Sony XR-75X95L

Marlo

Active member
Miałem Samsunga 37B650 , to był bardzo dobry TV i jak na tamte czasy sensownie
wyceniony , 55QN91B kosztował 8999 zł ,to jak to się ma do 11 499 zł za
tegoroczny model , inni producenci jakoś mogli zrobić na tegoroczne modele takie
same ceny , a nawet niższe.
 

luck76

Well-known member
Dla mnie Samsung nie jest żadną marką premium.
W przypadku Volvo się zgodzę że to marka premium.
Mocno skracasz, nie pisałem o tym że jedna to marka premium a druga nie. Chciałem zwrócić na różnice w produktach. Nie chciałem zrobić przykrości posiadaczom marki i wytykać dosłownie różnic w produktach (mniejsza o to czy porównamy te tv do Samsunga, Sony, Philipsa czy Panasonica). Wybacz zatem, że nazwę rzeczy po imieniu:
  • gorsza i tańsza elektronika sterująca (soft i hardware),
  • gorsze jakościowo i tanie elementy obudowy (+ byle jaka estetyka wynikająca z niższych kosztów form do produkcji),
  • gorsze jakościowo i materiałowo, źle (czytaj - szybko a więc taniej) zaprojektowane piloty,,
  • niższe wydatki per jednostka produktu na badania i rozwój a także na kwestie społeczno -środowiskowe (prawa pracownicze, godziwe wynagradzanie, poszanowanie wolności jednostki, ochrona środowiska, ślad węglowy, wykorzystanie materiałów z recyclingu itd).
Jeśli usiadłbyś do stołu z każdym z szefów sprzedaży tych wszystkich marek i zadał pytanie: czy Twój produkt (tu podajesz konkretny model) jest za drogi - uwierz, że każdy odpowie “nie” i będzie to prawda, którą potwierdzają liczby.

A co do tych konkretnie zestawianych produktów to jeden jest premium a drugi budżetowym - nie czarujmy rzeczywistości. W dniu premiery w przypadku zakupu produktu premium nie patrzysz na cenę, w przypadku drugiego i owszem. Jeśli jesteś tzw aspirującym konsumentem to czekasz na rabaty i obniżki u wtedy ewent kupujesz.
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie Samsung nie jest żadną marką premium.
W przypadku Volvo się zgodzę że to marka premium.

W moim 3-letnim XC60 wczoraj zepsuła się klamka wewnętrzna i drzwi otwieram przez otwarte okno :) Wieć takie to o to premium... mimo iż z zakupu jestem zadowolony.

TV dziś dojechał, ale jest w kartonie... mam obawy co do swojego uchwytu na ścianie (maks 75" i 50kg, a TV waży 43...)

Zastanawiam się nad 2 modelami Multibrackets MB0518 lub Reinston Ultra EU031 (notabene też multibrackets). Obecny mam Reinston i jest spoko oprócz tego, że parametrami odstaje... Do córki kupowałem model niższy od Multibrackets i tez widać solidny. Musi być płąski, bo katów żadnych nie chcę ustawiać
 

luck76

Well-known member
W moim 3-letnim XC60 wczoraj zepsuła się klamka wewnętrzna i drzwi otwieram przez otwarte okno :)
Premium nie oznacza heavy duty :)
Nie takie problemy bywają. To samo z TV. Tak samo padają Soniaki, ba nawet luksusowe
b&o.
TV dziś dojechał, ale jest w kartonie... mam obawy co do swojego uchwytu na ścianie (maks 75" i 50kg, a TV waży 43...)
Skoro masz 75 i w przedziale, pytanie czy kombinować z nowym :)
 
Jasne. Natomiast premium na pewnie będzie zapłata za usługę :) w czwartek mam przegląd okresowy więc się przekonam.

A co do uchwytu. Zamówiłem Reinston. Na oleole dobra cena, a wolę dmuchać na zimne zwłaszcza że i tak muszę dowiercić ze 2 kołki. a kto wie, za 5 lat może wpadnie 85 ;) Człowiek szybko się przyzwyczaja.
 
Ostatnia edycja:
TV powieszony. Pierwszy kontakt - solidny, bardzo ładny i ciężki. Jakość wykonania powala. Z google TV miałem już do czynienia w 55X90s, w porównaniu do Androida TV 5.0 to duuża zmiana. Na minus Adnroid 10 - myślałem, żę TV na 2023 będą mieć 11 lub może 12... Ciekawe czy wyjdzie aktualizacja.

Obraz... co tu dużo gadać, po prostu powala, dla mnie idealny. Kolory, podświetlenie, czerń (póki co na tesotwych materiałach). To zupełnie coś innego niż na 65w855c... To tak na szybko bo jeszcze ustawiam/bawię się.
Przeskok z 65 na 75 aż taki wow nie jest :) Ale mimo wszystko, na ścianie robi wrażenie...
 
Jeszcze tak zapytam. Do montażu wieszaka. Tzn przykręcenia ramienia do TV użyłem oryginalnych śrub jakie tam były wkręcone w wyznaczone otwory. Czy dobrze zrobiłem? Miały podkładki więc uznałem że tak. Do wieszaka było pełno śrub itp. Ale użyłem oryginalnych. Zastanawiam się czy nie powinienem wybrać dłuższych?bałem się że kombinując tak dobrze już nie dokręcę.
 
Reinston Ultra EU031 , 43kg. Sam uchwyt do ściany jest na 8 wkrętów :) A tylko mnie tak naszło, że producent w zestawie zawarł zestaw śrub montujących do VESA, a ja użyłem oryginałów - bo wydaje mi się, zę tak powinno być
 
Jeszcze jedno pytanie. Czas pracy TV. Obecnie mam 27h, co jest mało realne zważywszy na fakt że TV mam uruchomionego dopiero od środy. Więc prawie na pewno licznik musiał wystartować od minimum 5H. Jak to możliwe skoro wszystko było „fabrycznie zapakowane”? Matryca wszystko oklejone, żadnych „wskazań” że był uruchamiany, albo ponownie pakowany. Chyba że czas jest liczony podczas sprawdzania aktualizacji w trybie czuwania?
 
Ostatnia edycja:
normalnie wyrywkowo testuje się co którąś sztukę czy nie wychodzą babole co może zaważyć na produkcji z danego dnia, przynajmniej tak kiedyś było,,, problem byłby gdybyś miał kilkaset tych godzin nabitych.
 
Tak jeszcze raz sobie liczę i może faktycznie to realistyczny czas… zamontowany w środę ok 17. Latał do 22, czwartek 5-6. Czyli 11. Piątek do południa w domu. Te 8 minimum do nocy. A dziś od rana z krótką przerwa czyli 12. Licznik pokazuje obecnie 32. Błąd ze nie sprawdzałem od 0, ale nie wiedziałem, że ma taką opcję w menu.
Po tych paru dniach, różnych ekranach testowych z YouTube czy seansach stwierdzam że obraz jest idealny. Jestem po seansie miniserialu o Beckhamie na Netflixie i jestem w szoku. Mało tam scen takich pełnych 4K. Ale mimo wszystko… czernie, brak „brudu” na urywkach z meczu (to z czym żyłem w poprzedniku przez ostatnie 7 lat), kolory… Zawiedziony jestem dźwiękiem, wiadomo jakościowo lepiej niż poprzednik czy np. x90s moje córki. Ale szału nie robi. Nie wiem gdzie te efekty niskich, średnich czy wysokich tonów. Może dlatego, że zarówno w poprzedniku jak i obecnie głównie słucham przez amplituner (duże kolumny plus sub). Ale awaryjnie jak najbardziej. Z resztą, nie kupowałem go dla dźwięku :)
 

luck76

Well-known member
Zawiedziony jestem dźwiękiem, wiadomo jakościowo lepiej niż poprzednik czy np. x90s moje córki. Ale szału nie robi. Nie wiem gdzie te efekty niskich, średnich czy wysokich tonów. Może dlatego, że zarówno w poprzedniku jak i obecnie głównie słucham przez amplituner (duże kolumny plus sub). Ale awaryjnie jak najbardziej. Z resztą, nie kupowałem go dla dźwięku :)
porównując do zewnętrznego źródła możesz czuć się zawiedziony, to nie jest Panasonic z serii xZ2000 czy TPV z wbudowaną belką B&W albo jakiś wypasiony B&O czy nawet zwykły OLED Sony grający całym ekranem. Natomiast jeśli zestawisz go z innymi odbiornikami LCD to nie znam lepiej grającek serii niż x95.Kalibrowales dźwięk? Masz funkcję w menu, wykorzystujesz do tego mikrofon w pilocie.
 
Może coś jest nie tak u mnie. Robiłem kalibracje. Dźwięk jest taki “syczący”. Dialogów ciężko się słucha. Albo ja jestem za wrażliwy.
Wracając do czasu pracy TV. Wczoraj wyłączyłem na 32H, dziś jest 42. Co robię nie tak wyłączając TV?
 
Do góry