TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu

Aliens

New member
Wersja: V427 IMG file (Google TV)
V8-R51MT05-LF1V427.020524
Mój id projektu 283
TCL 65P815
Szbla po wgraniu tego nie masz problemu z Black Screen? Mam ten sam model co ty ,obecnie jade na ATV 277 panel ID sam wklepałem pilotem.. Wiec teraz niewiem czy po załadowaniu nowego obrazu IMG nie powtorzy sie sprawa black screen.. i jeszcze powiedz czy TV Naziemna działa na tym sofcie?
 
Ostatnia edycja:

Szabla15

New member
Aliens
Problemu z Black Screen nie mam opisałem jak to zrobiłem parę postów wcześniej, naziemną odbieram normalnie
 

Attachments

  • 20220228_184307.jpg
    20220228_184307.jpg
    517,8 KB · Wyś: 25
  • 20220228_184234.jpg
    20220228_184234.jpg
    525,7 KB · Wyś: 25
Ostatnia edycja:

Freddy1920

New member
A ja po wgraniu tego softu gtv v427 brak 5.1 czy atmosa ogólnie wykrywalny jest ikonki się pojawiają ale ani Xbox sx nie daje dźwięku na tylne głośniki i suba czy Netflix zmieniane wszystko dostęp auto nic nie pomaga a teraz mam problem z powrotem żaden system nie chce zadziałać 083 ładuje logo androida poczym lampka szybko mruga na tv v191 boot loop tcl heh.

Ps. Ale ten gtv 427 bardzo fajny system szkoda że dźwięk problem bo naprawdę fajne menu i odziwo na moim p815 działał mistrz gry ta opcja z fpsami itp i bardzo płynny w porównaniu do 9. A i po wyłączeniu na pilocie nie było Black screen ale za to po wyłączeniu z prądu był już odwieczny Black screen tylko dźwięk
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
A ja po wgraniu tego softu gtv v427 brak 5.1 czy atmosa ogólnie wykrywalny jest ikonki się pojawiają ale ani Xbox sx nie daje dźwięku na tylne głośniki i suba czy Netflix zmieniane wszystko dostęp auto nic nie pomaga a teraz mam problem z powrotem żaden system nie chce zadziałać 083 ładuje logo androida poczym lampka szybko mruga na tv v191 boot loop tcl heh.

Ps. Ale ten gtv 427 bardzo fajny system szkoda że dźwięk problem bo naprawdę fajne menu i odziwo na moim p815 działał mistrz gry ta opcja z fpsami itp i bardzo płynny w porównaniu do 9. A i po wyłączeniu na pilocie nie było Black screen ale za to po wyłączeniu z prądu był już odwieczny Black screen tylko dźwięk
Czyli trzeba wklapac pilotem ID jak Black Screen.
A jak ładujesz V83 i ci miga lampka czekaj az sie odpali Factory reset,potem reset all wybierasz..

Lub załadowac mozesz V191 ale plik IMG i i klepac p[otem pilotem ID i bedzie ok . Potem mozesz zrobic update OTA do V22 Android 11 ja mam tak i tak robiłem.. Black screen juz nie ma. Czyli po wgraniu V427 black screen nadał był.. a tu koles scioemniał ze nie .. Pewnie wklepał ID ale nie chwalił sie..
 
Ostatnia edycja:

Freddy1920

New member
Czyli trzeba wklapac pilotem ID jak Black Screen.
A jak ładujesz V83 i ci miga lampka czekaj az sie odpali Factory reset,potem reset all wybierasz..

Lub załadowac mozesz V191 ale plik IMG i i klepac p[otem pilotem ID i bedzie ok . Potem mozesz zrobic update OTA do V22 Android 11 ja mam tak i tak robiłem.. Black screen juz nie ma. Czyli po wgraniu V427 black screen nadał był.. a tu koles scioemniał ze nie .. Pewnie wklepał ID ale nie chwalił sie..

Zawsze tak robiłem tym razem myślałem że uwalilem tv xD nie wchodziło do factory ale właśnie pomogło v191 IMG 2x było trzeba najpierw te loop loga tcl a potem już ruszyło za drugim razem wiem o ID zmianie i serio jest tak jak masz 191 i wpiszesz ID to wgrywając jeszcze raz 427 już był zapisany 305 nie musiałem drugi raz jednak brak 5.1 , atmosa , tylko stereo to trochę lipa nic w sumie się nie zmienia jak opcje dostęp pcm auto się ustawia :( a fajny systemik na Xbox sx nawet subwoofer nie działa xD więc raczej będzie powrót 191
 

Aliens

New member
ja mam ID 283, jezeli wgrałem V191 IMG to musiałem wklepac ID na nowo i dopiero potem jak zrobiłem update OTA do 277 to ID jest jzu wpisane i black screen juz sie nie pojawia..
 

Freddy1920

New member
Ja IMG ten 427 i nie było trzeba już też po tym jak na 191 zmieniłem, trochę się bałem ale się zdecydowałem i git xD na tym 277 działa 5.1 ? Na kino żeby wysłać ? I czy pozytywnie ta ATV 11?
 

Aliens

New member
Ja IMG ten 427 i nie było trzeba już też po tym jak na 191 zmieniłem, trochę się bałem ale się zdecydowałem i git xD na tym 277 działa 5.1 ? Na kino żeby wysłać ? I czy pozytywnie ta ATV 11?
ATV lata spoko ale 5.1 nie sprawdzałem nie podłaczałem jeszcze kina dom.. A po drugie skoro mam teraz ATV 277 i ID wklepane, jakbym chiał wgrac GTV V427 to ponownie bedzie black screen po restarcie tv.. bo plik IMG to praktycznie wgranie na nowo wszystkiego..
 

Freddy1920

New member
Ja wgrywał IMG też i nie musiałem też się zdziwiłem dałem drugą szansę gtv ale dla mnie problem to 5.1 bo czy na grach Xbox sx gdzie jest atmos czy filmy to naprawdę wiele się traci. Ale możesz se wgrać ten 427 naprawdę super system płynny i odziwo na 083 wszędzie atmos działa ale nie ma ikonki atmos tylko na xsx a na Netflix mogę użyć ale ikonka nie pojawia się atmos a na 427 xsx HBO max itp pojawia się ikonka ale nie działa na kino xD. Tak czy siak poleciłbym
kto nie używa kina dom. xd i takie dodatkowe ustawienia:
 

Attachments

  • received_452002903374840.jpg
    received_452002903374840.jpg
    21,5 KB · Wyś: 35
  • received_507066767701458.jpg
    received_507066767701458.jpg
    20,6 KB · Wyś: 37
  • received_3113772668838040.jpg
    received_3113772668838040.jpg
    18,1 KB · Wyś: 35
  • IMG_20220311_213840.jpg
    IMG_20220311_213840.jpg
    304 KB · Wyś: 41
Ostatnia edycja:

Emilio1985

New member
Dzień dobry wszystkim :)

Ponieważ TCL nie kwapi się z aktualizacją online telewizorów P815, chcę zrobić to ręcznie. Będzie to moja pierwsza jakakolwiek aktualizacja tego telewizora. Zakupiłem go pod koniec marca 2021 roku

Moja wersja oprogramowania to: V8-R51MT02-LF1V058.015645, czyli staruszek.

Zaraz na początku tego wątku krążyły linki ze stabilną wersją oprogramowania 083, która w razie jakiejś wtopy na pewno odratuje tv. Niestety linki nie działają. Czy mogę prosić kogoś o linka z tą wersją, lub moją obecną 058?

Przejrzałem cały temat i generalnie po aktualizacji największy problem był z czarnym ekranem po odłączeniu tv od prądu. Z tego co tutaj wyczytałem, to rozwiązaniem jest wklepanie odpowiedniego kodu wraz z ID projektu (w moim przypadku będzie to 284 - TCL 55P815), więc jak coś to powinienem sobie z tym poradzić.

Którą wersje systemu polecacie?
Pobrałem oficjalną v191 ze strony TCL. Jest to chyba w dalszym ciągu Android 9

Zastanawiałem się nad Android TV 11 (nie musi być Google TV). Możecie podesłać linki do stabilnej, działającej wersji?

Jaka jest różnica między instalacją aktualizacji z pliku .img a .zip?

Pozdrawiam :)
 

Aliens

New member
Dzień dobry wszystkim :)

Ponieważ TCL nie kwapi się z aktualizacją online telewizorów P815, chcę zrobić to ręcznie. Będzie to moja pierwsza jakakolwiek aktualizacja tego telewizora. Zakupiłem go pod koniec marca 2021 roku

Moja wersja oprogramowania to: V8-R51MT02-LF1V058.015645, czyli staruszek.

Zaraz na początku tego wątku krążyły linki ze stabilną wersją oprogramowania 083, która w razie jakiejś wtopy na pewno odratuje tv. Niestety linki nie działają. Czy mogę prosić kogoś o linka z tą wersją, lub moją obecną 058?

Przejrzałem cały temat i generalnie po aktualizacji największy problem był z czarnym ekranem po odłączeniu tv od prądu. Z tego co tutaj wyczytałem, to rozwiązaniem jest wklepanie odpowiedniego kodu wraz z ID projektu (w moim przypadku będzie to 284 - TCL 55P815), więc jak coś to powinienem sobie z tym poradzić.

Którą wersje systemu polecacie?
Pobrałem oficjalną v191 ze strony TCL. Jest to chyba w dalszym ciągu Android 9

Zastanawiałem się nad Android TV 11 (nie musi być Google TV). Możecie podesłać linki do stabilnej, działającej wersji?

Jaka jest różnica między instalacją aktualizacji z pliku .img a .zip?

Pozdrawiam :)
ale ty pasz panel ID 284 poniewaz masz 55 cali... wiec czarny obraz cie chyba nie tyczy..

plik zip. instalujesz z opcji update local z menu tv ,natomiast img instalujesz guzik power trzymasz imuszczasz jak zacznie migac dioda i z usb

a tutaj masz V83 https://files.fm/u/ryb9scgum?share_email_id=f8eff2
 
Ostatnia edycja:

Emilio1985

New member
Dzięki za info :)

Z tym czarnym ekranem to chyba nie ma znaczenia jaka przekątna. Ale kto tam wie... może mnie to nie spotka, ale jak spotka to dobrze jest znać rozwiązanie.

Odnośnie Android TV 11, to znalazłem poleconą wersję V277 na forum xda. Wkleiłbym link, ale nie mam nabitych 5 postów :)

Nazwa pliku: V8-R51MT02-LF1V277.020239.zip

Ogólnie jak wrażenia po aktualizacji do Android 11? Jakieś poważniejsze zmiany?

Mam też telewizor P725 z Android TV 11 od nowości i poza zmianami w menu to jakichś większych różnic nie zauważam.

Chyba najważniejsza to taka, że Canal+ Online chodzi płynnie jeśli włączy się w ustawieniach aplikacji Tunelowanie Audio. Na modelu P815 na kanałach nadających w 25 klatkach na sekunde, rozjeżdża się obraz z dźwiękiem po włączeniu tej opcji.
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
Dzięki za info :)

Z tym czarnym ekranem to chyba nie ma znaczenia jaka przekątna. Ale kto tam wie... może mnie to nie spotka, ale jak spotka to dobrze jest znać rozwiązanie.

Odnośnie Android TV 11, to znalazłem poleconą wersję V277 na forum xda. Wkleiłbym link, ale nie mam nabitych 5 postów :)

Nazwa pliku: V8-R51MT02-LF1V277.020239.zip

Ogólnie jak wrażenia po aktualizacji do Android 11? Jakieś poważniejsze zmiany?

Mam też telewizor P725 z Android TV 11 od nowości i poza zmianami w menu to jakichś większych różnic nie zauważam.

Chyba najważniejsza to taka, że Canal+ Online chodzi płynnie jeśli włączy się w ustawieniach aplikacji Tunelowanie Audio. Na modelu P815 na kanałach nadających w 25 klatkach na sekunde, rozjeżdża się obraz z dźwiękiem po włączeniu tej opcji.
Nie chodzi o przekątna tylko o ID panela.. ale wiem ze twoj model smiga normalnie nawet na Google TV
 
Do góry