Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

mitch

New member
Pisałem o Roomba 880 i Navibot. Powerbot dla mnie okazał się ogromną porażką i jedyny sens jaki widzę, to odkurzanie dużych powierzchni. Rogi oraz pod ścianami były w ogóle nie tknięte. Czyli dokładnie po każdym cyklu bierzemy zwykły odkurzacz i ogień. Za takie pieniądze to zwyczajny bezsens. Jedno trzeba oddać powerbotowi - tam gdzie udało mu się wyjechać, zostawiał o wiele mniej śmieci niż Navibot. Prawie jak Roomba.

Roomba 880 ma też wady, które 980 wyeliminowała, tj skomplikowane i duże pomieszczenia są problemem. Niemniej cena 980 jest absurdalnie wysoka i tak samo jak powerbot nie jest warta tych pieniędzy. Dla mnie oczywiście.
 

enocyl

Banned
Ja mam od kilku lat Roomva 660. Kupiłem nową za 680 zł na wyprzedaży w Avans i to był strzał w dziesiątkę. Jedyne co to trzeba było baterie kupić nową. Wybrałem zamiennik i większej pojemności i potrafi 4h sprzątać. Ogólnie za tak śmieszną cenę to aż szkoda było nie kupić :) Nie wiem jak nowsze modele, ale IMO wybrałbym znowu Roombe. Mnóstwo części zamiennych. Bardzo prosty serwis.
 

mitch

New member
a poza tym u nas sa bardzo dobre warunki na takiego robota, duze powierzchnie malo przeszkod. Zastanawiam sie tez czy taki irobot scooba nie bylby lepszy (mam same kafle i parkiet) jeden tylko dywan.
Mam też Scooba 450 i braava 380. Te roboty nie są wymienialne, a raczej komplementarne. Tj. najpierw puszczasz roombe, a dopiero jak ona odkurzy, to idzie Scooba albo Braava. Puszczanie Scooby czy Braavy na brudną podłogę mija się z celem. Poza tym Scooba nie nadaje się na drewniane podłogi, bo za mocno "leje" wodę. Przy tym o ile Roomba w zależności od tego jak ją używasz sprząta przez 1 h do ponad 3h i powierzchnię do 100m2 i może się sama naładować (tutaj jest przewaga 980 i powerbota nad moją 880) - czyli może być bezobsługowa, to Scooba max co osiągnie to 35 m2 plus może bateria pozwoli jeszcze na 20m2. Przy czym trzeba ją obsługiwać.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To malo. Ja plytek mam ze 120m plus pokoje z panelami. Razem pewnie ponad 200m, podlog na jednym poziomie dom parterowy.

Musze gdzies zobaczyc ta roombe w akcji.
 

mitch

New member
Kiepsko masz. Roomba inna niż 980 nie da rady samodzielnie tego obsłużyć. Ja z kolei nie kupiłbym samsunga ze względu na jego wady. Czyli pewnie zostałbym przy 880 i przenosilbym ja. A kiedyś pewnie kupiłbym 980.

Acha, godne polecenia są też roboty Neato. Ja ich nie używałem, ale wiem że użytkownicy bardzo dobrze się o nich wypowiadają.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dla jasnosci porownujesz roombe 980 i samsunga powerbot?


Musze fulnac na rocznice mojej zonce robota, bo za nic nie chce zgodzic sie na Marantza 7009... a poza tym u nas sa bardzo dobre warunki na takiego robota, duze powierzchnie malo przeszkod. Zastanawiam sie tez czy taki irobot scooba nie bylby lepszy (mam same kafle i parkiet) jeden tylko dywan.

Jak pojde do sklepu to kit mi wcisna aby tylko sprzedac.
Drogo Cię wyjdzie ten Marantz :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No drogi drogi, ale trzeba isc na kompromisy. Wciaz mi marudzi ze kupuje pierdy dla siebie a nic dla niej i ma w sumie racje. (Marantz 6009, heco 1000, denon 1500ae, teraz salka kinowa), szykuje sie jeszcze remont drugiego auta - mojej zabawki. Od roku ani grosza nie przyoszczedzilem masakra, a jestem najwiekszym sknera na swiecie.

Mam w domu tylko ogrzewanie podlogowe, i kurz jest straszny trzeba odkurzac co 2 dni (jest odkurzacz centralny no ale...) 3000 za odkurzacz troche zaboli....
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Komego Caparzo Ty tak na serio?

a co nie widziałeś przenośnych ???

bo jak miałbym założyć na ścianie w domu to co poniżej koleżka ma

Ja mam LG Basic w sypialni na samej górze i zdaje egzamin ;) Powierzchnia otwarta, więc zimno schodzi też trochę piętro niżej

a na zewnątrz na elewacji skrzynkę która daje wiele hałasu, brzydko wygląda i nieestetycznie na domu, to sory ale klimatyzator przenośny to jedyne rozwiązanie. Może nie wiesz że takie są?
jedynym problemem jest skraplacz i odp ciepłego powietrza, ale przy balkonie to żaden problem nawet w pomieszczeniu z oknem, klima nie chodzi cały dzień, tylko schłodzi pomieszczenie i gitara.
 

werf

Active member
Bez reklam
Klimatyzator przenośny do sypialni rewelacyjny pomysł, agregat w połączeniu z wentylatorem da pewnie z 50-60 DB hałasu. W sam raz jakby ktoś nie chciał zasnąć : )lub miał problemy z zasypianiem ,wtedy może liczyć ile razy na godź włącza się agregat
 

jumper.as

New member
Hejka ponownie. Dużo słyszałem o klimatyzatorach przenośnych.. jedni mówili, że to nie schładza jak należy, drudzy, że jest problem z odprowadzeniem ciepła i skroplinami... Teraz sam nie wiem co robić i chyba na razie nie założe klimy. Pomieszkamy chwilkę i podejmiemy decyzje co dalej. Mimo wszystko dziekuję za propozycję, na pewno weźmiemy również przenośny klimatyzator pod uwagę :) A teraz zdjęcie tego co zrobione... Jest korytko w ścianie na kable i jest kominek. Jeszcze tylko czeka mnie założenie płyty marmurowej od góry zamiast tej obudowy/pokrywy co jest i pomalować obudowe na kolor ścian :) Za miesiąc szpachlowanie i malowanie ścian....
forum image hosting
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Serwis Siemens Express od kawy

Znacie może jakieś sprawdzone (to kluczowe) serwisy Siemens na Śląsku?
Zepsuł mi się dziś ekspres do kawy (TK76K573), niestety to wielka i ciężka kobyła zabudowana, więc gość powinien przyjść. Sprzęt ma już 4, może 5 lat, już po gwarancji, ale kupiony u zachodnich sąsiadów. Przestał pobierać wodę oraz ją wypluwać. Dziwne, bo słychać jak pompa pracuje. Woda natomiast wylatuje ląduje na dole (w pojemniku na odpady). Układ przeczyszczony, zawsze był drożny, regularnie czyszczony. Dziś włączam i dusza. Nie mogłem nawet zrobić płukania, bo... pompa nie działa. tak jakby w układzie nie było ciśnienia, więc może jakaś uszczelka...
 

borsmaciej

New member
Witajcie ;)
jestem na etapie wyposażania mieszkania i poszukuję sprzętu agd. Zależy mi na tym, zeby wszystko było od jednego producenta. Strasznie denerwuje mnie jak lodówka jest taka, zmywarka siaka, a piekarnik jeszcze innej firmy. Znalazłem ofertę gdzie udałoby mi się skompletować wszystko po bardzo dobrej cenie Piekarniki - najlepsze i nowoczesne - Kernau - producent AGD. Jednak nie wiem, czy ta marka będzie w porządku i jak się zachowują produkowane przez nich sprzęty.
Doradzcie coś na ich temat.
Z góry dzięki ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja polecam ci okap firmy Globalo, poczytaj poszukaj. Piekarnik płytę brał bym z jednej firmy, zmywarka jaką chcesz bo i tak jest zabudowana a lodówka to sprawdzony temat też nie trzymał bym sie jednej formy. Bo jak jedna jest od wszystkiego to jest do niczego ;P patrz samsung :D tylko wibratorów nie mają :hmm::-D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chodzi o włosy na głowie? :D
Jak zwykle, święta się zbliżają to i naciągaczy pełno, ale tego jeszcze u nas nie było, proponuję przenieś do działu Humor :D
 

werf

Active member
Bez reklam
Pralka Bosch Logic 8 vario coś tam wytrzymałość 3 lata 8 miesięcy,dalsze przeznaczenie kontener elektro śmieci(koszt 2,5 tyś.Poprzedni był Siemens wytrzymał lat 7
Dziś kupiłem pralkę za 1200 zł jakiś tam Ariston myślicie że przetrzyma gwarancje ?
 
Do góry