Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

WuMike

New member
Bez reklam
Wczoraj odwiedziłem SONY Center i Pan z Salonu powiedział że praktycznie nie ma różnicy w obrazie między X93C a X93D i że ten cały Slim Backlight Drive to taki pic na wodę. Nie było możliwości porównania bo X93C sprzedane.
Natomiast porównałem sobie serię X85C i X85D z uwagi na matrycę IPS
w X85D obraz był pod kątem lepszy, patrząc na wprost różnic nie zauważyłem
szczegółowość detali w obrazie podobna , nie mogłem niestety ocenić jak będzie przy zgaszonym oświetleniu.
Wracając do serii X93D to wyrazistość i kontrast w moim odczuciu był dużo lepszy na 55 calach niż na 65 calach tego samego modelu.
X93C miał wyraźnie lepsze kąty boczne, niż X93D. Przy błyszczącej powłoce, obraz w zeszłorocznym modelu wydawał się w ogóle lepszy, ale nie oceniam, bez porównania przy jednakowo skalibrowanych ekranach. Niemniej jednak, wziąłbym starszy model, bo te głośniki po bokach są też po prostu sexy...;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ile ludzi tyle gustów dla mnie jak ktoś ma KD to te głośniki zbędne a tv tylko przez głośniki jest większy gabarytowo .. wiec mi wizualnie bardziej podchodzi xd , a jak będę miał możliwość oceny na żywo i pobawienie się tym tv to ocenię walory obrazu.
 

colibri75

New member
X93C miał wyraźnie lepsze kąty boczne, niż X93D. Przy błyszczącej powłoce, obraz w zeszłorocznym modelu wydawał się w ogóle lepszy, ale nie oceniam, bez porównania przy jednakowo skalibrowanych ekranach. Niemniej jednak, wziąłbym starszy model, bo te głośniki po bokach są też po prostu sexy...;)


O gustach sie nie dyskutuje ale i mi duzo bardziej podoba sie x93c. Jest po prostu inny niz wszystkie i jakis taki charakterny ;-)
Glosniki robia wyglad, nawet przy kinie domowym bym.go kupil.
za nowym przemawia dla mnie tylko nowszy, podobno bardziej stabilny android.
obrazu nie porownywalem dokladnie
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ta delikatna , aluminiowa ramka w telewizorach firmy Sony serii XD9305(szczególnie w 65") u mnie powoduje ,
że mam trochę obawy , czy aby zawsze wytrzyma wielokilometrowe przejazdy po różnych
drogach i po prawidłowym rozpakowaniu telewizora , nie ujrzy się zamiast prostej ramki
patrząc na nią z góry , ramkę pofałdowaną (zakrzywioną) .:neutral:
Wolałbym również , żeby te telewizory byłyby trochę "grubsze" i zasilacz znajdował się
w obudowie telewizora . No , ale to tylko moje skromne , subiektywne zdanie . Dwie warstwy
podświetlenia w tych "slim" telewizorach mogą powodować różnego rodzaju naprężenia , przez co
mogą pojawiać jakieś"plamy" na ekranie tak sobie myślę . Mogę się oczywiście mylić , oby tak było .
BTW , bardziej przekonuje mnie konstrukcja ubiegłorocznych telewizorów firmy Sony serii X93C , która jest bardzo solidna , a wygląd jej podoba mnie się bez dwóch zdań .

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miejmy nadzieję ze ta ostatnia sprawa o której piszesz nie sprawdzi się... i że to inżynierowie sprawdzili..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj widziałem xd 93 ... z wyglądu mi się podoba a z obrazu ciężko wywnioskować w markecie jak się ma do ur modelu.. ale ja i tak jakbym miał kupować to wolałbym z tego roku kupić.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moje spostrzeżenia z pierwszego mojego oglądu telewizorów firmy Sony serii XD9305 "na żywo" w
dniu 19 marca , że obraz wyświetlany przez telewizor Sony KD-65XD9305 jest bardziej kontrastowy
, niż obraz wyświetlany przez telewizor Sony KD-55XD9305 się potwierdzają . Są widocznie montowane
do tych modeli matryce VA , lecz o innych parametrach . :neutral: Również moje obawy , że
cienkie (slim) obudowy tych telewizorów będą wpływać negatywnie na wyświetlany obraz zdaje się , że
się potwierdzają , gdy ogląda się obraz w pełnym zaciemnieniu . Cena jaką przychodzi zapłacić za
te telewizory jest stanowczo za wysoka i dlatego myślę , że w ciągu 2-miesięcy powinna "zjechać"
o chociaż 20% . (też o tym pisałem)
Niestety nie ma pełnego testu , na który liczyłem , że się ukaże przed Świętami Wielkanocnymi ,
ale są powody obiektywne , że się tak zdarzyło . Więcej na stronie :

A propos de l’OS Android TV de la gamme 2016 de Sony | HDfever
Telewizory firmy Panasonic serii DX900(z tylnym , bezpośrednim podświetleniem) oferują moim zdaniem zdecydowanie lepszą jakość obrazu bez dwóch zdań .:neutral:

Zdrowych , Pogodnych Świąt Wielkanocnych Wszystkim Forumowiczom

życzę
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wingg

New member
Witam serdecznie
@accu dzięki za informację.

Czyli w skrócie Sony 2016 ->> Facepalm

Wesołych świąt Wielkanocnych dla Wszystkich
Pozdrowienia.

-->>
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu tylko Panasonic kosztuje 22 tys, a soniak w 65 calach za 16 tys można wyrwać i zapewne jak się dobrze pogada to gwarancja 5 letnia będzie za tę kwotę - ewentualnie za małą dopłatą... ja osobiście jakoś do panasa jeśli chodzi o lcd mam mały dystans..
 

dratewka

New member
Panowie co byście wybrali: Sony 65xd9305 czy też Philips 65PUS8601? Ten drugi chyba ma szybsze "bebechy" i niższą cenę, ale ogólnie ich parametry są porównywalne? (oprócz HDR na korzyść Sony).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kwestia gustu. Jak ktoś lubi ambilight, to wygra Philips, tym bardziej, ze dobrze maskuje niedoskonałą czerń.

Ja wybrałbym raczej Sony, bo cenie bardziej naturalne kolory oraz ich systemy obrazu w ruchu, o ile nie skopali podświetlenia faktycznie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na stronie HDFever.fr Nicolas Becuwe , który pracuje nad szczegółowym testem telewizorów Ultra HD firmy Sony z serii XD9305 "wkleja"
kilkanaście zdjęć z jasnym obiektem w ciemnych scenach , jakie wyświetlają te telewizory .
Te zdjęcia bardzo dobrze moim skromnym zdaniem przybliżają(oddają) potencjalnym nabywcom tych telewizorów , błędy jakimi jest
niekiedy obarczony wyświetlany obraz oferowany przez te telewizory firmy Sony . :-|
Czekam cierpliwie , aż tester Nicolas Becuwe ukończy test tych telewizorów . Będzie jak zwykle
ciekawy i szczegółowy , a takie bardzo lubię .

Forum HDfever - Consulter le sujet - Sony XD93 : Android TV UHD, Slim Backlight Drive, Xtended Dynamic Range, HDR10, Motionflow

"[(Cienkie)Slim]" , a "grzeją" nie powiem jak Francuzki .;);)


BTW , i jeszcze fajna inicjatywa :neutral:

Un guide sur les téléviseurs : comprendre les termes techniques et mieux choisir son TV ! | HDfever

I o to chodzi .;)

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Przetestowano amerykańską wersję telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-55XD9305 czy 65XD9305 (Europa) , tj.
Sony XBR-65X930D i XBR-55X930D . Ogólna ocena pozytywna , lecz jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia , czemu raczej nie ma się
co dziwić .:| (slim) Ciekawe , piszą , że ramka jest plastikowa , a mnie w sklepie mówiono , że jest aluminiowa ? Opóźnienie wejścia dosyć wysokie , bo zmierzono 52.3 ms .

Więcej na stronie :

Sony X930D Review (XBR55X930D, XBR65X930D)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Doczekaliśmy się kolejnego testu telewizora Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 na portalu hdtvtest.co.uk
Więcej na stronie :

Sony KD-65XD9305 (XD93) Review

Poziom czerni(bez pomocy lokalnego ściemniania) : 0.036 cd/m2
Matryca 10 bitowa AMVA LCD AU Optronics (AUO)

Opóźnienie wejścia : 51.1 ms

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wingg

New member
Witam.
Czyli , jak dla mnie to KD-65XD9305 to 65W855C z dodanym 4K, Sony powinno zmienić nazwę na "Sprytny"..... ;) lub "Szachista", ze względu na grę którą prowadzi z klientem.
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
Pozdrowienia.

-->>
PS. Odnośnie skojarzenia z "Szachami" to jak dla mnie to Roszada czyli generalnie skrócie:https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Roszada
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
Lolek126 uwazasz ze to godny nastepca x93005c? Twoim zdaniem relacja jakosci do ceny jeat ok? Bardzo powaznie o nim myslalem i nie widzialem najmniejszego uzasadnienia by doplacic 2500 do samsunga (pomijam zakrzywienie i rozmowe o tym)ks9000.Testy tez sa dosc powsciagliwe. Dla mnie Wingg ma duzo racji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy godny, będę wiedział jak go będę miał możliwość obejrzenia w warunkach domowych, a na podstawie takiego testu to raczej nie oceniam tv.. plus w samym sobie ten tv na pewno jest lepszy od serii W - przynajmniej tak myślę/// Uważam że nawet seria X jest lepsza od serii W... ale tak jak napisałeś każdy może mieć swoje zdanie więc na siłę nikomu nic nie nakazuje..
Ale idąc takim tokiem rozumowania to możemy zawsze powiedzieć że np. fiesta to prawie to samo co focus - tylko troszkę większy - dla niektórych cenowo nie wart dołożenia kasy ... można można.. do wszystkiego można dołożyć swoją ideologie - takie jest życie.. ale na szczęście jest tyle tv i tyle marek że każdy coś wybierze dla siebie..

Patrząc na poprzednika którego miałem możliwość zobaczenia w warunkach domowych mi osobiście bardzo się podobał jego obraz a jak będzie z tym to może będę miał okazję ale na pewno nie porównywałbym go do serii W ...


I ogólnie napiszę żeby nikt do siebie nie wziął tego co napiszę .. ile z pewnych osób które piszą o czymś jest ich stać na tą droższą rzecz i na ile w tym co piszą , mówią nasi znajomi kiedy z nimi rozmawiamy mówią w 100% szczerze ?? Zastanawiałeś się.. ? Czy czasem nie jest takiej osobie powiedzieć że coś nie jest warte bo nie stać go dołożyć powiedzmy 3-4-5 tys do droższego np. tv.. Czy kupując kabel głośnikowy 2x 2,5 m powiedzmy za 1000 zł będzie on gorszy o 100% od kabla głośnikowego za 2000 zł ? W życiu tak nie będzie bo nigdy ten lepszy nie zagra o tyle lepiej o ile więcej kosztuje ... ale Ci co mają pieniądze kupią, a Ci co nie mają i do tego nie są obiektywni (patrz - szczerzy) będą pisać że to badziewie i nie warte jest dołożenia kasy.. nie znasz takich osób ?
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
Pewnie ze w wiekszosci masz racje. U mnie nie bylo grama zlej woli :).
Jednak doplacajac chcialoby sie wiedziec ze ma to sens.

W warunkach domowych ciezko zwyklemu smiertelnikowi porownywac przy najnowszych sprzetach wiec testy musza byc jakis punktem odniesienia.

Ostatnia sprawa w kontekscie testow. Ten nowy sony nie ma dobrej prasy
 
Do góry