Sony XR-75X95L

PabloTV

New member
Ja po kilu miesiącach w końcu również zdecydowałem się na tego nowego minileda(65x95L) i podzielę się wnioskami dla przyszłych niezdecydowanych.
W zasadzie o mały włos nie kupiłem ubiegłorocznego 75x95k poekspozycyjnego z 5 letnią gwarancją za 9999zł, oferta była super ale jednak niebieski bloming jest w nim tak widoczny, że odpuściłem. Dlatego przeczekałem i kupiłem mniejszy 65” x95L, który również miałem okazje porównać z m.in. bezpośrednio z oledem a80L i x90k. Mając x95L i a80L obok siebie a80L bardziej przyciągał wzrok, ogólnie oba błyszczą i są dość zbliżone ze wskazaniem na oled. Pod dużym kątem nie ma wątpliwości który to oled.
Z kolei w sony centre(Gdańsk) oglądałem x95L obok x90k i tutaj różnica była dość spora, której się nie spodziewałem, x90k wygląda przy x95L jakby był wyblakły a pod kątem to wrażenie się pogłębia.
Obecnie testuje x95L u siebie w domu i jest jeszcze lepiej, to co wyprawia ten telewizor jest niesamowite. W trybie „żywym” dema 4K wyglądają jak w oledzie albo nawet lepiej, obraz jest tak jasny i soczysty, że straciłem kilka godzin testując je :D Sam metalowy pilot podświetlany automatycznie – bajka. Jakby ktoś miał jakieś pytania względem 65” to chętnie odpowiem.
 

selk

New member
też mam 65X95L
podzielam wnioski kolego chociaż OLED to napewno nie jest ale jest bardzo blisko -a bije oleda jeślio chodzi o jasnośc co mnie ostatecznei rpzekonało do miniled zamiast OLED który jest standardowo ciemniejszy

w wysokiej rozdzielczości czernie sa piekne i nie musze sie martwic o paski jnformacyjne czy pauze na filmie

ogólnie z jakości jestem zadowolony, z googleTV tez (nigdy wiecej TIZENA)

taka uwaga
jak mieliście mniejszego OLEDA i zamieniacie na wieksze sony to czesto wieszak ścienny wymiaga wymiany ze względu na udzwig
SONY 65 cali wazy coś ponad 30kg. Ja miałem wieszak po plaźmie wiec wiec w sumie obyło sie bez kłopotu
 

irift

Member
Mam 65x95L od 2 dni jest całkiem dobrze, na wszystkich planszach testowych bez zastrzeżeń. To co przedmówcy już napisali do oleda trochę brak. Ale nie muszę się bać wypaleń i innych przypadłości oleda bo tv ma być na dość długo. Mimo iż jest całkiem dobrze fabrycznie ustawiony zaryzykuje i skorzystam z kalibracji jak wszystko będzie dobrze przez okres w którym mogę zwrócić.
 

irift

Member
Dodam, że dźwięk z tego tv jest dla mnie świetny oczywiście jak na tv, 2.2.2 daje radę, jest przyjemny bass. Poza tym póki co oglądałem programy i filmy z różnych źródeł i jakości, nie zauważyłem w normalnym użytkowaniu bloomingu i innych dziwnych rzeczy. Oczywiście jeszcze musi dojść dobre ustawienie ale to na bieżąco. Kąty widzenia są naprawdę dobre.
 

PabloTV

New member
A ja jestem z tej dopłaty bardzo zadowolony. Dla jednych oled będzie lepszy dla drugich nie. W moich warunkach z oledem bym się męczył. Ja z 65x95l jestem w dalszym ciągu bardzo zadowolony i co film jestem pozytywnie zaskakiwany wrażeniami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ważne żebyś był zadowolony.
W klasie cenowej OLED zagra jednak lepiej.
Nie dla każdego.
Dlatego każdy ma wybór.
 

irift

Member
No właśnie, trochę zawiedziony jestem dźwiękiem. Już pisałem wcześniej, tony wysokie takie jakieś syczące - np. Dialogi (śniadaniówka na TVN). Trochę poprzestawiałem i jest lepiej ale jakość dźwięku nie powala..
Może kwestia gustu, dla mnie jest dobrze. Z ciekawości włączyłem TVN i trochę pooglądałem wydaje się ok. Pewnie nie każdemu podejdzie a jakimś audiofilem nie jestem więc ja jestem bardzo zadowolony.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, nie sprawdzałem wagi tego tv. Pokaźna różnica, mój 77” też Sony waży ok 30kg. To jednak bym szukał z większym zapasem
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Wolałbym uchylny. A jak ma się taka pełna konstrukcja jak ja zdjęciu do głośnika z tyłu tv? Philips na przykład ma centralnie na środku głośniki.
Screenshot_20240101-120305.jpg
 
Do góry