Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Społeczeństwo, Panie, społeczeństwo. Chciałem napisać Polskie, ale to nasi sąsiedzi ze wschodu, choć i u nas to codzienność. Ja taką patologię mam na co dzień, gdzie nie spojrzę, w lewo, prawo, to samo. Też powinienem filmiki z kamer na YT umieszczać...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szukam taśmy obrzeżowej, drewnopodobnej, coś takiego
plyta-wiorowa-laminowana-2070-mm-x-2800-mm-x-18-mm-swiss-krono-group,medium.jpg

36650_1219305766633_n.jpg

Do klejenia do gorąco, lub na zimno, obojętne, czy z ABS, czy PCV, kolor ciemny orzech, prawie wenge 10 metrów.
Problem polega na tym ,że musi mieć minimum 55 m szerokości czyli bardzo szeroka. Najszerszą udał mi się znaleźć 40 mm - mało. Pytałem u kilka dostawców producentów - lipa
Potrzebuję okleić i zamaskować krawędzie złożone z trzech płyt 18 mm.
Może jakieś inne pomysły?
Nie chodzi mi o usługę, ale kupienie elementu i wykonanie tego samemu.
Zwykła okleina jest zbyt cienka.
Patrzyłem też na taśmy do wykończenia szyn karniszowych, ale są zbyt grube.
 

Attachments

  • (20).jpg
    (20).jpg
    113,8 KB · Wyś: 103
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Do wieczora może dam ci odpowiedź. Miałem kiedyś podobny problem i kupiłem arkusz 60x100 i pociąłem w paski. Tutaj domyślam się, że sztukowanie nie wchodzi w grę...
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Popytaj u producentów blatów kuchennych z płyty. Oni stosują laminat o szerokości nawet 2m. Często mają niepotrzebne ścinki które i tak wyrzucają na śmietnik.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do wieczora może dam ci odpowiedź. Miałem kiedyś podobny problem i kupiłem arkusz 60x100 i pociąłem w paski. Tutaj domyślam się, że sztukowanie nie wchodzi w grę...
Będę wdzięczny. Sztukowaniu mówimy nie, ale o to mi chodzi, Jeśli nie będzie to w formie taśmy, to najdłuższy pojedynczy odcinek nie przekracza 180 cm. Z drugiej strony, jeśli nabyłeś arkusz o długości 100, to nawet jeśli miałbym zrobić to z dwóch części to i tak lepiej będzie wyglądać nić trzy płyty skręcone ze sobą.
Popytaj u producentów blatów kuchennych z płyty. Oni stosują laminat o szerokości nawet 2m. Często mają niepotrzebne ścinki które i tak wyrzucają na śmietnik.
Właśnie pytałem u kilku, nie są chętni...
Jeśli masz takich to chętnie się z nimi skontaktuję.
Z tym, że laminaty są super cienkie, boję się, że za cienkie.
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
ewentualnie szpachlą wykończeniową wyrównać krawędzie na gładko, a potem okleić folią pod kolor płyty (o ile dobierzesz).
Jeśli chodzi o blaty, to mam jedną firmę, biuro w Wawie, produkcja chyba w Elblągu. Wiem, że robią wszystko od zera, także laminaty na pewno mają :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zauważyłem, już napisałem do nich. Niestety, Ci pierwsi nie wysyłają za granicę :(
Napisałem o możliwość przysłania 1 cm próbek, interesują mnie tam ewentualnie dwa kolory, ale na obu jest ta sama fotka, mimo iż inne nazwy kolorów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, jak się ma litera prawa do takiej sytuacji.
Moloch, pokroju MM.
Klient, niczego nie świadomy widzi produkt, a na nim plakietka z ceną i danymi produktu.
Sprzedawca sprawdza w systemie, potwierdza się cena w bazie. Jest dokładnie ta sama.
Sprawdza dodatkowo na stronie (ten ogólnodostępnej) tam już cena 2x wyższa i ta faktyczna która obowiązuje na rynku.

Pracownik po chwili jednak dzwoni do kierownika, a ten zaczyna kombinować. Że produkt jest uszkodzony i dlatego taka cena dla klienta i czeka na serwis.
Klient mówi, ok. Cena dla klienta? Biorę zatem uszkodzony.
Sprzedawca, no...ale nie. Nie da się.
Kierownik pomyślał, że jak powiedzą, że jest uszkodzony to klient odejdzie i zapomni.

Generalnie kłamią i kombinują. Nastąpiła pomyłka i tyle.
Najlepsze jest to, że to już nie pierwszy raz. Kiedyś była podoba sytuacja w tym samym sklepie, została zwrócona uwaga, a potem przez kilka msc. nikt tego nie zmienił.

Pomińmy aspekt moralny, szczególnie, że tu dochodzi do kombinowania i kłamst, a wystarczyło powiedzieć - przepraszamy, pomyłka. To nie jest też mały sklep.

Jak to wygląda od strony prawnej. Szczególnie, że początkowo po sprawdzeniu w bazie własnej, sprzedawca chciał wydać towar i sam stwierdził, że dobra cena i sporo niższa. Potem zaczęły się kwiatki.

Edit:
No i jest poniekąd wyjaśnienie:
http://www.infor.pl/prawo/umowy/kup...a-towaru-na-polce-sklepowej-jest-wiazaca.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry