Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pod względem ciepła to jak dla mnie wszystkie tv się grzeją, kwestia kilku stopni różnicy pomiędzy jednym, a drugim modelem.. ale grubsze modele że tak powiem również jak pograją dobrych kilka godzin są dobrze ciepłe.. oczywiście mam na myśli te grubsze sprzed powiedzmy 2-3 lat.. :)

A co do cen to jestem w stanie się założyć z każdym, że nawet jakby ten model kosztował 6-7 tys na wejście w 55 calach również dużo ludzi pisałoby że cena jest za wysoka .. takie jest życie ... za mało ludzie w RP zarabiają w stosunku do cen jakie mamy na rożne rzeczy ..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Oczywiście , że są ciepłe , ale jak są bardzo gorące i na dodatek są "cieniutkie" to chyba moim skromnym zdaniem "cosik" może zaszkodzić elektronice , bo nie ma czym "oddychać". Tymbardziej , że obudowa z pcv . Widzę , że
nie miałeś bliższego oglądu tej serii telewizorów firmy Sony.

Mój telewizor firmy Sony W905A nagrzewa się tylko na małej powierzchni na tylnej ściance obudowy
i to jak jest włączony przez 14 godzin bez przerwy . To ja rozumiem , że wszystko jest w porządku ,
w dodatku elektronika ma czym "oddychać".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

colibri75

New member
Odnosnie kosztow i narzekania na ich poziom. Patrzac na testy ten tv wydaje sie zdecydowanie za drogi. Nawet pomijajac na co kogo stac lub nie, znam 3 osoby a ze mna 4 ktore nie widza uzasadnienia ceny do jakosci.
Moim zdaniem jak 65ks8000 wejdzie z cena 11999 to pozamiata sony.
Jako zwykly, przecietny "konsument" nie widze wartosci dodanej modelow Sony w tym roku. A jak ten brak jakosci zestawiam z kilka tys wyzsza cena
..dla mnie slabo.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Odnosnie kosztow i narzekania na ich poziom. Patrzac na testy ten tv wydaje sie zdecydowanie za drogi. Nawet pomijajac na co kogo stac lub nie, znam 3 osoby a ze mna 4 ktore nie widza uzasadnienia ceny do jakosci.
Moim zdaniem jak 65ks8000 wejdzie z cena 11999 to pozamiata sony.

Witam uprzejmie,

Może się tak stać . Ale , jeżeli telewizory firmy Sony dostaną update (bo na razie grają na oprogramowaniu fabrycznym bez żadnych ulepszeń i korekcji błędów) i będą działały stabilnie , to być może się "obronią" . Uważam również , że firma Sony do wakacji "zejdzie" z ceną "w dół".
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

colibri75

New member
W 100% racja Accu, jestem nawet przekonany ze zejda z ceny bo rynek to wymusi.
Ja nie znam sie jak Szanowni Panowie, ale bardzo uwaznie ogladalem oba modele po debiucie.
Nie widzialem roznic w obrazie, a duzo bardziej podobal mi sie stabilny smart w Samsungu i takie bajery niewazne dla purystow obrazu jak pilot rozpoznajacy rozne inne sprzety czy sam tv rozpoznajacy i opisujacy zlacza pod wzgledem tego co jest podlaczone.
Mozecie sie smiac ale moja zona dostawala szalu szukajac hdmi gdzie podlaczona jest konsola, jak nasze dziecko chcialo pograc :).
By nie bylo ze jakis milosnik marki jestem, bardzo powaznie rozwazam jednak Panasonica dx900 ale fakt pozostaje faktem, Sony nie ma takich smiesznych ulatwien.
 

accu

New member
Bez reklam
W 100% racja Accu, jestem nawet przekonany ze zejda z ceny bo rynek to wymusi.
Ja nie znam sie jak Szanowni Panowie, ale bardzo uwaznie ogladalem oba modele po debiucie.
Nie widzialem roznic w obrazie, a duzo bardziej podobal mi sie stabilny smart w Samsungu i takie bajery niewazne dla purystow obrazu jak pilot rozpoznajacy rozne inne sprzety czy sam tv rozpoznajacy i opisujacy zlacza pod wzgledem tego co jest podlaczone.
Mozecie sie smiac ale moja zona dostawala szalu szukajac hdmi gdzie podlaczona jest konsola, jak nasze dziecko chcialo pograc :).
By nie bylo ze jakis milosnik marki jestem, bardzo powaznie rozwazam jednak Panasonica dx900 ale fakt pozostaje faktem, Sony nie ma takich smiesznych ulatwien.

Witam uprzejmie,

Nie da się tego ukryć , seria telewizorów Ultra HD LCD FULL LED firmy Panasonic z serii DX900 na tą chwilę nie ma godnych dla siebie konkurentów . Niestety , ja mogę tylko wykonać osobisty ogląd tej serii telewizorów, bo na telewizor mogę wydatkować do 8.5 k.:| ( i muszę być przekonany , że to będą pieniądze dobrze wydane)
Pozdrawiam,:)
accu
:kom::-x
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
ACCU z całym szacunkiem ale nigdy SONY NIE DAŁO CIEKAWEJ CENY !
Zawsze na siłę dążyło do tego aby być firmą topową !
Czy to się udało !!!
Masz teraz wyroby jak piszą że księgowi opanowali wszystko !
Przykładem są procesory i ram w tegorocznych modelach !!!
Sam mam w pamięci pierwsze TV co kupiłem w PEWEXS w poczatku istnienia tej firmy na rynku PL ! był to TV NAJLEPSZY w owym czasie a musimy pamiętac że to prawiw 30 lat temu !
A co dzisiaj ?
Nie tylko Sony ale i Inni normalnie nas Zawodzą z nowościami !
 

colibri75

New member
Widzisz. Wlasnie ze ma konkurenta. 65 cali oled lg jest w podobnej cenie. I tu sie koncza moje watle kompetencje wyuczone od uzytkownikow forum :). Wiec nie wiem co wybrac.

Wracajac do Sony, gdyby design byl taki jak x9305c to jeszcze bym myslal bo choc to bardzo subiektywnie, "strasznie" mi sie z wygladu tamta seria podobala.

A tak dla kolezki takiego jak ja, nowe Sony to kolejny tv z waska ramka, niczym sie nie wyrozniajacy a drozszy od porownywalnej konkurencji.

Zapewniam, ceny spadna, jestem dobrym benchmarkiem ;-)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Tyko u Sony ZAWSZE z ceną były to GROSZE ! czyli cena MAX !!!
A sami forowali swoją markę jak APPLE
No ale niestety nie udało się !
Mają problemy i my w PL tylko MAŻYMY !!!
Za rok dwa pewnie zostanie nan Marka ......
Czyli Chiny jak w Telefonach :(
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zauważ napisałem LCD , bo o takiej technologii telewizorów jest ten dział forum i temat wątku o
telewizorach firmy Sony XD9305 . Jeżeli popatrzy się całościowo to oczywiście telewizory
w technologii OLED firmy LG mogą być godnymi konkurentami dla serii telewizorów LCD firmy Panasonic DX900 . Choć moim skromnym zdaniem , technologia OLED nie do końca jeszcze sprawdzona , za krótko telewizory w tej technologii są w użyciu w praktyce. Więcej będzie się wiedziało praktycznych spraw z użytkowania tych telewizorów za 3 może 4 lata .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

colibri75

New member
Moze i tak, ale czy ktos lubi apple czy nie, ekosystem jaki stworzyli na kazdym swoim sprzecie jest wartoscia sama w sobie-dla wielu uzytkownikow. Choc mnie osobiscie i cloud zmusil do rezygnacji z tej firmy :)

A Sony? Poszlo w androida ze wszystkimi jego zaletami i wadami, tylko na bebechy nie styklo ;-).

Uwielbiam innowacyjnosc philipsa a tez "ze strachu" nie kupilbym ich tv bo jest na androidzie (pomijam ambi ktore wylaczylbym jak sadze po godzinie na zawsze).
 

colibri75

New member
Accu wiem o czym piszesz, to taka zakamuflowana forma prosby o pomoc, ktora swiadomie lub nie mi udzieliles :). Bo naprawde ciezko znalezc sensowne porady, a niektorzy nie przyjmuja prv wiadomosci ;-).

Reasumujac, mnie Sony troche rozczarowalo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie nikt się nie skarży na modele Philipsa z Androidem które są na nowej platformie.
Więc nie jest źle.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Oczywiście , że są ciepłe , ale jak są bardzo gorące i na dodatek są "cieniutkie" to chyba moim skromnym zdaniem "cosik" może zaszkodzić elektronice , bo nie ma czym "oddychać". Tymbardziej , że obudowa z pcv . Widzę , że
nie miałeś bliższego oglądu tej serii telewizorów firmy Sony.

Mój telewizor firmy Sony W905A nagrzewa się tylko na małej powierzchni na tylnej ściance obudowy
i to jak jest włączony przez 14 godzin bez przerwy . To ja rozumiem , że wszystko jest w porządku ,
w dodatku elektronika ma czym "oddychać".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Wiesz ja nie jestem specem od tego ale patrząc że X8505c również dobrze się grzeje jak trochę pogra a już nie wspomnę o modelach grubszych, które po 8-20 godzinach lubią tez być ciepłe to nie wiem jaki to wpływ będzie miało na przyszłość tv.. ja zawsze kupuje 5 letnia gwarancje bo albo za grosze ja kupuje albo dają za darmo więc 5 lat mam spokoju, a po tym okresie i tak nowy tv się kupuje..

Myślę że większe obawy mam co do stabilności itp niż do tego, że tv się grzeje... ale dla mnie jedno jest pewne tv w przyszłym roku Sony musi mieć lepsze procesory i więcej RAMU - bo bez tego zginie.. a mam nadzieje że i z obrazem będzie lepiej - choć znam ludzi z wykształcenia elektronicy i twierdzą, że z obrazem lcd już dużo nie zmieni na plus ... ale zobaczymy..
Oled jest przyszłością tylko funkcjonalność tych tv musi być taka jak jest to w przypadku lcd czyli chce to gram 5 godzin na tv i po tych 5 godzinach następne 5 godzin oglądam tvn 24 i nie ma prawa takiemu tv coś się stać ...
Witam uprzejmie,

Może się tak stać . Ale , jeżeli telewizory firmy Sony dostaną update (bo na razie grają na oprogramowaniu fabrycznym bez żadnych ulepszeń i korekcji błędów) i będą działały stabilnie , to być może się "obronią" . Uważam również , że firma Sony do wakacji "zejdzie" z ceną "w dół".
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Na 100% będzie taniej i zapewne w okolicach wakacji to i gwarancja 5 letnia będzie za grosze albo darmowa jak się dobrze poszuka ..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mam odmienne zdanie . Pokazała to firma Panasonic w swojej serii telewizorów Ultra HD LCD FULL LED
DX900 , jakie jeszcze "drzemią" możliwości w technologii LCD . Ot co .:neutral:

Kolejny test telewizora firmy Sony KD-65XD9305 na 5 stronach :

Introduction au test du Sony KD-65XD9305

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pożyjemy zobaczymy co to będzie za te 2-3 lata .. w tym teście tv wyszedł przyzwoicie.. aczkolwiek trzeba poczekać na inne i najlepiej mieć możliwość pobawienia się w warunkach domowych..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Różnica obudowy telewizorów Ultra HD firmy Sony serii XD9305 a telewizorem XD9405 .:|

Unbenannt | offtopic | hifi-forum.de Bildergalerie

Dostępność maj/czerwiec 2016 r. telewizor firmy Sony KD-75"XD9405(FULL LED) ma być na rynku europejskim .

BTW , w USA telewizor Ultra HD firmy Sony XBR-75X940D jest dostępny i użytkownicy są z niego zadowoleni .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj zauważyłem że po bokach jest dużo dużo cieplejszy niż np na środku ale to pewnie ze względu na podświetlenie .. choć X 8505 c tez od spodu jest cieplejszy..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mówi się , że firma Sony wyda wkrótce aktualizację oprogramowania dla serii XD93 , XD94 , która będzie dotyczyła również telewizorów serii X85C , S85C , X90C , X93C , X94C .
Przewiduje ona wsparcie dla Netflix strumieniowanie-HDR . Ma być przywrócona możliwość pobierania
aktualizacji z menu ekranu telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ogoorek

New member
Witam uprzejmie,

Mówi się , że firma Sony wyda wkrótce aktualizację oprogramowania dla serii XD93 , XD94 , która będzie dotyczyła również telewizorów serii X85C , S85C , X90C , X93C , X94C .
Przewiduje ona wsparcie dla Netflix strumieniowanie-HDR . Ma być przywrócona możliwość pobierania
aktualizacji z menu ekranu telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

czyżbyś o tej aktualizacji pisał?
https://esupport.sony.com/US/p/swu-download.pl?mdl=KDL55W800C&upd_id=10736&os_group_id=18
 
Do góry