Sony XR-75X95L

PabloTV

New member
Również nie zauważyłem tego typu problemów. Nie jestem fanem słuchania dźwięku z TV natomiast jak na TV jest naprawdę dobrze. Myślę że niewymagające osoby będą bardzo zadowolone, ten soniacz potrafi też głośno zagrać.
Pytanie z innej beczki, czy w pilocie da się przypisać pod przyciskami "netflix, disney itd" własne aplikacje?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Również nie zauważyłem tego typu problemów. Nie jestem fanem słuchania dźwięku z TV natomiast jak na TV jest naprawdę dobrze. Myślę że niewymagające osoby będą bardzo zadowolone, ten soniacz potrafi też głośno zagrać.
Pytanie z innej beczki, czy w pilocie da się przypisać pod przyciskami "netflix, disney itd" własne aplikacje?
Chyba nie, ale zadzwoń do sklepów Sony Center, może coś powiedzą....te aplikacje według mnie na sztywno są przypisane do tych przycisków.
 

irift

Member
Jestem po kalibracji od skalibruj pe. el. Mój X95L to 65 cala. W skrócie różnica w obrazie jest, nawet moja żona zauważyła której jest to obojętne XD ale czy jest to różnica kolosalna to raczej nie. Póki co większość tv oglądam z kablówki od upc po koncentryku i tu jest bardzo dobrze jak taką tv czasem zauważalne było smużenie natomiast po 2 dniach od kalibracji nie rzuciło mi się w oczy, kolory i ogólny balans na duży+. Włączyłem avatara nowego w 4k, jest pięknie, netflix też na +. Czy było warto? i tak i nie bo jak już napisałem nie jest to ogromna różnica i pewnie jakbym nie pokazał żonie standardowego profilu ze skalibrowanym w tej samej chwili pewnie nic by nie zauważyła.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
ale czy jest to różnica kolosalna to raczej nie
Skoro ta różnica nie jest kolosalna to by oznaczało ,że Sony przykłada się i fabryczne nastawy obrazu były całkiem OK.
Czy było warto? i tak i nie
Mi się wydaje ,że skoro różnica jest na plus i jest zauważalna to warto.
Mój tv też był kalibrowany przez człowieka od skalibruj pe el.
Różnica między przed i po też nie była kolosalna .Powiedziałbym ,że raczej kosmetyczna. Ale zauważalna.
I uważam ,że warto było.
 

irift

Member
Skoro ta różnica nie jest kolosalna to by oznaczało ,że Sony przykłada się i fabryczne nastawy obrazu były całkiem OK.
też o tym pomyślałem, patrzyłem te ustawienia i niektóre wartości są znacząco zmienione a mimo to nie odbiegało aż tak całościowo mówiąc o obrazie.
I uważam ,że warto było.
Córka właśnie ogląda smerfy 2 w 4k na netflixie :D na tej treści widać różnice, wszystko jest takie naturalne i wyraziste. Ten Pan który to kalibrował mówił że trzeba oko przyzwyczaić, jeszcze potestuje na DV bo też jest skalibrowane.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skoro to nie jest kolosalna to, co oznacza ,że Sony przykłada się i początkowo nastawy obraz był całkowicie OK.

Mi się wydaje, że skoro jest to na plus i jest zauważalna na warto.
Mój tv też był kalibrowany przez człowieka od skalibruj pe el.
Różnica między przed i po też nie była kolosalna .Powiedziałbym ,że prawdopodobnie kosmetyczna. Ale zauważalna.
I ,że warto było.
100% zgody zawsze warto , w tej chwili kosztuje to 700 zeta, ale nikt raczej nie będzie żałował. A wydaje mi się, choć mogę się mylić, że im większy tv to tym bardziej będzie odczuwalna poprawa obrazu.
 

Marlo

Active member
Na portalu Geex, jest artykuł o telewizorach 2024,
że w następcy X90L i X95L ma być Pentonic , taki jak
w A95L , czyli Pentonic 1000 , jak się to potwierdzi ,
to będzie super.
 
No to zgłaszam pierwszą awarię, po zakupie oglądałem wzdłuż i wszerz wszystkie plansze testowe aby mieć obraz idealny (mam niesmak po poprzedniku 65w855c), a tu w weekend zauważyłem ciemniejsza plamę w podświetleniu. Mam zdjęcia przed (zaraz po zakupie) i po. Jak już się zobaczy, to się nie odzobaczy (głownie jaśniejsze sceny). Razi w oczy. Zgłoszenie u nich przyjęte, zobaczymy co z tego wyniknie. A taki byłem zadowolony :/
 
Teraz widzę, ze status jest "zgłoszenie wymiany AEP. Oczekujemy na dostawę" I tak bez kontaktu żadnego, tylko jeden mail ze zdjęciem wady. Co to w praktyce oznacza? Naczytałem się, ze dostane jakiś model po przejściach
 
odpalałem jakieś na youtube, ale sam TV też ma. Nie umiem się tam dostać, serwisant coś wyklikał na pilocie i wszedł w opcje serwisowe:/

Szukaj czegoś w typie "plansze testowe TV 4K". Plansze potwierdziły tylko to co zauwązyłem oglądając zwyła TV...
 
Do góry