Sony XR-75X95L

Coraz częściej myślę o wymianie TV na ten właśnie model. Testy jakie są obecnie dotyczą wersji 85", pytanie czy na ich podstawie można wnioskować na temat jakości obrazu modelu 65/75?
Czy ktoś z was miał już z tym modelem do czynienia?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Czy jakieś ustawienia kalibracyjne da radę dopasować?
Nie obraź się ,ale dopasować to można marynarkę u krawca.Jeśli chcesz mieć kalibrację to powinieneś zamówić takową w jakiejś dobrej firmie.Taka usługa jest robiona na twoim telewizorze , u Ciebie w domu .Osobiście polecam Skalibrujtv.pl . Wkładanie do kartonu z telewizorem kartki z ustawieniami z nie wiadomo jakiego telewizora to nie żadna kalibracja.
 
Nie obrażam się :) Wiadomo, że podesłane ustawienia są tak jakby danymi wyjściowymi - poki co na TV córki która ma model XR-55X90S udało się fajny obraz wycisnąć, wydaję mi się, zę tutaj też się da. A jak sobie nie poradzę, to wezmę wtedy profesjonalną kalibrację.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wierz mi ,że między
udało się fajny obraz wycisnąć,
a profesjonalną kalibracja jest różnica.
Owszem,są osoby ,które tej różnicy nie dostrzegają i twierdzą ,że kalibracji nie potrzebują. Są też nieliczne osoby ,którym obraz po kalibracji nie odpowiada.
Ja swój tv kalibrowałem pomimo tego ,że obraz po kilku wstępnych ustawieniach z tzw. "łapy" był całkiem fajny.
W nowoczesnych telewizorach jest tak dużo możliwości zmiany ustawień obrazu ,że nie wyobrażam sobie robienia tego na "oko" .
No ale co kto woli. ;)
 
Masz rację, dla mnie najważniejsze abym nie miał cieni na białym tle tak jak miałem w sowim 65w855c :) i będzie ideał. Mam nadzieje, ze wydana kasa na niego zwróci się w formie wrażeń jakich doświadczę :) A 5 letnia GW da mi gwarancję spokoju. Pobawię się, może coś znajdę. A po jakimś czasie zdecyduję czy trzeba ulepszać
 

luck76

Well-known member
Coraz częściej myślę o wymianie TV na ten właśnie model. Testy jakie są obecnie dotyczą wersji 85", pytanie czy na ich podstawie można wnioskować na temat jakości obrazu modelu 65/75?
Czy ktoś z was miał już z tym modelem do czynienia?
w przypadku ubiegłorocznej serii dużo się pisało o tym, że największy z nich najlepiej radził sobie z prezentacją obrazu od dwóch mniejszych braci. Przyczyna leżała w innych dostawcach matryc. Do 85 dostarczał AUO a do 65 i 75 CSOT (TCL). Nie oznacza to że te dwa mniejsze rozmiary na tle konkurencji wypadały słabo :) wręcz przeciwnie - sterowanie obrazem w wykonaniu Sony wyciska z niego wszystkie szczegóły. Jak ktoś napisał, są jak kucharz. Używają podobnych składników jak inni, natomiast mają swoją tajemniczą przyprawę, która robi smak :) Natomiast z uwagi na parametry tej największej matrycy, udało się im zrobić jeszcze więcej. Nie śledzę tego jak wygląda kwestia tegorocznej serii. Może już nie ma różnic….
Ok, kupiony. Będzie w poniedziałek. Zobaczymy. Czy jakieś ustawienia kalibracyjne da radę dopasować?
Nie kombinuj - albo tak jak napisał kolega - zamów pro kalibracje, natomiast ten tv prosto z pudełka ma super obraz i to trochę jak z rajdami, jak potrafisz złapać szczegół to wtedy się przyda, natomiast jeśli nie potrafisz, to odpuść a obraz i tak będzie bez tego super. :)
 
Zobacz sobie na sklepie, jak mają, jak wypada pod względem DSE bo przy tym rozmiarze będzie dotkliwy przy oglądaniu meczów piłkarskich, hokeja itp: Demówki są odpowiednio "podrasowane" więc na nich zawsze TV działa piknie. Ostatnio robiłem sobie szybki tour po sklepie i testowałem kilka Soniaków no i daleko było od zachwytu, każdy miał, najgorzej wypadły modele niższe x90b (dramat) czy x75wl (słabo bo wyraźny DSE). Został mi jeszcze TCL 845 ale ma jakiś poebany system plików i nie byłem w stanie odpalić niż pod xFATem (ciągły błąd urządzenia), więc zrobię jak radzili koledzy z wątku o tym modelu i zmienię system partycji i plików.
 

PabloTV

New member
Ok, kupiony. Będzie w poniedziałek. Zobaczymy.
Koniecznie podziel się proszę z nami wrażeniami jak go otrzymasz. Sam chcę go kupić ale wahałem się między modelem x95K, widziałem go w sklepach i niestety miał dość dobrze widoczny blooming przy wyświetlaniu logo sony, logo bravia core i napisów białych na czarnym tle, no tu oledy górą zdecydowanie. Poza tym przy normalnych treściach demo obraz rewelacja robiący większe wrażenie niż oled. Ale to model zeszłoroczny, nowego X95L nie ma na ekspozycji w żadnym RTVagd i media markt, byłem pytałem, ponoć czekają mają niebawem wjechać. Podobno poprawa jest znaczna więc liczę na Twoją uczciwą opinie jak to wygląda w nowym modelu.
 

luck76

Well-known member
Koniecznie podziel się proszę z nami wrażeniami jak go otrzymasz. Sam chcę go kupić ale wahałem się między modelem x95K, widziałem go w sklepach i niestety miał dość dobrze widoczny blooming przy wyświetlaniu logo sony, logo bravia core i napisów białych na czarnym tle, no tu oledy górą zdecydowanie. Poza tym przy normalnych treściach demo obraz rewelacja robiący większe wrażenie niż oled. Ale to model zeszłoroczny, nowego X95L nie ma na ekspozycji w żadnym RTVagd i media markt, byłem pytałem, ponoć czekają mają niebawem wjechać. Podobno poprawa jest znaczna więc liczę na Twoją uczciwą opinie jak to wygląda w nowym modelu.
Masz go w Sony Centre. Blooming przy prezentacji logo Sony Bravia kiedy? Przy uruchamianiu aplikacji?
 

PabloTV

New member
Modele X95L , są już dostępne.
Są dostępne w sprzedaży online ale nie ma ich na ekspozycjach w trójmiejskich sklepach(byłem w trzech RTV i media).

Masz go w Sony Centre. Blooming przy prezentacji logo Sony Bravia kiedy? Przy uruchamianiu aplikacji?
Nie, było puszczone jakieś demo zapętlone przedstawiające funkcje tv, bravia core i na końcu były napisy na całym ekranie, dość krótkie, nie mam pewności czy ten materiał był w 4k. Był to gigant 85X95K, stałem dość blisko też pod kątem ale nie miałem problemu aby stwierdzić dokładnie gdzie te strefy się kończą. Poza tym obraz bajka, bardzo płynny i jasny.

Faktycznie Sony Centre jest w Gdańsku, dzięki za wskazówkę, chociaż już mi się powoli nie chce jeździć za tymi tv i nie wiem czy nie zamówię w ciemno.
 

Marlo

Active member
O TV TCL mam takie sobie zdanie , ale muszę przyznać że są uczciwie wycenione,
dla mnie Samsung 55QN92C jest lepszy o jakieś 30%-40% od 55C845 , to niech
będzie droższy o 30%-40% od 55C845 , ale 55QN92C jest ponad dwukrotnie droższy,
Jak 55C845 kosztuje 4999 to 55QN92C powinien kosztować max 6999, a nie 11 499,
to jest normalnie jakiś absurd cenowy.😉
 

luck76

Well-known member
O TV TCL mam takie sobie zdanie , ale muszę przyznać że są uczciwie wycenione,
dla mnie Samsung 55QN92C jest lepszy o jakieś 30%-40% od 55C845 , to niech
będzie droższy o 30%-40% od 55C845 , ale 55QN92C jest ponad dwukrotnie droższy,
Jak 55C845 kosztuje 4999 to 55QN92C powinien kosztować max 6999, a nie 11 499,
to jest normalnie jakiś absurd cenowy.😉
Bądźmy realistami a nie marzycielami. To nie są takie same produkty. Na cenę składa się wszystko: koszty podzespołów odpowiadających za doznania związane z prezentowanym materiałem ale jednocześnie koszty pozostałych elementów (obudowa, piloty, R&D, ESG itp). Chcesz Geely do Volvo porównywać?
 
Do góry