Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Witam.
Czyli , jak dla mnie to KD-65XD9305 to 65W855C z dodanym 4K

W sumie w słowie "z dodanym", kryje się nie jakaś funkcja ale całkiem nowa inna matryca, dodany może być system zarządzający TV, funkcja, usługa, głośniki audio ale nie akurat technologia 4K, która wymaga FIZYCZNIE innego ekranu. Tak postawiona teza nie najmniejszego sensu. Błądząc dalej można stwierdzić, ze w sumie te TV to praktycznie to samo, niestety nie.

W nawiązaniu do postów accu: "Poziom czerni(bez pomocy lokalnego ściemniania) : 0.036 cd/m2"
X85C wg trings poziom tej czerni jest na poziomie 0.026 cd/m2 http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850c , więc jakiegoś super progresu nie widzę a biorąc input lag 39.5ms (model x850c) do prawie 52.3ms (obecny model) to można pokusić się o stwierdzenie, że nastąpił regres.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem ubiegłoroczna seria telewizorów Ultra HD firmy Sony X93C była bardziej dopracowana przez firmę Sony
niż tegoroczna XD9305 .(np.jakość dźwięku , dzięki zastosowaniu obudowy , w której można było zastosować odpowiedni system głośników). Natomiast w tegorocznej serii XD9305 firma Sony "położyła" główny nacisk na poprawę jakości obrazu w HDR i myślę , że jej się to udało zrobić bez dwóch zdań .:neutral: Natomiast jakość dźwięku słabiutka z powodu "super slim" . Nie każdy bowiem korzysta z systemu głośników kina domowego , więc lepiej żeby telewizor był "grubszy". Zdaje sobie sprawę , że w tej gestii zdania są podzielone . No i zasilacz osobno .

BTW , myślę , jakby nowy rodzaj podświetlenia zastosowano w obudowie telewizorów serii X93C
byłoby super bez dwóch zdań . No ale , co ja tam wiem . "Nie mam węża w kieszeni" .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Dodatkowe info o Sony

Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem ubiegłoroczna seria telewizorów Ultra HD firmy Sony X93C była bardziej dopracowana przez firmę Sony
niż tegoroczna XD9305 . Natomiast w tegorocznej serii XD9305 firma Sony "położyła" główny nacisk na poprawę jakości obrazu w HDR i myślę , że jej się to udało zrobić bez dwóch zdań .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Sony XD9305 ma wady z podświetleniem pierwsze testy i opinie na zachodnich forach o nowych seriach Sony bardzo negatywne !!! Seria XC93 widać lepsza jakościowo.
Ponad to matryca w Sony XD8505 IPS z dużym cloudingiem,pierwsze wrażenia użytkowników.Procesor tylko dwurdzeniowy- nieciekawie to się zapowiada...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wątek ten przeznaczony jest dla serii telewizorów Ultra HD firmy serii XD9305 .

O serii telewizorów Ultra HD firmy Sony XD8505 wydaje mnie się moim skromnym
zdaniem należy pisać w wątku przeznaczonym dla niej , bo zrobi się "bałagan" .:neutral:(lub taki założyć jak nie ma)

Czytam fora zagraniczne , opinie są różne , oprócz opinii krytycznych , są również opinie
użytkowników tych telewizorów , którzy jakość obrazu chwalą . Nie każdy użytkownik tych
telewizorów umie prawidłowo samodzielnie poprawnie ustawić poszczególne wartości parametrów
obrazu , aby jakość wyświetlanego obrazu była na wysokim poziomie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wingg

New member
Witam serdecznie.
Odnośnie "węży" -jak obserwuję Sony (z resztą inni producenci też) to zabawa w obietnice trwa a technika trochę w tyle.
Fakt tak taniej "wychodzi" i węże rzeczywiście biegają w księgowości u Sony i to stadami. [emoji6]

Pozdrawiam.


-->>
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wątek ten przeznaczony jest dla serii telewizorów Ultra HD firmy serii XD9305 .

O serii telewizorów Ultra HD firmy Sony XD8505 wydaje mnie się moim skromnym
zdaniem należy pisać w wątku przeznaczonym dla niej , bo zrobi się "bałagan" .:neutral:(lub taki założyć jak nie ma)

Czytam fora zagraniczne , opinie są różne , oprócz opinii krytycznych , są również opinie
użytkowników tych telewizorów , którzy jakość obrazu chwalą . Nie każdy użytkownik tych
telewizorów umie prawidłowo samodzielnie poprawnie ustawić poszczególne wartości parametrów
obrazu , aby jakość wyświetlanego obrazu była na wysokim poziomie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Tak jak piszesz Kolego zawsze będą Ci zadowoleni i Ci którzy będą narzekać - a najgorsze jest to, że część z tych ludzi wydaje opinie na podstawie tego co zobaczyli w sklepie :) i to jest najlepsze.. aczkolwiek zgadzam się z tym co napisałeś - myślę podobnie, że w tym tv szczególna uwagę zwrócili na HDR ...brak głośników wg mnie jest to dobry krok ale tak jak napisałeś to kwestia kto co lubi i czy ma się KD.. choć KD plastikowca można kupić za 2 tys zl i będzie to lepsze rozwiązanie jak te głośniki wbudowane.. ale to kwestia podejścia.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Niestety telewizory Ultra HD firmy Sony serii XD9305 pomimo , że to już "drugie podejście" telewizorów firmy Sony z systemem operacyjnym Android , nadal wykazują pewną niestabilność systemu operacyjnego Android w tzw.
części "multimedialnej" Smart TV . Natomiast , gdy używa się telewizora tej serii tylko do oglądania programów
telewizyjnych i korzysta się również z odtwarzacza Blu-ray , aby obejrzeć przy jego pomocy filmy z płyt Blu-ray , telewizor ten działa stabilnie . Może do lata 2016 r. , kiedy to obecna wersja systemu operacyjnego Android(Lollipop) telewizorów firmy Sony
będzie zaktualizowana do wersji Android 6.0 (Marshmallow), którąś kolejną wydaną aktualizacją oprogramowania telewizorów serii XD9305 , sytuacja ta się w jakiejś części poprawi . Oby tak się stało. :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wingg

New member
Witam uprzejmie,

Niestety telewizory Ultra HD firmy Sony serii XD9305 pomimo , że to już "drugie podejście" telewizorów firmy Sony z systemem operacyjnym Android , nadal wykazują pewną niestabilność systemu operacyjnego Android w tzw.
części "multimedialnej" Smart TV . Natomiast , gdy używa się telewizora tej serii tylko do oglądania programów
telewizyjnych i korzysta się również z odtwarzacza Blu-ray , aby obejrzeć przy jego pomocy filmy z płyt Blu-ray , telewizor ten działa stabilnie . Może do lata 2016 r. , kiedy to obecna wersja systemu operacyjnego Android(Lollipop) telewizorów firmy Sony
będzie zaktualizowana do wersji Android 6.0 (Marshmallow), którąś kolejną wydaną aktualizacją oprogramowania telewizorów serii XD9305 , sytuacja ta się w jakiejś części poprawi . Oby tak się stało. :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Marshmallow 6.0 w trakcie działania "zjada" ok 1.1 do 1.3GB zasobów RAM na "dzień dobry" więc rekordów płynności bym się raczej nie spodziewał.

A wystarczyło by chociaż zwiększyć RAM do 3GB w modelach na 2016, jak już "księgowe węże" na upgrade procesorów nie zezwoliły.

[emoji106] Pozdrowienia

-->>
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi się wydaje właśnie że tu najlepszym rozwiązaniem jest właśnie zwiększenie RAM-u, choć jak co jakiś czas będzie się android aktualizował to zawsze Sony będzie w plecy z działem w 100 % SO..
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Prodcenci telewizorów, jak Apple ;)
RAM to przecież groszowe sprawy a zachowują się jakby jego dostępność i ceny były na wagę złota ;-).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dziwna sprawa ale miejmy nadzieję, że w końcu w przyszłym roku to zmienią i dadzą większą pamięć RAM.
 

pepka

Member
Bez reklam
Starczyłaby optymalizacja softu. Dlaczego LG i Samsung mogą działać znacznie sprawniej niż modele z podobnymi "bebechami" na Androidzie?
Po tel widać, jak zasobożerny jest mały, zielony robicik.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to jest właśnie android system który jak dla mnie nie powinien być ładowany do tv , bo on na tyle często się zmienia że nawet jak dadzą większa Pamięć RAM to może się okazać, że i tak będzie problem.. ale zobaczymy najpierw niech dadzą ta większą pamięć RAM.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Będzie w niedługim czasie dostępny kolejny test telewizora Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 ,
bowiem portal duński flatpanels.dk otrzymał ten telewizor do przetestowania . I bardzo dobrze ,
im więcej testów tym lepiej dla potencjalnych użytkowników , którzy będą mieli więcej materiału pomocniczego przed oglądem osobistym , oraz przed podjęciem decyzji o ewentualnym nabyciu telewizora firmy Sony z tej serii . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie ukrywam , że na ten pełny test telewizorów Ultra HD firmy Sony serii XD9305 czekałem , no i wreszcie się doczekałem .:neutral: 4 gwiazdki - ocena , czyli mogło być lepiej , ale firma Sony
zaoszczędziła na materiałach , co ma negatywny wpływ na jakość wykonania .(tworzywo sztuczne zamiast aluminium)
Nicolas Becuwe(testujący) jak zwykle podaje swoje ustawienia , więc mogą one być bardzo pomocne(przydatne) dla
potencjalnych użytkowników tej serii telewizorów firmy Sony .


Test Sony XD93 : que vaut le Slim Backlight Drive ? | HDfever

BTW , zapomniałem napisać , że z nieskrywaną przyjemnością zapoznałem się z testem telewizorów Ultra HD firmy Sony serii XD9305 napisanym przez Nicolas Becuwe , który jest moim zdaniem neutralny , bo bardzo ładnie ukazane są przez Nicolasa zarówno plusy jak minusy tej serii , więc bardzo pomocne mogą być
dla chcących dokonać zakupu nowego telewizora np. firmy Sony w 2016 r . lub w pierwszym kwartale 2017 r.
:neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Bo to jest właśnie android system który jak dla mnie nie powinien być ładowany do tv , bo on na tyle często się zmienia że nawet jak dadzą większa Pamięć RAM to może się okazać, że i tak będzie problem.. ale zobaczymy najpierw niech dadzą ta większą pamięć RAM.

Ja również uważam, że android w TV to kompletne nieporozumienie, zwłaszcza w przypadku marnych podzespołów (procek, ilość pamięci RAM) zastosowanych w TV. Samsung i LG dla Sony i Phila powinny być wzorem do naśladowania pod tym względem. Dla fanatyków andka są przecież dongle, które można sobie dokupić i wpiąć do HDMI.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak powinno być a chcieli się przypodobać - ewentualnie jakieś badania zrobiono i wyszło że ludzie chcieli by- tylko chcieć to jedno, a móc to drugie.. ja myślę, że i przy lepszych procesorach i większych ram-ach będą problemy takie czy inne z androidem.. ale zobaczymy.. za rok - dwa..
 

wingg

New member
Witam uprzejmie,

Nie ukrywam , że na ten pełny test telewizorów Ultra HD firmy Sony serii XD9305 czekałem , no i wreszcie się doczekałem .:neutral: 4 gwiazdki - ocena , czyli mogło być lepiej , ale firma Sony
zaoszczędziła na materiałach , co ma negatywny wpływ na jakość wykonania .(tworzywo sztuczne zamiast aluminium)
Nicolas Becuwe(testujący) jak zwykle podaje swoje ustawienia , więc mogą one być bardzo pomocne(przydatne) dla
potencjalnych użytkowników tej serii telewizorów firmy Sony .


Test Sony XD93 : que vaut le Slim Backlight Drive ? | HDfever


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
W takim razie cena tego modelu w sklepach delikatnie mówiąc jest "chora".
Taka "gratka" dla "dawnych fanów Sony" za co za HDR ???[emoji106] [emoji12]

-->>
 

accu

New member
Bez reklam
W takim razie cena tego modelu w sklepach delikatnie mówiąc jest "chora".
Taka "gratka" dla "dawnych fanów Sony" za co za HDR ???[emoji106] [emoji12]

-->>

Witam uprzejmie,

Tak masz rację , cena jest za wysoka bez dwóch zdań .:neutral:
Poczekam do letnich , upalnych dni , aby przekonać się jak się ten telewizor wówczas zachowuje .
Gdy je oglądałem włączone i dotykałem obudowy , były bardzo ciepłe .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry