Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

kampers

Member
Simanko :)

Przymieżam się do remontu kuchni :) Chcę wybrać jakis sprzęt AGD i chyba pada na bosch :) zależy mi na aplikacji Home connect gdyż mam prakle z tym i to dziła swietnie :)

Zmywarka - SBA88TD26E
Płyta indukcyjna - cos dobrego :)
Piekarnik - musi byc z opcją pary , co jest teraz na topie ?
Mikrofala - tu to nie mam pojecia
Kawiarka - chce do zabudowy mysle nad bosch CTL636ES1 ale podobno sa tez dobre DELONGHI :)
Lodówka Side by Side - Myslę nad Samsung z kostkarką :)
Wentylacja - i tu jest tego aż tyle że nie wiadomo co wybrać :)

Dodatkowo szukam dobrego stolarza woj zach. pomorskie lub pomorskie :)
 

japish911

New member
Zmywarki Boscha jak najbardziej polecam. Aktualnie mamy drugą (po przeprowadzce wymieniliśmy na zabudowaną) i obydwie działały świetnie. Długo, dokładnie czyściły, mało wody żarły, pojemne i łatwe w obsłudze. Czego chcieć więcej? :D
 

Kamil_89

Member
Kolego jestem świeżo po wykończeniu mieszkania więc coś mogę doradzić.

Meble kuchenne zrobiliśmy w Ikea i w 100% polecam, 25 rzetelnej gwarancji i na sprawdzonych źródłach wiem że ją respektuja. Który stolarz da Ci tyle? 2 lata to max i bujanie się z każdą rzeczą. Teraz jeszcze mają 10% rabatu, można normalnie zamówić pomiar, projekt i montaż.

Co do sprzętu Ikea daje 5 lat na ich produkty, nie ma żadnego loga ale w większości robi dla nich Electrolux. Ja kupiłem zmywarkę, okap i płytę w Ikea, lodówkę side by side Samsunga oraz piekarnik i mikrofala również Samsung. Niestety nie mogę polecić, piekarnik w którym szyba miała być zawsze chłodna jest mega gorąca i parzy, a mamy małe dziecko, producent nie chce uznać reklamacji twierdząc że piekarnik jest sprawny a opis nic nie znaczy, parodia. Sprawy nie odpuszczę, dziś żałuję że nie kupiłem z Ikea bo sklep w 100% pro kliencki. Poczytaj dokładnie o produktach i serwisie Boscha żebyś nie miał takich kwiatków jak ja. Co do lodówki to raczej nie mam zastrzeżeń, choć czasem jak robi lód lub filtruje to przez chwilę jest głośna, patrz za taką z brakiem / szybkimi drzwiczkami - świetna sprawa.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Simanko :)

Przymieżam się do remontu kuchni :) Chcę wybrać jakis sprzęt AGD i chyba pada na bosch :) zależy mi na aplikacji Home connect gdyż mam prakle z tym i to dziła swietnie :)

Zmywarka - SBA88TD26E
Płyta indukcyjna - cos dobrego :)
Piekarnik - musi byc z opcją pary , co jest teraz na topie ?
Mikrofala - tu to nie mam pojecia
Kawiarka - chce do zabudowy mysle nad bosch CTL636ES1 ale podobno sa tez dobre DELONGHI :)
Lodówka Side by Side - Myslę nad Samsung z kostkarką :)
Wentylacja - i tu jest tego aż tyle że nie wiadomo co wybrać :)

Dodatkowo szukam dobrego stolarza woj zach. pomorskie lub pomorskie :)


Jeśli marzy ci się dobra indukcja to Niemiecka Klasa Premium.Każdy element oddzielnie do kupienia.Tym co zbywa pieniędzy:)
.
Küppersbusch EKWI3740.0S - Płyty do zabudowy


Trung-tam-bao-hanh-kuppersbusch-tai-ha-noi.JPG





https://www.ivd***/images/7618_03_b.jpg
 

jumper.as

New member
Ja na początku tego roku również wyposażałem kuchnie. Kupiłem w Ikea meble i cały osprzęt. Będąc w ikea wraz z pracownikiem zaprojektowaliśmy kuchnie. Przywieźli nam wszystko i zamontowali(opcja dodatkowo płatna). Wszystko było by pięknie gdyby nie to że na weekendzie nie bylo nikogo w domu i zamrażalka sie zepsuła. Mięso się rozmroziło, zepsuło i zrobił się smród taki że wytrzymać sie nie dało Czekamy na serwis teraz, aczkolwiek licze na wymiane bo tego smrodu nie da rady w żaden sposób sie pozbyć. Tak że lodówko zamrażalki do zabudowy, najwyższy model nie polecam. A do tego ta lodówko zamrażalke była bardzo głośna...
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Trochę nowoczesnego dyzajnu :) Mały diament , pianino od Luigi Colani. :) Ceny nie podaje.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Prawdziwy TRON :D
Ciekawe połączenie drewna ze szkłem ;)


Savron, to nie pianino, a forteklap ;)
Jak chcesz zobaczyć jak może wyglądać nowoczesny fortepian to zobacz tu
Wklejałem kilka lat temu ;)
Jest oczywiście w piano black :D ale może być dowolny kolor :D
Whaletone
Ceny też lepiej nie podam, ale zaczynają się od piątki z pięcioma zerami...
img-3.png

053d6153086979.5608fe6ebd4d3.jpg

violet-1-800x500_c.jpg
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
byłem przekonany że radio pisał o sześciu zerach, a teraz widzę pięć;P za 500k$ były by dwa dobre modele w skali 1:8 :D
 

kampers

Member
Dobra zamówiłem AGD tylko zmywarka z PL będzie bo u mnie jest XXL i podnoszą sie meble dolne o 5cm :/

Bosch indukcja PXY875DE3E
Bosch Wentylator DFS067K50
Bosch Piekarnik z para HSG856XB6 (sort)
Bosch mikrofala BFL634GB1
Bosch ekspres do zabudowy CTL636EB6 (sort)
Bosch zmywakra do zabudowy SMV88TX36E będę zamawiał
LG side-by-side GSX961NSAZ :)
 

kampers

Member
Czy zna ktos sklep ktory sprzedaje agd bez vat tax free bo chce kupic zmywarke i zabrac ja do norwegii i tu zaplacic VAT :) BOSCH SMV88TX36E
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie, temat ostatnio nieodświeżany to może ja go rozruszam.
Czy ktoś z Was miał styczność z oknami dachowymi Optilight 78x118?
Pytam, ponieważ planuję zakup 6 takich okien i cenowo wypadają dużo lepiej niż Fakro czy Velux, które są wyjadaczami an rynku:D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Znacznie ważniejsza od ceny jest jakość wykonania, uszczelnienia i system otwierania, koszt akcesoriów - rolety wewn/zewn, itd.
Czasem lepiej zapłacić kilka stówek więcej za całość i się później nie wkurzać ;)
Idź do sklepu i sprawdź, czy przy otwieraniu nie będziesz zahaczał ręką o ramę, jak ja w Veluxie ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Czyli padnie na Fakro, Ty Henry odradzasz Veluxa?
Pytanie jeszcze czy w salce kinowej robić okno czy zrezygnować i zrobić lepszą wentylację?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie polowa fakro dachowych sie zacina. Mam te wersje z przelacznikiem - zmienna os obrotu otwierania okna. Ten mechanizm chyba nie dorobiony zatnie sie i nie idzie otworzyc okna.
Okna nie dokladnie zlozone, hacza, obcieraja i niszcza sie. Moge zrobic foto jak chcesz.

Dodatkowo wywietrznik zrobiony byle jak, nawet deszcz - skropliny potrafia sie cofnac i kapac do srodka.

Zglaszalem reklamacje i w dupie to maja.

Teraz zamawiam Veluxy na probe.


Ps. Moze po tych Fakro za mocno pojechalem, bo do konca nie wiem czy wine ponosi producent okien czy ekipa montazowa. Bo jezeli za mocno scisneli cala rame to moze byc wina, albo wina lezy po fakro i ten przelacznik sie blokuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry