TCL 55XE lub 55X9002 XESS - test, czyli pierwszy taki telewizor w historii TCLa. Jest Moc!.

Status
Zamknięty.

zuumi79

New member
Ja akurat migotania nie zauważyłem, ale fakt, szkoda, że nie działa np. na kodi..




tez to testowalem. ale pojawia sie migotanie w niektorych sytuacjach - np. podczas wyswietlania epg z tunera nc+.

no i niestety nie da sie ustawic na wbudowanym netflixie i apkach z tv. z shieldem natomiast juz dziala, ale to dodatkowe 800zl
 

domanwrc

New member
Ale Kodi przecież działa.
Chodzi o wylaczenie na stale uplynniaczy, ktore wlaczaja sie same.
Jedyna metoda, to przejscie na tryb "gra"(lub pc), a te mozna wlaczyc tylko dla zrodel zewnetrznych - np. nvidia shield rozwiazuje problem, ale to dodatkowe urzadzenie, dodatkowe koszty, dodatkowy pilot na stole.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest najnowsza aplikacji która bije wszystko co się rusza - to doskonała oferta. I jeszcze :

Uwaga ! Specjalna promocja "Podaj dalej - czyli szczęście wraca do Ciebie"
Jesteś zadowolony to - Zgarnij kasę 500+


Specjalna promocja na
TCL telewizor Qled 65X2 za 5999 zł
TCL telewizor 65c70 za 4999 zł

Kupując modele TCL 65" z serii Qled X2 i z serii C7006
Otrzymujesz specjalną cenę, kalibrację profesjonalną gratis i dostawę gratis.

I jeśli zechcesz - 500 zł tyle razy ile potrafisz.



I teraz....
Jeśli jesteś zadowolony z zakupionego modelu i polecisz następnemu użytkownikowi, a ten kupi jeden z powyższych modeli powołując się na Ciebie - otrzymujesz zwrot kasy 500 zł .

Jeśli polecisz go kilku osobom to otrzymujesz zwrot kasy 500 zł za każdego nowego kupującego.

Pieniądze możesz odbierać każdorazowo lub kumulować na zakup dowolnego sprzętu w naszym sklepie na swoim subkoncie.

Pieniądze otrzymujesz nie wcześniej niż 21 dni od terminu zakupu telewizora przez nowego kupującego i powołującego się na Twoje dane osobowe ( Imię i nazwisko, nr telefonu).
Każdy kolejny użytkownik, który kupi telewizor również może polecać model i również otrzymuje należną kwotę w wysokości 500 zł

Uwaga.
Osoby, które już kupiły modele TCLa i chcą brać udział w promocji - również od dzisiejszej daty również mogą polecać w/w modele i otrzymywać 500 zł za każdego nowego kupującego na powyższych zasadach.
Promocja trwa do wyczerpania zapasów.
TCL - audiovideo.com.pl

Uwaga ! Specjalna promocja "Podaj dalej - czyli szczęście wraca do Ciebie" Jesteś zadowolony to - Zgarnij kasę 500+
 

Crocodil

New member
@luro: Główne różnice to rodzaj matrycy oraz głośniki.

Jeśli chodzi o matrycę, to w 55C70 jest to VA, czasem wyprodukowana przez CSOT a czasem produkcji Samsunga. Obie są naprawdę dobre i bardzo zbliżone do siebie. 55X90 posiada technologię QLED, która ma zapewnić jeszcze lepsze kolory. Jest to rozwiązanie Samsunga więc w tym modelu są matryce tylko tego producenta.

Co do głośników, to oba modele posiadają soundbary sygnowane przez JBL. Teoretycznie ten w X90 powinien być lepszy (trójdrożny a nie dwudrożny) ale z tego co czytałem to więcej opinii pozytywnych miały mimo wszystko głośniki w C70. Może wynika to po prostu z większej popularności, a może droższemu modelowi (teoretycznie klasa premium) stawiane są wyższe wymagania. Głośniki różnią się też oczywiście wyglądem ale to już kwestia gustu.

Osobiście stałem przed takim samym dylematem, wybrałem 55C70 i nie żałuję.
 

Crocodil

New member
@luro: To był jeden z powodów dla których zdecydowałem się na 55C70 - również mogłem go obejrzeć i posłuchać na żywo (w Media Expert), a 55X90 nie jest dostępny chyba w żadnej popularnej sieci. Niby można zamówić telewizor a potem w ciągu 14 dni go odesłać ale przy tych wymiarach to już nie takie łatwe i wymaga jednak trochę zachodu.

Kolejną dosyć istotną dla mnie kwestią była popularność C70 - system Android jest co prawda identyczny we wszystkich modelach TCL ale i tak większa liczba sprzedanych egzemplarzy daje szansę na lepsze i dłuższe wsparcie, zarówno producenta jak i społeczności.

No dobrze - wygląd też trochę przeważył. Te okrągłe głośniki w X90, bez możliwości obejrzenia (oraz oczywiście usłyszenia) na żywo, jakoś do mnie nie przemawiały. C70 jest dużo bardziej klasyczny, chociaż wolałbym żeby maskownica była jednolicie ciemna zamiast tak trochę połyskliwa.

Seria Xess na pewno ma swoje zalety ale w moim przypadku nie były one warte dopłaty aż 1000zł.
 
Ostatnia edycja:

luro

New member
Kurcze w c70 trochę zniechęcają mnie nóżki na bokach w x90 są bardziej na srodku i ogólnie lipa bo juz niema podstaw w tv obrotowych
 

Crocodil

New member
To chyba akurat kwestia gustu. Dla mnie lepiej i stabilniej wygląda c70, a z kolei x90 wygląda trochę jak domek na kurzej łapce :-D Chyba że masz wąski stolik, to wtedy faktycznie lepsze rozwiązanie.

Nie wiem czy ekrany tej wielkości miały kiedykolwiek obrotowe podstawy, nawet jeśli podstawy były umieszczone centralnie... To mój pierwszy telewizor kupiony od dłuższego czasu i pierwszy tak duży (przynajmniej własny), więc to dla mnie i tak ogromny przeskok jakościowy :)
 

luro

New member
Jak działa dźwięk na słuchawkach gdzieś czytałem że różnie a dla mnie to jest kwestia priorytetowa bo mam małe dzieci i tv oglądam wieczorami na słuchawkach?
 

Crocodil

New member
Ja jeszcze nie korzystałem ze słuchawek, więc może ktoś inny niech się wypowie... W temacie o C70 ktoś faktycznie narzekał na problemy ale niestety nie kojarzę czy zostały one już naprawione.

Jak nie zapomnę, to spróbuję czy u mnie słuchawki działają.
 

arroyo

New member
I mnie na wyjściu audio, jak i na Bluetooth nie ma problemu ze słuchawkami. Sporo problemów z v353 wynika z tego, że po aktualizacji koniecznie trzeba zrobić reset do ustawień fabrycznych.
 

ligeza

Member
Słuchawki działają jak im się podoba. Jeśli ktoś używa szybkie włączanie to w sytuacji gdy podepnie i nie ma dźwięku wystarczy tylko telewizor wyłączyć (pełne wyłączenie) i włączyć.
 

luro

New member
Właśnie chodzi o to żebym po pracy zamiast relaksować się musiał z tv walczyć a ile czasu włącza się tv? Chodzi mi o tryb normalny i czy są jakieś problemy z oglądaniem treść z dysku zewnetrznego podpięte pod tv?
 
Status
Zamknięty.
Do góry