Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

Henry

Active member
Bez reklam
Caparzo, a dachówki masz te lepsze "Niemieckie" ze Środy Śl. czy gorsze Polskie też se Środy Śl. ;)
Takie opnie też już słyszałem ;)
btw. lepiej o sposobie chłodzenia pogadać ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Henry niewiem skąd mam... Niewiem nawet jakie? Ale jak chcesz to ustale ? W każdym razie ceramiczne i mchem nie zajdą prez 50 lat przynajmniej :)

Edit.
Wpisałem w gogle dachówka roben i takie właśnie mam, noe czarne tylko takie niewiem jaki to kolor
 

Henry

Active member
Bez reklam
To taki żart a propos Robena ;)
Produkują w Środzie, wywożą do Reichu i sprzedają jako niemieckie...a wiadomo jak niektórzy podchodzą...co z zachodu, to lepsze.

Tak czy tak kiedyś do ciebie wpadnę oblookać na żywo pewne rozwiązania, niedługo mi się przydadzą, więc teraz sporo oglądam, kto jak ma zrobione :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Zapraszam. Tylko powiem ci, że tych od dachu bym zastrzelił na miejacu i jeszcze wielu innych ;) co maczali palce w domu ;)
Wpadnij, w kilku kwestacj bedzisz miał jakiś pogląd. Masz żone? Dzieci? Przyjedz pobawią sie z moimi jak są takie małe szkodniki jeszcze ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Oj jak swoją trójkę przytargam, to od razu remont będzie trzeba robić ;)
Wiosna idzie, daleko nie jest to się umówimy :)
 

jumper.as

New member
Hejka. Od 14 do 17 kwietnia lecę na delegację do Monachium na największe na świecie targi maszyn budowlanych "Bauma 2016" Jest ktoś z forumowiczów kogo interesują takie klimaty? Dla zainteresowanych mógłbym pstryknąć kilka fotek i wstawić tutaj. Pozdrawiam, Jumper.as
 

Caparzo

New member
Bez reklam
w ramach walki z ładną pogodą i nuda ;P dziś wyprodukowałem taką pergole ;P z uwagi na deszcz, nie pomalowana ;/

pergola.jpg


w casto... z cieńszych belek, 230 zł. ja zrobiłem za 100 :bober:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja zrobiłeś ozdobne "esowate" zakończenia na końcach górnych desek?
Pisałeś, że nie masz zbyt wielu odpowiednich narzędzi, więc... gotowe?
Za niedługo zabieram się za altanę i składzik narzędziowy. Już jestem chory ... :D
W Catso - dziadostwo, prywaciarze chcą dychę, zamierzam zrobić na pół ceny.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Krzysztof ;P troche inwencji twórczej :blagam:

to zestaw do robienia esów floresów ;)

zestaw.jpg


przy belkach tych grubych 7x7 jest ciężko, trzeba z dwóch stron i za dużych zakrętów nie zrobisz, potem gdy wyjdą jakieś nierówności a wyjdą na 100%, to wtedy szlifierka jak masz oscylacyjną to git a jak nie to, rzep na wiertarke i papier 100 i jedziesz gładzenie ;)
prosta robota :lol:
więcej się bawiłem z tymi łukami .... na desce, wiaderkiem zrobiłem szablon a potem od niego już wyciętego wycinałem resztę, mocowane na kołki drewniane,, trudno było wywiercić dziurę w takiej wąskiej belce wiertłem 8, krew poleciala, dwa łuki połamałem ale udało się :) no i klej patexa do drewna do tych kołków. :eek:k:
 
Do góry