Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

robertuss

Active member
Bez reklam
Miele (dla mnie ) , to taka sama jakość jak Vestfrost, ale cena nieporównywalna, choć też nie tanio.
Komuś zależało by już tego przemysłu nie było. ;)
Sztuczne i celowe zaniżanie wartości polskich marek ( plus inne spekulacje, kombinacje) doprowadziło do ich sprzedaży, a teraz staliśmy się wyrobnikami , bo jesteśmy największym producentem sprzętu AGD w Europie .:x
Napisałbym coś o FSO, ale nie chce mi się , bo szlag mnie trafia.:)


Zaraz ten watek zamieni się w polityczny.Osłabiony jest nas przemysł włącznie ze zbrojeniowym.Ktoś silniejszy od nas musiał sobie znaleźć rynek zbytu(NIEMCY).Ukraina będzie kolejnym rynkiem zbytu.Nie ma tego złego co na dobre wyjdzie.W Europie mamy 3 miejsce chyba w produkcji mebli po Włochach i Niemcach.Mamy 2 miejsce jeśli chodzi o firmy transportowe tuz po Niemcach.Jako producent jabłek spadliśmy na łep...ciężko będzie wskoczyć na pierwsze miejsce , teraz chyba jesteśmy 4.Dużo firm padło.Firm komunistycznych.Duzo teraz powstaje nowych Kapitalistycznych firm
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Coś o Beko nikt nic nie mówi :p ja mam już 5 rok lodówke, side by side i działa :p

Armani zamiat galerie zrobić to po starych fabrykach biega :p
 

eedviking

Banned
Byłem na wycieczce w fabryce, niestety, ale nie było jeszcze komórek, ba, stacjonarny tel. był rarytasem, a o aparacie można było pomarzyć, za to zostały miłe wspomnienia ;)
Byłem tam ostatnie chwile przed upadkiem. ;)
Coś o Beko nikt nic nie mówi :p ja mam już 5 rok lodówke, side by side i działa :p

Armani zamiat galerie zrobić to po starych fabrykach biega :p
Ooooooooooooooooooo Bekoooooo. :D ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak ja kupowałem lodówke to dali mi 3 zgrzewki pepsi a potem po rejestracji na stronie beko odtwarzacz mp 3 grundiga :D

Od 5 lat leży w tym w czym z fabryki wyjechał :p
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ile ludzi tyle opinii.Tylko patrzeć jak ukaże się wpis nigdy więcej beko.Tak jak powiedziałem.To tylko urządzenie.Czym beko różni się od mojego boscha??Niczym , tu i tu chiński agregat.Więc mówię do klienta , tu się nie ma nad czym zastanawiać, to kawałek skrzynki z chińskim agregatem.Ale jak bym zarabiał 5 tys miesięcznie nie spojrzał bym w kierunku tej firmy na pewno
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak kolega HQ150 wejdzie w temat i wkleji link że komuś drzwi same pękły to się okaże że to kiepska firma :p

I twoja i moja jutro może paść, jak nowa eS klasa i wahadłowiec :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jak kolega HQ150 wejdzie w temat i wkleji link że komuś drzwi same pękły to się okaże że to kiepska firma :p

I twoja i moja jutro może paść, jak nowa eS klasa i wahadłowiec :)

Dziś częściej padają.Nie używa się najlepszych materiałów.Dlaczego kiedyś chodziły Lodówki około 30 lat a dziś do 10 to będzie maks.Oszczędzają na wszystkim.Z wieloma serwisantami rozmawiałem to mi mówili jak wykonane jest dziś , a jak było 20 lat temu
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ile ludzi tyle opinii.Tylko patrzeć jak ukaże się wpis nigdy więcej beko.Tak jak powiedziałem.To tylko urządzenie.Czym beko różni się od mojego boscha??Niczym , tu i tu chiński agregat.Więc mówię do klienta , tu się nie ma nad czym zastanawiać, to kawałek skrzynki z chińskim agregatem.Ale jak bym zarabiał 5 tys miesięcznie nie spojrzał bym w kierunku tej firmy na pewno
Jeśli odnosisz się do mojego wpisu o BSH, to już ci odpowiem czym się różni...
Kupując kiedyś pralkę, zmywarkę Boscha/ Siemensa płaciłem więcej za jakość, którą ta grupa oferowała i nie zawiodłem się. Sprzęt ten do tej pory, po kilkunastu latach działa bez zarzutu.
Kiedy kupowałem następny sprzęt spod znaku tych firm, przy okazji zmiany mieszkania, zapłaciłem więcej mając w pamięci tę "jakość" i się srogo zawiodłem.
Obecnie wiem, że nie warto przepłacać dla samej marki, ponieważ to logo nic już nie oznacza i nic wspólnego z jakością nie ma.
Na dzień dzisiejszy wolę kupić znacznie lepszy sprzęt, z większą ilością "bzdetów- gadgetów" i zapłacić za niego mniej niż za BSH i żyć ze świadomością, że pochodzi dokładnie tyle samo co ten droższy, bo jak napisałeś
, tu i tu chiński agregat.Więc mówię do klienta , tu się nie ma nad czym zastanawiać, to kawałek skrzynki z chińskim agregatem.
A jak chcesz płacić więcej za to samo opakowane w niemieckie logo, Twoja sprawa, ja wybiorę Beko, Aristona, LG, ....
Zresztą po ostatniej awarii pralki Boscha, za namową Armaniego i dyskusji sprzed wielu m-cy nabyłem pralko- suszarkę Aristona i żona happy, ja mam gdzie wyprać kurtki puchowe, a jak patrzę, że ten "kombajn" kosztował sporo mniej od poprzedniej "tylko pralki", to i w portfelu więcej zostało ;)
To tyle, niech każdy robi jak uważa, ja już na własnej skórze się przekonałem, że nie warto przepłacać, a jak się sprzęt zamortyzuje, to łatwiej kupić następny niż męczyć się przez naście lat z czymś tzw. profi
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W zupełności się zgadzam i o ile na lodówkę pierwszy raz w życiu mam ochotę się szarpnąć, to całą resztę mam dosyć budżetową, przy zakupach wyszedłem z założenia, że lepiej wymienić za parę lat, jak przepłacać za "renomę" i liczyć złudnie, że pochodzi naście. Szczególnie, że u mnie te tańsze w zabudowie spełniają swoją role doskonale, a wyglądają też nieżle.


Zresztą po ostatniej awarii pralki Boscha, za namową Armaniego i dyskusji sprzed wielu m-cy nabyłem pralko- suszarkę Aristona i żona happy, ja mam gdzie wyprać kurtki puchowe, a jak patrzę, że ten "kombajn" kosztował sporo mniej od poprzedniej "tylko pralki", to i w portfelu więcej zostało ;)

A to miło mi, bo nie ma jak facet facetowi pralkę poleca. Do czego to doszło ;)
Ważne, że jesteś zadowolony.
Pominę już fakt, że do dziś nie wiem w którą dziurę mam lać (bez skojarzeń) płyn do prania, więc leję do wszystkich, ale pomińmy już to. Ważne, że finalnie jest ok - pachnie i nie kapie ;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ludzie wybierają jeszcze jedną opcje przy zakupie.Na zachodzie to standard,podobno.Sprzęt kupują od razu z dodatkową gwarancją.Bo jak każdy wie , po gwarancji jak padnie tego się nie robi, idzie na złom

Ja już pisałem , ale ponownie napiszę.Sprzęt podzielony jest na kategorie cenowe.Dedykowany jest do innej grupy ludzi.Więc jest sprzęt Bosch budżetowy,średni,premium.I ktoś mówi że już nie kupi Boscha, a dał 1000zł za niego , to wiem że to nie był Bosch.

98% pralek proszę otworzyć bęben i zobaczyć jakie i z czego są mieszaki ;)
Tylko proszę nie mówić o pralkach 15 letnich bo to inna epoka...
To powiem że ja tylko w Boschu widzę mieszak stalowy jednolity z bębnem.Więc twierdzę że za marką idzie i jakość.W budzetowym boschu oczywiście plastik.Ktoś zapyta no i co że plastik.A no to że klientka powiedziała że wszystkie pourywały mi się w Samsungu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Robertuss, proponuję przeczytać mój pierwszy wpis, w którym odniosłem się do produktów grupy BSH- napisałem wyraźnie, że mowa jest o jednych z wyższych modeli.
Więc nie pisz mi proszę, o Boschu, NieBoschu, zresztą i w jednym i drugim spora część komponentów jest wspólna.

Poza tym, z racji mojego obecnego zajęcia, od ładnych kilku lat bywam w przeróżnych europejskich zakładach AGD, RTV, Automotive.....np. wczoraj na biurku kolegi widziałem ekspres do kawy jednej z renomowanych firm, był w częściach więc spokojnie mogłem przyjrzeć się pod zespołom, ani jednego z Chin, Korei czy innego azjatyckiego kraju, a jakość....jest jaka jest, generalnie niezbyt mocne części, a cena tego sprzętu, jak wejdzie na rynek w Q3 2017 roku będzie dość wysoka.

Nie piszę tego jako laik chcący narzekać na tą, a nie inną firmę, miałem takie doświadczenie z BSH, zapłaciłem za sprzęt, niestety dość dużo i z perspektywy uważam, że nie było warto, bo tańszy sprzęt będzie miał tę samą funkcjonalność, a jak padnie, to spokojniej, bez "kaca" będzie można wymienić na nowy.

Przedłużona gwarancja, oczywiście, że można, ale w moim przypadku było to, po upływie 5 lat, czyli okresie tzw. dłuższej gwarancji ;)
 

eedviking

Banned
Heniusieniusinisiu, płacąc za przedłużenie gwarancji, masz tylko określone warunki. Dla mnie to bezsens, jak krytykowanie kogoś kto kupił Samsunga. Robertus, rozczruję Cię, moja lodówka nie ma plastikowych rączek, ba jest inwalidką, nie ma ich wcale, a na agregat jest 10lat gwarancji.
Co to za różnica jaki kto sprzęt kupuje, on ma działać i tyle. Jeden podnieca się marką inny ma to w rowie.
Na marginesie, zarząd firmy Miele, też robi w ciała ludzi, skoro właściciel jest w kręgu najbogatszych.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tym koreańczycy chcą zdobyć klienta dając 10 lat na silnik czy agregat.Z tego co wiem agregat się nie psuje.To samo jest z silnikami.Bosch daje 10 lat teraz.Whirpool 5lat.No i LG w swoich Direct Drive 10lat.

Na łożsko że nie dadzą i programator.Cwaniaki jedne.

No faktycznie po co przepłacać.Kup Jeansy u chińczyka za 100zł a kup Wrangler spodnie za 300zł.Odpowiedz chyba wszyscy znamy.

Ja stawiam na firmowy sprzęt.Baaardzo dużo się ma od użytkowania.Dbanie o sprzęt itp.
 
Do góry