Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

Henry

Active member
Bez reklam
A moja kobieta to tylko Miele , albo Bosch jedno i drugie drogie ale sprzeciki Ok
Nigdy więcej nic z BSH z obecnej generacji.
Jeden z wyższych modeli pralki Boscha, padło łożysko i cała pralka do śmieci lub koszt naprawy ok. 1 tyś. Geniusze tak uszczelniają, że cały bęben jest w zgrzanej plastikowej osłonie bez możliwości demontażu, jedynie wymiana całego modułu.
Zmywarka Siemensa ma jedyną zaletę- cicha praca, poza tym same wady, trylion programów, beznadziejnie myje i suszy, tzn. nie domywa, nie dosusza.....
Poprzednie sprzęty działają tej grupy działają do tej pory....szkoda, że już nie u mnie.
Po ostatnich przebojach ze sprzętem AGD- im tańsze, tym lepsze, tym mniej się traci, jak padnie po gwrancji ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Caparzo, dokładnie ;)

Edziu, żal jak cholera, ale to zakup na następne 10-15 lat.
Początkowo miała być za 2k, ale po wizytach w Media czuję, że będzie nieco droższa ;)
Ma być duża, nie rzęzić, bez zwisającego lodu na drzwiach i dobrze jakby była z dyspenserem - dobre na kaca, a łykam 3l wody dziennie. Kostkarki na lód żadnej nie chce, teraz już mam. Odkrawam z drzwi zamarznięty lód ;)

Panowie, nie ma co się śmiać. Mam kobitę puścić po lodówkę?
Żeby mi wróciła z jakimś "Radom-Elektronika"?
To samo było z pralką, a na co ci suszarka w pralce, przecież to się psuje, ileż to się nasłuchałem od ludzi, a tu co? Wrzucam swoje stringi na 30min. i wyciągam suche ;) Bomba i tyle, więcej czasu na lap-dance ; )
 

nokinomaniak

New member
Nigdy więcej nic z BSH z obecnej generacji.
Jeden z wyższych modeli pralki Boscha, padło łożysko i cała pralka do śmieci lub koszt naprawy ok. 1 tyś. Geniusze tak uszczelniają, że cały bęben jest w zgrzanej plastikowej osłonie bez możliwości demontażu, jedynie wymiana całego modułu.
Zmywarka Siemensa ma jedyną zaletę- cicha praca, poza tym same wady, trylion programów, beznadziejnie myje i suszy, tzn. nie domywa, nie dosusza.....
Poprzednie sprzęty działają tej grupy działają do tej pory....szkoda, że już nie u mnie.
Po ostatnich przebojach ze sprzętem AGD- im tańsze, tym lepsze, tym mniej się traci, jak padnie po gwrancji ;)
Pralka , suszarka akurat z Miele , dluga gwarancja na podzespoly , serwis do domu , ale jak gwarancja sie skonczy to i koszta sa , ale ponad cztery klocki za sztuke :fool: , ale chciala , A jak ja chce to glowa akurat boli :grin::grin::grin::grin::grin:
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nigdy więcej nic z BSH z obecnej generacji.
Jeden z wyższych modeli pralki Boscha, padło łożysko i cała pralka do śmieci lub koszt naprawy ok. 1 tyś. Geniusze tak uszczelniają, że cały bęben jest w zgrzanej plastikowej osłonie bez możliwości demontażu, jedynie wymiana całego modułu.
Zmywarka Siemensa ma jedyną zaletę- cicha praca, poza tym same wady, trylion programów, beznadziejnie myje i suszy, tzn. nie domywa, nie dosusza.....
Poprzednie sprzęty działają tej grupy działają do tej pory....szkoda, że już nie u mnie.
Po ostatnich przebojach ze sprzętem AGD- im tańsze, tym lepsze, tym mniej się traci, jak padnie po gwrancji ;)

Made in co był twój bosch ?? Bo ja mam piekarnik, zmywarke, pralke i płyte ale to czyste niemce made in. Nie turkey itp. No ale jak w sklepie jeat bosch za 1200 a obok ten sam za 900 to trzeba sobie samemu odp. Na pyt. :p skad pochodzi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Caparzo, tak jak napisałem, to nie były modele za 1 tyś.
Wszystkie Germańskie....a do twojej wiadomości, to teraz jak będziesz chciał kupić coś z tego badziewnego koncernu, to szukaj Made in PL ;)
Ja już na bank nic od nich nie wezmę, choćby było nawet za darmo :p
 

Henry

Active member
Bez reklam
A co to sciec? :D
Mówimy o AGD, automotive rządzi się trochę innymi prawami ;)
btw. trochę się kręcę po zakładach produkcyjnych AGD, Automotive, elektronika, ...., więc widzę co i jak jest produkowane lub co będzie za jakiś czas produkowane ;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Miele pralka minimum 4 tys trzeba dać.Najdroższe opcje po 10 tys z możliwością wgrywania firmware....

Liebherr się może nie podobać , ale ja w tej firmie nie widziałem nigdy plastikowych rączek.To nie ma się podobać, to ma być niezawodne.Sprytnie trend podobania się wykorzystuje Samsung i LG lodówki malowane w kwiaty itp/Ludzie na to lecą , ale wielu już powiedziało , nigdy więcej chłodziarki Samsung.Mają w ofercie lodówki że otwiera się z tej strony lub z tej strony..na to łapią ludzi.Podwójne drzwi , ekraniki i co jeszcze??Masowy rynek wszystko zakupi.Profesjonalny całkowicie inaczej wygląda.Totalne minimum a maks niezawodność.Ale to inne firmy z tradycją ponad 100 letnią , na pewno nie koreańczyk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wiem jak wyglądają profesjonalne urządzenia, posiadam i siedzę w tym (m.in). Jedno urządzenie może kosztować 50-100k.
Nie wiele ma to wspólnego z tym o czym my tu piszemy i chyba nie ma sensu tutaj poruszać tego tematu.

Temat który tak namiętnie omawiamy, tyczy się produktów typowo konsumenckich i owszem, zgodzę się.
Wabikiem są ekrany i cała masa innych dupereli, często okraszone błyszczącym, tandetnym "plastikiem".
Z drugiej jednak strony, nie widzę w tym nic złego.
Mamy wybór, ktoś chce lodówkę w kwiatki niech ma, ja akurat lubię surowy, minimalistyczny styl, ale przy okazji jestem gadżeciarzem i nigdy nie przechodzę obojętnie obok takich produktów.
Podstawą jest gwarancja i gdybym miał wydać 5-10k na lodówkę, to na pewno z 5-letnią gwarancją i po cichu liczył, że mimo wszystko wytrzyma podobnie jak moja te kilkanaście lat.
 

eedviking

Banned
Giorgio i o to chodzi, Miele drogie bo się chwalą ręczną robotą, a i tak coś skośne w środku się znajdzie.
Części Boscha, wrzuć do kosza! :p
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysiu, kiedyś jak by Ci ktoś powiedział, że pralkę włączysz telefonem, to by pewnie zabił za herezje...:mrgreen: :D ;)
Też mi to potrzebne jak waga łazienkowa z FaceBookiem :D Jak chcę to nastawiam timer w pralce, bez Wifi :D
Powaznie, sa już takie wagi, że od razu wysyłają Twóje "wyniki" na FB by pochwalić się znajomym :D
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Miele to renoma i prestiż.Ale jak ja zawsze podkreślam TO TYLKO URZĄDZENIE!!.Poszukaj na Allegro to legendarne Miele , są i po 3 tys uszkodzone,zepsute itp...wiec gdzie ten król??Pralki przewidziane na 25 lat pracy, ktoś w komentarzach na innym forum Agd napisał.Ojeju 25 lat z jedną pralką??Wolę co 5 lat nową wymieniać.....

Dla nie wtajemniczonych napisze tylko że wchodzisz do sklepu i te wszystkie Chłodziarko Lodówki co widzisz 95% agregaty z Chin(Hong Kong)

Dla nie wiedzących napiszę że lodówki po 1800zł no frost jak ustaliłem z fabryki cena ich to pewnie z 500-700zł.Reszta ceny to pensja dla prezesa i serwis klientowski itp..Bo co tam może tyle kosztować??Pianka izolacyjna?Plastyk?Agregat który robiony jest w chinach po 40 dolców..?A my ten cały szajs kupujemy z ciężko zarobione pieniądze
 

eedviking

Banned
Miele to mi żona mięso na klopsy. :p
W innym mieszkaniu mam Vestfrost od 1990r. Nigdy nie była naprawiana, ba nawet żarówka od nowości i made in Danmark. (jako jedyni robili w wielu kolorach, pasowało kupić czerwoną i tak stoi od lat).
Na działce mam Snajge od 1980r. bez naprawy
:D
Po co się podniecać, każdy ma wybór i wolną (teoretycznie) wolę. :p;)

P.S.
Koszule masz też z Azji, gdzie kosztują od 1€.
Jest towar typowo pod bogatych, średnich i biedniejszych. Jest też dla snobów, wybór ma każdy.
 
Ostatnia edycja:

syneq

New member
Mama ma Miele suszarkę spokojnie ma ponad 20 lat nigdy nie naprawiana ma też pralkę bosha ponad 15 lat bez żadnych problemów teraz żadna tyle nie wytrzyma moja pralka bosh 3 lata ciągle działa ale chyba trzeba już odkładać kasę na nową ☺.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ludzie żyją wspomnieniami że mają Polar 25 lat że mają Silesia 32 lat !!Szkoda że nie wiedzą że świat się zmienił,przemysł , strategia sprzedaży..mało,mało ciegle mało.Po co jakieś Miele Liebherr jak my mieliśmy swoje Polskie firmy.W tamtych czasach Czy Liebherr czy Silesia,Predom,Pamir...do dziś to ludziom chodzi.Przytocze słowa piosenki Maryli R ..." ale to już było, i nie wróci więcej..."


ciekawe wizualnie produkty ma i swój styl SMEG firma z Angli jak się nie mylę


SMEG_264.jpg
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Moja stara pralko-suszarka dobrej firmy chodziła coś z 18 lat. W tym czasie tylko raz zmieniłem pompę wody. Po tym czasie powiedziała dość i odeszła w niebyt.
Zakupiona nowa, cicha (direct drive) po około roku zaczęła rzęzić. Wezwany do naprawy gość z serwisu tylko ją włączył i rzekł.....
"Uuuuuu panie, łożyska. Wymienię na polskie to pochodzi z 5x dłużej"
I miał rację, bo chodzi już ze 3 lata i nic. Cisza jak w kościole ....
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Robertus, marudzisz jak tetryk wszystko wiedzący.
Może jeszcze mam wielbić wszelkie KL, bo niemieckie i pewnie solidne?
Tak wiem, zagraniczne, nawet gównooo śliczne. :p
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Robertus, marudzisz jak tetryk wszystko wiedzący.
Może jeszcze mam wielbić wszelkie KL, bo niemieckie i pewnie solidne?
Tak wiem, zagraniczne, nawet gównooo śliczne. :p

Nie zachwalam tylko Niemieckiego.Ten Liebherr to taka sama jakość jak włąsnie 35 letnia lodówka polskiej firmy Silesia.Tylko my swojego już przemysłu nie mamy i pozostaje tylko zagraniczny produkt
 

eedviking

Banned
Miele (dla mnie ) , to taka sama jakość jak Vestfrost, ale cena nieporównywalna, choć też nie tanio.
Komuś zależało by już tego przemysłu nie było. ;)
Sztuczne i celowe zaniżanie wartości polskich marek ( plus inne spekulacje, kombinacje) doprowadziło do ich sprzedaży, a teraz staliśmy się wyrobnikami , bo jesteśmy największym producentem sprzętu AGD w Europie .:x
Napisałbym coś o FSO, ale nie chce mi się , bo szlag mnie trafia.:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry