TCL 55XE lub 55X9002 XESS - test, czyli pierwszy taki telewizor w historii TCLa. Jest Moc!.

Status
Zamknięty.

Mangus112

New member
Czy użytkownicy x2 mogą poradzić co do tego modelu? Jakieś fotki podświetlenia ekranu/czerni w nocy. Jak wygląda srebrzenie na VA?. Obecnie trudno coś wybrać z TV, LG niska/średnia półka to jakaś porażka, samsung średnia półka jest w miarę, ale ceną :(.
EDIT:
Sorki za podwójny post.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
SPokojnie - debili nie trzeba siać , sami się rodzą.
I nie jest ich wielu ale jeden który zakłada multi konta.
TCL sam się broni w ogromnych ilościach. Inteligentni ludzie nie dają się nabierać na plewy.
 

Mangus112

New member
@kiki wiem, że to sprzedajesz, ale nie dostaliśmy jeszcze jakiegoś dobrego testu tego TV, tylko materiał prasowy z prezentacji/gali. Jest szansa, abyś go przetestował czy po prostu trzeba czekać, aż ktoś się za to weźmie sam.
Stron odp na 12 stron, a szczegółów mało. Część osób (w tym ja) dużo czyta zanim zakupi produkt, akurat tutaj odpowiedzi są mało satysfakcjonujące. Szczegółowy test lub znaczący spadek ceny po nowym roku rozwiałby moje wątpliwości.
Pytani co do serwisu, gdzie się mieści jak wygląda wsparcie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie głupie określenie - dzięki, ale nie o tym pisałem.
Nie psalem , że inteligentni nie dają się nabierać na wpisy hejterow.

Test Xsess jest i wystarczy poczytać.
Ceny - o tym decyduje TCL.
Za model z QD to najlepsza cena na świecie.
Kiedyś z pewnością zmienia ceny...
 
Ostatnia edycja:

tgrzebien

New member
Czy któryś z użytkowników tego tv mógłby zobaczyć czy u niego resetują się niektóre ustawienia obrazu? Prawdopodobnie dzieje się to po odłączeniu prądu. Tak jak napisałem nie wszystkie ustawienia się zerują. U mnie np. jest to balans bieli 10P, gdzie jest od cholery ustawiania i za każdym razem muszę to ustawiać od nowa.
 

tgrzebien

New member
Ostatnio nie odłączam, ale czasem zdarzają się wyłączenia prądu. Jak wyłączą to dam znać czy ustawienia padły.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

marcin630

New member
Mam dwa pytania czy w cenie tego telewizora znajdę coś lepszego pod względem jakości obrazu ? Widziałem że ma przycisk bezpośrednio do netflixa czy to oznacza ze firma w cenie tv ma może jakiś abonamet na tą wypożyczalnie filmów ? :)
 

Dubek

Member
Bez reklam
Przycisk Netflixa aktualnie ma chyba większość modeli TV, żaden abonament, ot takie ułatwienie żeby nie wchodzić w aplikacje by odpalić NETFLIX.
 

janusz

New member
Bez reklam
1. Nie bo w tej cenie możesz kupić tylko Leda, najtańsze Qlwedy Samsunga kosztują 2 tys. drożej, a Philipsa ponad tysiąc, nie mówiąc już o znacznie lepszych ale jeszcze droższych Oledach.
2. Nie, przycisk Netflixa jest dzisiaj w większości TV, ale abonament jest czasem na góra 3 miesiące, nie słyszałem by TCL coś takiego miał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Natflix ze swojego poziomu jak się zalogujesz daje 1 miesiąc gratis oglądania.
Tak czy tak, warto mieć przycisk Netflix bezpośrednio na pilocie i warto korzystać z Netflixa . Jeśli lubisz dobre filmy i lubisz bardzo dobrą jakość - to jest to opcja dla Ciebie.
Na całym świecie Netlix idzie jak burza bo ludzie wiedzą co dobre.
 

tgrzebien

New member
Niestety tv z amplitunerem Yamaha 483 nie radzi sobie zbyt dobrze. Podłączony przez hdmi arc albo odtwarza z głośników tv razem z ampli, albo w ogóle nie odtwarza dźwięku z ampli albo wysyła sygnał inny niż jest w pliku np. dźwięk w 5.1 a ampli wyświetla 2.1. W końcu po kilku podłączeniach i odłączeniach załapie, ale trochę to denerwujące że codziennie trzeba stracić kilka minut żeby uruchomić całość. Dodatkowo przy dźwięku w lepszej jakości typu DTS 5.1 dźwięk jest rozjechany z obrazem. Często jest odtwarzany szybciej niż obraz. I na pewno to problem z rodzajem sterownika dźwięku, bo jak film posiada kilka ścieżek dźwiękowych to jedna jest odtwarzana ok a ta lepsza już wyprzedza obraz. Kolejnym mankamentem jest, że po każdym włączeniu tv muszę przestawiać w opcjach, żeby biała dioda czuwania na dole tv była wyłączona, bo po restarcie jest zawsze włączona. Ogólnie tv ma chyba problem z zapamiętywaniem ustawień, bo zerowanie ustawień zauważyłem również w niektórych opcjach obrazu.
Jeszcze jedno co zauważyłem, chociaż nie jestem ma 100% pewny, to że upłynniacze jakby się zerują po restarcie. U mnie ustawione oba na 10, po restarcie dalej są na 10 ale efekt jakby nie działał i muszę przestawić oba na 0 i znowu na 10 i widać różnicę.

Poza tymi mankamentami obraz bardzo ładny w 4k,nie mam porównania do innych tv, ale ja jestem zadowolony.
Ale niestety raczej będę zmuszony kupić jakiś box do tv z powodu tego rozjechanego dźwięku no i żeby móc przesłać dźwięk dts-hd i truehd bo po hdmi arc i optyku niestety ten sygnał nie przechodzi.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

klonxxx

Banned
Mam dwa pytania czy w cenie tego telewizora znajdę coś lepszego pod względem jakości obrazu ? Widziałem że ma przycisk bezpośrednio do netflixa czy to oznacza ze firma w cenie tv ma może jakiś abonamet na tą wypożyczalnie filmów ? :)

Pewnie że znajdziesz.Samsung MU7002 lub Sony XE8505. Przede wszystkim oba na matrycach 120Hz z lepszymi ustawieniami płynności obrazu.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Niestety tv z amplitunerem Yamaha 483 nie radzi sobie zbyt dobrze.

Ponowię moje pytanie, czy próbowałeś skontaktować się z Yamaha?
Wszystkie rzeczy, które opisałeś zależą od tv i apmli jako pary. Ciekawi mnie czy pliki, które traciły synchronizację weryfikowałeś pod względem zgodności z wymaganiem formatu zapisu? I nie oznacza to sprawdzenia na jakimś odtwarzaczu, który potrafi skorygować błędy plików tylko właśnie ze standardem.
Czy próbowałeś inny player na tv?
Mam Yamaha v673 i po poprawnym skonfigurowaniu połączeń niemal nie mam problemów. Może co kilka tygodni jakiś zanik komunikacji. Fakt, mam inny model tv, ale oprogramowanie jest wspólne.
 

tgrzebien

New member
Nie wiem o co chodzi z tym "weryfikowałeś pod względem zgodności z wymaganiem formatu zapisu?"
Z Yamaha się nie kontaktowałem. Inny Player czyli mxplayer nie przesyła dźwięku 5.1. Pliki 4k płynnie odtwarza tylko właśnie wbudowany Player i mx, więc jedyny na którym mogę testować to ten wbudowany.
A mógłbyś podać wszystkie ustawienia w swoim ampli i tv związane z ich współpracą ze sobą? Może to ki pomoże. A u Ciebie pliki w 4k z dźwiękiem 5.1 wszystkie są odtwarzane ok?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nie wiem o co chodzi z tym "weryfikowałeś pod względem zgodności z wymaganiem formatu zapisu?"
Z Yamaha się nie kontaktowałem. Inny Player czyli mxplayer nie przesyła dźwięku 5.1. Pliki 4k płynnie odtwarza tylko właśnie wbudowany Player i mx, więc jedyny na którym mogę testować to ten wbudowany.
A mógłbyś podać wszystkie ustawienia w swoim ampli i tv związane z ich współpracą ze sobą? Może to ki pomoże. A u Ciebie pliki w 4k z dźwiękiem 5.1 wszystkie są odtwarzane ok?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

weryfikowany - mam na myśli jaki plik odtwarzałeś. Dużo plików z netu ma błędy. Obawiam się, media center z TCL odtwarza tylko pliki bezbłędne.
mxplayer to więcej szeptanego marketingu niż produkt. VLC raczej wyznacza standard niezależności i niezawodności.
Odtwarzałem kilka filmów-plików 4k z dżwiękiem 5.1 i nie miałem problemów.
Dużo filmów 4d z 5.1 z netflix.
Nie podam wszystkich ustawień bo nie wiem które ustawienie jest "wszystkie". Mogę podać konkretne ustawienia jeśli o nie zapytasz.
Jak masz plik łatwo dostępny i niezbyt duży (do kilku GB) mogę sprawdzić u siebie jak podasz link.
 
Status
Zamknięty.
Do góry