

New member
Witam po dłuższej przerwie ;)

Jakoś w marcu tego roku dzięki Waszej pomocy na forum, zaktualizowałem mojego TCL P815 do Android TV 11 (kompilacja z końcówką 277). Mam wersje 55 cali, więc problem z czarnym ekranem mnie nie dotyczył.

Wszystko działało dobrze aż do zeszłej niedzieli... Podczas oglądania YT, telewizor nagle wywalił do strony domowej Androida. W trakcie ładowania się kafelek, zrobił się na chwile czarny ekran i znowu ekran domowy, ładowanie kafelek i znowu czarny ekran, ekran domowy ładowanie kafelek... i tak w kółko.

Wyłączenie i włączenie z pilota nic nie dało. Zrestartowałem telewizor i wszystko wróciło do normy, poza jednym wyjątkiem.

Jedna z diod mikrofonu miga tak co 6-8 minut. Czasami rzadziej.

Wyłączyłem całkowicie mikrofon przyciskiem z tyłu telewizora, wyłączyłem całkowicie wyszukiwanie głosowe (aplikacja systemowa Google). Problem nie zniknął.

W ustawieniach telewizora, tam gdzie się zmienia zachowanie diod led, wyłaczyłem opcje odpowiedzialną za mikrofon. Efekt jest taki, że ta jedna dioda zamiast migać co 6-8 minut, zapala się i świeci się światłem ciągłym. Można ją wyłączyć tylko przez ponowne włączenie i wyłączenie diod mikrofonu w w/w opcji. I dioda się nie świeci do czasu aż się znowu zaświeci i się będzie tak świeciła...

Innymi słowy: jeśli w ustawieniach telewizora diody mikrofonu są włączone, do jedna z nich miga co kilka minut. Jeśli ta opcja jest wyłączona, to dioda zapala się i się świeci dopóki tej opcji nie zmienię.

Odpiąłem również na całą noc telewizor od zasilania. Również nic nie dało.

Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną i co można z tym zrobić?

Myślałem nad ponowną instalacją Androida z pliku IMG, ale jak sobie pomyśle, ze muszę wszystko na nowo ustawiać, wklepywać...

Czy w menu serwisowym jest jakaś opcja, która całkowicie wyłączy te nieszczęsne diody? Nigdy się tam nie zapuszczałem.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)
 

Aliens

New member
New TCL R51MT05 Google TV Update available in V477
R51MT05 Platform P635/638 & P735 & C635.........(P725 & C725).
V8-R51MT05-LF1V477.020694

V477 OTA

@FirmwareTCLbot
or
Link

(https://pb82-my.sharepoint.com/:u:/...m_kFAh1DjRDiHf8QBX4wf8mKwqrJ4BFNNtA7rjA)build date= Jun 10 2022
build.date.utc= 1654862152
security_patch=2022-01-05
gmsversion= Android_11_GTVs
build.fingerprint= TCL/G03_4K_GB/BeyondTV4:11/RP1A.200622.001/AR04:user/release-keys
revision= 020694
OTA size= 1.57GB
 

shirou93

New member
Google TV to tylko nowy homescreen. To nadal A11.

Dużym minusem jest brak możliwości przesuwania paneli na ekranie głównym i brak skrótu do googleplay. Trzeba mówić do asystenta żeby go otworzył jak chcesz zaktualizować aplikacje.

Ja zostałem przy GTV z powodu głośników 2.0, które mam podłączone. Netflix na A11 zawsze przełączał się na atmos i nie miałem dźwięku, wyłączenie atmos z ustawień tv nie działało a na GTV wszystko działa.
 

stasiof

Member
[QUOTE = shirou93; 1663909] Google TV is just a new homescreen. It's still A11.

The big downside is the lack of the ability to move panels on the home screen and the lack of a googleplay shortcut. You have to talk to the assistant to open it if you want to update the applications.

I stayed with the GTV because of the 2.0 speakers I have connected. Netflix on A11 always switched to atmos and I had no sound, disabling atm from tv settings didn't work and on GTV everything works. [/ QUOTE]


Google Play Store...
Play_Store_ATV_Shortcut.apk
 
Do góry