Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

Savron

Well-known member
Bez reklam
Bigos tez lubie, ale najwazniejsza to specjalna salatka ziemniaczana, ktora sam przyrzadzam. Chcesz sie wyminic? To podaj adres xD

Widze ze Krzysiek podkapowal ci info ze do niego pisalem xD

Jaki Krzysziek, nie znam żadnego Krzyśka. Nie pij dużo.
Ty umiesz gotować??!:D:D:D. Co to za "specjalna sałatka" ? Ja aż tak ryzyko nie lubię. Z muchomorami ?:p
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A zdziwilbys sie jaka smaczna wode umiem zagotowac xD

Ps.
To nie weekend, a w dni powszednie nie pijam. Zreszta juz chyba od 2 miesiecy sie nie nabrzdekolilem pozadnie
 

slawko_23

New member
Bez reklam

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mała ciekawostka, może się komuś przyda, sam żałuje, że nie wpadłem na to wcześniej.
Zamiast przepłacać za nowe ostrza, szczególnie do taniej golarki, wystarczy je naostrzyć.

Są dwa sposoby, jeden z papierem ściernym 2500 (nie udało mi się kupić, więc wziąłem 1200), przetarłem jedno ostrze i odpuściłem na rzecz szkła i pasty ściernej Tempo.
Sposób na filmie.

Sceptycznie podchodziłem, bo moje ostrza już niemal do kosza, a po naostrzeniu zbierają jak nowe. Czas pracy jakieś 15min. Warto spróbować.
Btw. Niektóre głowice są nierozbieralne, ale wystarczy podważyć i wyciągnąć ostrza.


[youtube]OTJpofdJSac[/youtube]

[youtube]LI-F6QJaEU4[/youtube]

[youtube]6-2BAckiH2Q[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja Armanig używam trymera od dwóch lat i nie bawię się w golenie na zero, chociaż mam taką maszynkę ze zrąbanymi ostrzami, może kiedyś ją ogarnę.

btw
Panowie jestem na etapie instalacji elektrycznej w domu.
Polecicie coś do sterowania oświetleniem w pokojach smartfonem, ewentualnie coś co mogę kiedyś połączyć z alexą?

W salonie planuję maks 2 taśmy led i kilka halogenów większych plus jakieś małe oczka.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tu masz temat.

http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/139802-moj-smart-leaving-room.html

Wpaczniki Sonoff, zarowki yeelight, tasmy led albo zwygle i sterowanie magichome albo tasmy xiaomi.

a jak jestes na etapie instalacji elektrycznej to montuj wszedzie puchy z kieszenia aby w przyszlosci wszedzie wstawic przekaznik.

i-elektro-plast-puszka-instalacyjna-podtynkowa-z-kieszenia-1863-00-5907569151561.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja Armanig używam trymera od dwóch lat i nie bawię się w golenie na zero,
U mnie tak samo. Z tym ,że ja jestem zwolennikiem maszynek Brauna, ale odkąd jest trymcio - mam spokój.
a jak jestes na etapie instalacji elektrycznej to montuj wszedzie puchy z kieszenia aby w przyszlosci wszedzie wstawic przekaznik.
Dobre to, tego nie znałem. Ciekawe takie puchy.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolo dzięki za odpowiedź, fajne te puchy, wrzucę je w pomieszczeniach gdzie będę chciał sterować światłem:)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jakbys chcial juz przyszlosciowo to musialbys skretke pociagnac do kazdego kontaktu.

Najlepiej obejzyj kilka pierwszych odcinkow "szmalu" tam jest praktycznie wszystko o swietle. Szczegolnie mi sie podobaja wlaczniki monostabilne.

[youtube]ByIx9S1tWIU[/youtube]
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Pakolo mam HUE i jest to świetna opcja jak ktoś już ma chatę zrobioną - mam 3 listwy LED po 2m i kilka żarówek GU10 - wszystko z apki z fona i dodatkowo jak ktoś ma TV Philips z ambi to już jest bajka - miliony kombinacji.
Świetna opcja - sterowanie wszystkim jak jesteś poza domem nawet jak jesteś na drugim końcu świata ;)
Jedyny minus - cena.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ataszek to hue faktycznie cena wysoka.
Mnie interesuje coś jak ten sonoff.
Montaż włączników świateł szklanych, ładnych i przy nich w puszcze lub przy halogenach/taśmach led montaż takiego sterownika, który pozwoli mi smartfonem lub za pomocą komendy głosowej włączyć/wyłączyć oświetlenie w salonie, kuchni, sypialni i z czasem dokładać to do reszty pomieszczeń. Fajnie byłoby mieć to w jednej apce.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak masz w formie jeszcze że jeszcze możesz w ściany coś zaprojektować/zamontować to masz większe możliwości....
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Ataszek, mam surowe ściany i robię sobie powoli instalację elektryczną.

To tam gdzie masz swiatlo i sa mozliwosci to montuj puchy z kieszenia. Zobaczysz odwdziecza ci sie one kiedys xD

Monitoring, alarmy, powypuszczaj sobie w roznych miejscach skretke.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolo tak zrobię, dzięki za rady. Monitoring robię ip, mam już zestaw od znajomego, czujki ruchu również mam w projekcie, w przyszłym tygodniu będę rozkładał kable, w poniedziałek montują mi światłowód i uruchamiam monitoring.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pany, jaki przenośny klimatyzator?
Nie duży, tani i przede wszystkim skuteczny.

Zdaje się, że rok temu trafiłem gdzieś w sklepie (Casto, Liroy itp.) genialnie chłodzący klimatyzator, wyróżniał się na tle innych aż nadto.
Żałuje, że nie spisałem modelu, bo dziś brałbym go w ciemno.

Te które dziś testowałem, to jakaś bryndza. Już wolałbym zostać przy wiatrakach.
Jak sensownie któryś chłodzi, to kosztuje 1.5-2k i co gorsza, jest duży. Ten na którego trafiłem rok temu, kosztował w okolicach 1k, niewielki i przede wszystkim wiał lodem. Rodzynek.

Niestety, nie pomyślałem o stacjonarnej w swoim czasie i dziś pluje sobie w brodę.
W gre wchodzi tylko stacjonarny na te kilka miechów, bo sauna zaczyna się robić.
 
Do góry