Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

jumper.as

New member
Witam. Pytanie do majsterkowiczów a jest tu kilku :) Jestem teraz na etapie wyboru kominka (obudowa i wkład) w domu. Zależy mi bardzo na kominku narożnym. Znalazłem coś takiego Estoril HJ Obudowy kominkowe narożne NORDPEIS | KOMINKI NORWESKIE | KOMINKI AKUMULACYJNE | NORTHSTAR | KRAKÓW | Atrakcyjne ceny Obudowa jest wykonana z betonu kompozytowego. Wkład osobno będę musiał kopić Nordpeis N21. Czy miał ktoś z tym styczność? Czy earto w coś tagiego iść czy lepiej dać sobie spokój i poszukać czegoś innego. Będę wdzięczny za porady i propozycję.
Pozdrawiam, Jumper.as
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A nie możesz zwykłego narożnego kominka ? masz miejsce na niego ?
bo jeżeli sama obudowa 2k a do tego wkład zakładam że koło 5k.. to wyjdzie ci z robocizną nawet koło 8.
Jak dla mnie za małe palenisko jest, będziesz musiał palić patykami a nie bukiem gdzie średnio tnie się na kawałki 30 cm i więcej
 
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
Wedle danych producenta palenisko mieści polany do 30cm długości. Kominek ma pełnić funkcje dogrzewania a nie grzania całego domu. Problem u mnie polega na tym że salon nie jest z byt duży i wkładając standardowy narożny kominek to salon będzie jeszcze mniejszy, dlatego zastanawiam się czy takie rozwiązanie ma sens?
 

mitch

New member
Pomijając wybór paleniska i obudowy, czy masz doprowadzone powietrze z zewnątrz pod kominek? Możesz jeszcze zastanowić się nad kozą.
 

mitch

New member
Koza to koza. Nie ma innego określenia. W skrócie taki kominek bez obudowy. W nowoczesnych wnętrzach ciekawie wygląda. I dobrze oddaje ciepło. A z budowana kominka to można się doktoryzować tak jak przy całym budowaniu domu :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A jak nie kominek bez obudowy to taki piecyk mały,i moim zdaniem to by ci lepiej pasowało a za cenę rego kominka co dałeś, kupisz kozę na wypasie i 5 m drewna do niej lub paletu czy co tam chcesz
 

jumper.as

New member
Hejka. Kominek już zamontowany. Sprawę ogrzewania mam już w 100% zakończoną ale zostaje sprawa chłodzenia domu latem. Chcę założyć klimatyzację. Byli u mnie już specjaliści z dwóch różnych firm i niestety wygląda na to, że jedyne co chcą to wydrzeć ze mnie kasę bo mówią, że muszę mieć klime na 1 i 2 piętrze... Mój sąsiad ma identyczny układ domu co ja i ma tylko na górze i twierdzi, że na dole nie ma sensu zakładać klimatyzatora bo jeden w zupełności wystarczy. Teraz pytanko, czy ktoś wie na jakiej firmy klimatyzator się zdecydować żeby był to dobry zakup. Jeden proponował firmy York, a drugi to Artel.
Pozdrawiam , jumper.as
 

mitch

New member
Ja mam irobota Roomba. Znajoma ma Samsunga. I choć w teorii Samsung powinien być lepszy, to jak to zwykle bywa, teoria swoje, a praktyka swoje. Samsung jest lepszy tylko w cenie - jest tańszy. Ale jeśli przychodzi do sprzątania, to zostaje daleko z tyłu za Roombą.
Piszę to jako rzeczywisty użytkownik, a nie sprzedawca. Te sprzęty mało nie kosztują, a kupienie samsunga jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co slyszalem szajsung chwali sie ze mapuje sufit calego domu i wie gdzie jezdzic. W testach tez niby szajsung lepszy.

W czym jest lepsza Roomba?
 

mitch

New member
Ok. Chcesz wierzyć testom i ludziom którzy albo widzieli roboty na wystawie, albo bawili się nimi 2 dni, to wierz - w końcu Twoje pieniądze, nie moje. Roomba jest zwyczajnie lepsza w codziennym sprzątaniu domu. Mniej zostawia śmieci, dokładniej czyści zakamarki, oraz w odróżnieniu od samsunga czyści a) okolice nóg krzeseł i stołów b) rogi pokojów c) wzdłuż ścian. Ale za to więcej kosztuje. Przy samsungu musiałem poprawiać ciągle odkurzaczem tradycyjnym, przy roombie raz na miesiąc.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dla jasnosci porownujesz roombe 980 i samsunga powerbot?


Musze fulnac na rocznice mojej zonce robota, bo za nic nie chce zgodzic sie na Marantza 7009... a poza tym u nas sa bardzo dobre warunki na takiego robota, duze powierzchnie malo przeszkod. Zastanawiam sie tez czy taki irobot scooba nie bylby lepszy (mam same kafle i parkiet) jeden tylko dywan.

Jak pojde do sklepu to kit mi wcisna aby tylko sprzedac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry