Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Trochę odgrzebię :)
Przymierzam się do robienia otworów w suficie podwieszanym na głośniki do atmosa. Dwa z nich wypadają pomierzy stelażami, ale dwa gdyby chciał zachować idealną symetrię "wchodzą" w stelaże (mam wykrywacz metali i piszczy jak szalony w tym miejscu). Pytanie:

- czy dopuszczalne jest przerwanie ciągłości profili w dwóch miejscach?
profile co 60 cm, więc nie sądzę, że coś może się stać...
- czy absolutnie nie można tego robić?
- można, ale trzeba coś wzmocnić?
- jakie jest zagrożenie; wygięcie płyty GK, pękanie płyt...

Co sądzicie? Dodam, że sufit jest już zrobiony, więc przez wykrojony otwór o średnicy 20 cm ciężko będzie coś poprawiać, wzmacniać, itp.
No i po kłopocie. Niepotrzebnie narobiłem hałasu. Wczoraj zamontowałem. Nie trafiłem na żaden profil (znaczy się, że wykrywacz metalu mam z biedronki). Jedynie musiałem przesunąć otwory tylko o 2 cm w stosunku do planowanego rozmieszczenia, by nie trafić w profile. Cztery nielekkie (6.5 kg każdy) głośniczki wiszą bardzo stabilnie. Na razie zamontowałem w obecnym suficie. Patrząc na aranżacje sufitowe niektórych kolegów mam kompleksy. Ale przyjdzie pora i na to. Postanowiłem, że też przerobię całkowicie sufit (w planach ledowe oświetlenie, itp.). Wiąże się to niestety z demontażem obecnego i zrobieniem od nowa. Jak wiadomo będzie sporo gipsowego pyłu. Jako że w zeszłym roku było malowanie wstrzymam się z tym do przyszłego roku, a na razie musi zostać jak jest, czyli zwykły płaski, bez polotu...
PS. Żonka jeszcze nie zauważyła czterech krążków na suficie :D
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
dziś skręciłem małe co nieco ;P

kto zagadnie co to i na co

DSC_1808.jpg

Nasz forumowy Majsterklepka znów coś wyczarował.....:szukaj: obstawiam skrzynka pocztowa..;-):p

Obiecałem - będą :) Założę w końcu osobny temat, ale najpierw pochować kable, itp.

Krzychu, tam będziesz chował kable.... weź sobie poduszkę z kanapy, połóż na czas fotek tak aby je zasłoniła, a w opisie dasz, że to bass trapy...:D
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Barek ,masz tam w środku flaszkę otwierasz polewasz opierasz się łokciem i przechylasz kielona:p .Pzdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak brzmienie, jest "soczyście"? ;)
A kto powiedział, że podłączyłem też kable? :D
Dziewuchy się drą teraz i od góry :)
Czasem lubię być na dole :D
Krzychu, tam będziesz chował kable.... weź sobie poduszkę z kanapy, połóż na czas fotek tak aby je zasłoniła, a w opisie dasz, że to bass trapy...:D
A to dobre :D
Nasz forumowy Majsterklepka znów coś wyczarował.....:szukaj: obstawiam skrzynka pocztowa..;-):p

Tarcza na jakies lotki lub wiatrowke. Albo tablica ogloszen :)

Barek ,masz tam w środku flaszkę otwierasz polewasz opierasz się łokciem i przechylasz kielona:p .Pzdr
Czekajcie, pomysły zacne (najlepszy z polewaniem :) ) ale, czy tylko mi się wydaje, że to nie jest w pionie? Widzę, że wisi, ale dół jest przymocowany do pergoli?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
nie, to tylko wisi bo malowane było ;) wieczorem dam foty docelowe i rozwiązanie ;) póki co,nikt nie zbliżył się nawet na kilometr do prawidłowej odp ;D
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jako ze zyjemy w erze cyfrowej, zakladam, ze nie jest to skrzynka na donosy.
Moze wiec pulapka na osobnika, ktory podbiera Ci poczte. Wlozy reke, ale calej juz nie wyjmie. Taka siurpryza rodem z "Piły"
 
Do góry