Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Kiedyś z żoną robiliśmy zakupy w sklepie odzieżowym. Spodobała mi się kurtka, cena ok.
Przy kasie zonk bo w systemie jest znacznie większa. Nie było tłumaczenia. Kurtkę nabyłem za cenę widniejącą przy produkcie.
Takie jest prawo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co jeżeli jest to produkt typu AGD, czyli naturalnie nie weżmiesz do koszyka, ale wyraźnie zaznaczasz, że chcesz kupić. Kilka razy.

Myślę, że zasada jest ta sama. Liczy się (chyba) wola zakupu i taka deklaracja. Jutro będzie rozmowa z kierownikiem, który na miejscu wymyślił, że produkt jest uszkodzony i czeka na serwis, dlatego taka cena (tutaj właśnie absurd) dla klienta, bo nawet takiej nie dało się kupić.
Mimo, że najpierw nie było problemu...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie ma znaczenia czy produkt jesteś w stanie sam donieść do kasy czy nie. Obowiązuje cena wystawienia produktu i nie ma tłumaczenia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak. Ja tez miałem kilka razy podobną sytuację. Wykonałem natychmiast telefon do Federacji Konsumenta. Odpowiedź była jednoznaczna. Sprzedawcę poinformowałem stanowczo, że jeszcze dziś wysmaruję pismo do FD, a jutro mój prawnik.
To wystarczyło by skończyć kombinacje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko obawiam się, że będą teraz mataczyć.
Nie ma zdjęcia potwierdzającego z ceną (sic), a oni już zapewne podmienili lub zdjęli całkowicie.
Natomiast jest sprzedawca który będzie musiał w oczy skłamać, że nie było chęci kupna (a była jak napisałem).

Dodatkowo nie było informacji, że towar jest uszkodzony (bo to kłamstwo).
Więc nawet gdyby faktycznie był, to można żądać pełnowartościowego produktu?
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Inny przykład nie związany z ceną, a niezgodnością towaru z opisem.
Kilka lat temu kupowałem meble do pokoju. Kanapa plus dwa fotele.
Skóra, cena atrakcyjna, biorę. Po 2 dwóch dniach przy bliższych oględzinach okazało się, że skóra jest, owszem, ale ECO. Telefon do salonu z informacją. Z tamtej strony tłumaczenie, że przecież wiedziałem co kupuję i nie ma mowy o reklamacji. Ja na to, że mam zdjęcia z produktem, jego ceną i opisem. Milczenie w słuchawce i zaproszenie do salonu w kwestii uzgodnienia warunków.
Suma sumarum meble wróciły do salonu na koszt sprzedawcy, a ja wybrałem inny zestaw dostając rabat.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przed dniem kobiet kupowałem żonie perfumy w jednej z dużych sieci na R..., na półce były wystawione za 100 kilkanaście zł, przy kasie za 219 zł, po zwróceniu uwagi Pani podeszła ze mną półki i stwierdziła, że błędnie opisali, oczywiście skorygowała ich cenę do tej "z półki" i jeszcze poinformowała mnie, że w tamtym dniu była promocja 1+1 gratis, więc dodatkowo kupiłem coś sobie, a właściwie dostałem gratis za kolejne 100 zł ;)
można? ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tyle, że to w druga stronę ,a takie "pomyłki" to normalne działanie każdego sklepu ;) zorientuje się najwyżej połowa klientów :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do wieczora może dam ci odpowiedź. Miałem kiedyś podobny problem i kupiłem arkusz 60x100 i pociąłem w paski. Tutaj domyślam się, że sztukowanie nie wchodzi w grę...
www_lupus_eu, ja u nich zamawiałem kuchnię


Dzięki za sugestie.
Więc Ci z VeneersOnLine przysłali mi nawet próbkę (po kilku dniach dosłownie - szacun, Polacy niech się uczą), ale ich najciemniejsza to odcień "zwykłego orzecha", a ja szukam ciemnego, lub nawet wenge. Szkoda, bo liczyłem na nich. Firmy usługowe nie chcą sprzedać czegoś takiego (Lupus i kilkanaście innych)


Wszelkie Alliexpressy i eBay niestety mają tylko te co bardziej popularne odcienie w takich szerokościach (70 mm) lub arkuszach... :(
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Po wymianie korespondencji stwierdzili, że Dark Walnut i Tobacco Walnut to to samo, tylko stara nazwa, i takie też przysłali. Na stronie wyglądały jeszcze znośnie, ale w realu przynajmniej o dwa tony jaśniejsze. Napisałem im, że potrzebuje znacznie ciemniejsze. Porobiłem zdjęcia ich próbki na tle mojej płyty, do której chcę dopasować.
Te z drugiego linka natomiast, to daleko im do wenge ;)
Potrzebuję coś takiego i właśnie tu jest buba, bo fotki na stronach prawie nigdy nie oddają stanu prawdziwego...

8621_300x300_crop_478b24840a.jpg
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
No faktycznie to masz spory kłopot. I tak jak piszesz, odwzorowanie kolorów na zdjęciach sporo różni się od stanu faktycznego dosyć często... to może fotka z tego niemieckiego sklepu też nie oddaje prawdziwej barwy i w rzeczywistości jest ciemniejsza, ale ryzykować nie warto, bo kosztują słono, a nie widziałem by mieli sample w ofercie.

Jeśli jednak znajdziesz coś np. na ebay'u w UK, a nie będą wysyłać za granicę, to ja mieszkam na wyspie i służę pomocą.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję za chęci :)
Dokładnie. Tanie to nie jest. Inaczej kupiłbym kilka i któryś by spasował, ale tak jest zbyt duże ryzyko wyrzucenia kasy. Znalazłem jeden zbliżony kolor, nie wysyłają za granicę, ale po dłuższej analizie kompletnie też nie to.
Napisałem jeszcze do kilku z eBaya. Czekam na odzew.
No nic, na razie leżę i kwiczę... Może coś się przy okazji trafi.
Jeszcze raz dzięki!
 

outcold

Member
Witam, jaki kupic odkurzacz przemysłowy głownie do czyszczenia kurzu i piachu w trakcie remontu, kucie sciany itp, moze tez miec mozliwosc zbierania na mokro, cena max do 500zł.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szukam taśmy obrzeżowej, drewnopodobnej, coś takiego
plyta-wiorowa-laminowana-2070-mm-x-2800-mm-x-18-mm-swiss-krono-group,medium.jpg

36650_1219305766633_n.jpg

Do klejenia do gorąco, lub na zimno, obojętne, czy z ABS, czy PCV, kolor ciemny orzech, prawie wenge 10 metrów.
Problem polega na tym ,że musi mieć minimum 55 m szerokości czyli bardzo szeroka. Najszerszą udał mi się znaleźć 40 mm - mało. Pytałem u kilka dostawców producentów - lipa
Potrzebuję okleić i zamaskować krawędzie złożone z trzech płyt 18 mm.
Może jakieś inne pomysły?
Nie chodzi mi o usługę, ale kupienie elementu i wykonanie tego samemu.
Zwykła okleina jest zbyt cienka.
Patrzyłem też na taśmy do wykończenia szyn karniszowych, ale są zbyt grube.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1357937-post325.html
Dzięki wszystkim za pomoc, specially for Caparzo.
Udało mi się znaleźć na Allegro forniry, całe liście. Nie trafiłem na idealnie taki sam wzór i odcień, ale i tak jest lepiej jak było. Dodatkowo skróciłem też półkę do szerokości całej tylnej płyty. Wcześniejsza większa szerokość nawiązywała do dolnego regału, którego już dawno nie ma ;)

 
Ostatnia edycja:
Do góry