Sony Xh95 ustawienia obrazu.

abovePL

New member
These for SDR and dim room viewing
White visually matched against the 500A with an new Custom White point.
120 nits
Power Law Gamma 2.22
Colors calibrated.
Picture Mode: Custom
Auto Picture Mode: OFF
Light Sensor: OFF
Brightness: 5 - JASNOŚĆ MOGĘ ZMIENIAĆ
Contrast: 90
Gamma: -1
Black Level: 50
Black Adjust: OFF
Adv.Contrast enhancer: OFF
Auto local Dimming: Medium
X-tended Dynamic Range: OFF
Colour: 50
Hue: 0
Colour temperature: Expert 1
Live Colour: OFF
Sharpness: 50
Reality Creation: MANUAL/20
Random noise reduction: OFF
Digital noise reduction: OFF
Smooth Gradiation: LOW
Motionflow: Custom
Smoothness: 1
Clearness: 1
Film mode: Auto
Video Signal: Auto
Adv.colour temperature
Adv.colour temperature: Basic
R-Gain: -3
G-Gain: Max
B-Gain: -5
R-Bias: 0
G-Bias: 0
B-Bias: 0
----------------------------------------------------
Correct HDR10 settings for the Sony X950H Here
Diffuse white: 95 nits
Suited for Movies in an darker room.
White visually matched against reference.

First change HDMI Signal format from Standard to Enhanced to get full Chroma Bandwidth
Under Settings/Watching TV/External Inputs/HDMI Signal format
Change to "Enhanced format" for the HDMI port you are using

HDR Picture Mode: Cinema
Auto Picture Mode: Off
Light Sensor: Off
Brightness: Max
Contrast: 88
Gamma: -1
Black Level: 50
Black Adjust: Off
Adv.contrast enhancer: Off
Auto local dimming: Medium
X-tended Dynamic Range: High
Colour: 50
Hue: 0
Colour temperature: Expert 1
Live Colour: High
Sharpness: 50
Reality Creation: MANUAL/20
Random noise reduction: Off
Digital noise reduction: Off
Smooth gradiation: LOW
Motionflow Custom
Smoothness: 2 LUB 1
Clearness: 1
Film mode: Off
Video Signal
HDR Mode: Auto
HDMI Video range: Auto
Colour space: Auto
Adv.colour temperature
Adv.colour temperature: Basic
R-Gain -3
G-Gain: Max
B-Gain: -5
R-Bias: 0
G-Bias: 0
B-Bias: 0
Adc.colour temperature: Multi point (10p)
Default
Per colour adjustment
Default

Bardzo dobre ustawienia od pewnego Szweda. W 60 % bliskie temu co u mnie zostało zrobione.

https://youtu.be/zfeuRuCDHuw
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Obraz na xh90 jest odczuwalnie ostrzejszy, wyraźniejszy. Żadna zabawa kolorami czy Biela tego nie poprawi.
Zobaczcie sweter albo twarz Clinta. I tak wszędzie.
Pomijam już kwestie czerni, gdzie ustawienia stref na min sprawiają, że na xh jest szaro. Ustawiam, bawię się i dupa.
Żona cały czas zerka i nawet nie chce słyszeć, że zostawiam Xh95. I mam podobne zdanie.

https://drive.google.com/folderview?id=1UPluJhhtsC0xy0uqvE1a8YkpdDCi8c_8
 

Attachments

  • IMG_20210223_214306.jpg
    IMG_20210223_214306.jpg
    40,8 KB · Wyś: 47
  • IMG_20210223_214824.jpg
    IMG_20210223_214824.jpg
    40,7 KB · Wyś: 88
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
Przede wszystkim wszyscy recenzują model 55 calowy. Nie wiadomo jak to wygląda na mniejszym. Jeżeli chodzi o porównanie xh90 vs XH95 ale 55 calowych, to ten drugi jest znacznie lepszy od 90 pod każdym względem.

Zwróć ten tv bo jakiś parchaty. Każdy kto porównuje oba twiedzi, że 95 jest znacznie lepszym modelem i stąd ta wyższa cena. Także nie będę bronił 49’ bo nie wiem jak to wypada w przypadku flagowca, którego posiadam i każdy recenzował/testował.

https://youtu.be/vHd_rYvvD4E
https://youtu.be/q-XzAVJvQnQ
https://youtu.be/2WzZcGrNSDo
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Obraz na xh90 jest odczuwalnie ostrzejszy, wyraźniejszy. Żadna zabawa kolorami czy Biela tego nie poprawi.
Zobaczcie sweter albo twarz Clinta. I tak wszędzie.
Pomijam już kwestie czerni, gdzie ustawienia stref na min sprawiają, że na xh jest szaro. Ustawiam, bawię się i dupa.
Żona cały czas zerka i nawet nie chce słyszeć, że zostawiam Xh95. I mam podobne zdanie.

https://drive.google.com/folderview?id=1UPluJhhtsC0xy0uqvE1a8YkpdDCi8c_8

A w jaki sposób rozdzielasz sygnał na 2 V?
XH90 jest mniejszy?
Oba TV mają wyraźnie różne ustawienia kolorów a przynajmniej tak to wygląda na Twoich zdjęciach.
 

Petru23

Banned
Panowie, to mój egx xh9005 jest kozak ;)

Pobawiłem się ustawieniami, praktycznie całą noc nad tym spędziłem bo dziś mija termin na zwrot xh90.
TV świecą praktycznie tak samo.
Z ostrością już sobie poradziłem. Kąty w xh90 są dobre jak nie najlepsze że wsyskich va jakie widziałem. W xh95 są lepsze ale teczowanie burzy zasadność tego rozwiązania.
Biel również przeklepalem i jest ok.
Netflix w trybie kalibracji identycznie na obu. Grawitacji trochę obejrzałem - w kilku scenach ilość stref w xh90 dala o sobie znać.

Ogólnie to już mnie palce od klikania w pilota bolą. Ale warto było. Może delikatna różnica w ostrości jest ale to już ewidentnie wpływ powłoki. Za to już nie mam przepalonej bieli.

Przestrzeń kolorów dla źródła wypadł ciekawie. W xh90 jest jakby stałe ustawione dci, zmiana na 709 jest symboliczna. W xh95 różnica już spora, tak samo jak każdy inny do Bt2020 włącznie. Tylko, że na Xh95 możemy na każdym oglądać, na xh90 dci lub 709 co i tak jeden pies.
Gradacja mistrzostwo świata. Dzięki temu może odwrócić swój los odesłania do magazynu zwrotów.

Hau Hau Hau. Odszczekuje kwestie wklepania czyiś ustawień kalibracji. U mnie poprawiło kolorystykę a i zaczynam już to troszkę ogarnąć i korygować pod siebie. Tyle wklepan bieli co zaliczyłem to dziesiąt można zliczyć ;)

Powiedziałbym tak. Dobrze ktoś określił. Xh95 świeci bardzo podobnie a zmiana głównie dla wyższej jasności hdr. Tak to lepiej xh90 ale mój :D

Sygnał to dwa dekodery upc wpięte pod oddzielne gniazda w ścianie.

Tak, kolory inne. W xh90 jakby stałe dci załączone jak pisałem wcześniej. Dwóch i pół lepiej na Xh95 na 709, brak zaczerwienień.
 
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
Panowie, to mój egx xh9005 jest kozak ;)

Pobawiłem się ustawieniami, praktycznie całą noc nad tym spędziłem bo dziś mija termin na zwrot xh90.
TV świecą praktycznie tak samo.
Z ostrością już sobie poradziłem. Kąty w xh90 są dobre jak nie najlepsze że wsyskich va jakie widziałem. W xh95 są lepsze ale teczowanie burzy zasadność tego rozwiązania.
Biel również przeklepalem i jest ok.
Netflix w trybie kalibracji identycznie na obu. Grawitacji trochę obejrzałem - w kilku scenach ilość stref w xh90 dala o sobie znać.

Ogólnie to już mnie palce od klikania w pilota bolą. Ale warto było. Może delikatna różnica w ostrości jest ale to już ewidentnie wpływ powłoki. Za to już nie mam przepalonej bieli.

Przestrzeń kolorów dla źródła wypadł ciekawie. W xh90 jest jakby stałe ustawione dci, zmiana na 709 jest symboliczna. W xh95 różnica już spora, tak samo jak każdy inny do Bt2020 włącznie. Tylko, że na Xh95 możemy na każdym oglądać, na xh90 dci lub 709 co i tak jeden pies.
Gradacja mistrzostwo świata. Dzięki temu może odwrócić swój los odesłania do magazynu zwrotów.

Hau Hau Hau. Odszczekuje kwestie wklepania czyiś ustawień kalibracji. U mnie poprawiło kolorystykę a i zaczynam już to troszkę ogarnąć i korygować pod siebie. Tyle wklepan bieli co zaliczyłem to dziesiąt można zliczyć ;)

Powiedziałbym tak. Dobrze ktoś określił. Xh95 świeci bardzo podobnie a zmiana głównie dla wyższej jasności hdr. Tak to lepiej xh90 ale mój :D

Sygnał to dwa dekodery upc wpięte pod oddzielne gniazda w ścianie.

Tak, kolory inne. W xh90 jakby stałe dci załączone jak pisałem wcześniej. Dwóch i pół lepiej na Xh95 na 709, brak zaczerwienień.

Wklep te ustawienia ze strony wcześniej gdyż są najbliższe referencji. Koleś ustawiał i porównywał z Kuro. Praktycznie to samo wychodzi. Używałem ich wcześniej i byłem zadowolony. Najlepsze jakie w sieci znalazłem i poparte filmem porównawczym, ale i tak zdecydowałem się na kalibrację aby mieć 100%, że obraz będzie referencyjny.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Panowie, to mój egx xh9005 jest kozak ;)

Pobawiłem się ustawieniami, praktycznie całą noc nad tym spędziłem bo dziś mija termin na zwrot xh90.
TV świecą praktycznie tak samo.
Z ostrością już sobie poradziłem. Kąty w xh90 są dobre jak nie najlepsze że wsyskich va jakie widziałem. W xh95 są lepsze ale teczowanie burzy zasadność tego rozwiązania.
Biel również przeklepalem i jest ok.
Netflix w trybie kalibracji identycznie na obu. Grawitacji trochę obejrzałem - w kilku scenach ilość stref w xh90 dala o sobie znać.

Ogólnie to już mnie palce od klikania w pilota bolą. Ale warto było. Może delikatna różnica w ostrości jest ale to już ewidentnie wpływ powłoki. Za to już nie mam przepalonej bieli.

Przestrzeń kolorów dla źródła wypadł ciekawie. W xh90 jest jakby stałe ustawione dci, zmiana na 709 jest symboliczna. W xh95 różnica już spora, tak samo jak każdy inny do Bt2020 włącznie. Tylko, że na Xh95 możemy na każdym oglądać, na xh90 dci lub 709 co i tak jeden pies.
Gradacja mistrzostwo świata. Dzięki temu może odwrócić swój los odesłania do magazynu zwrotów.

Hau Hau Hau. Odszczekuje kwestie wklepania czyiś ustawień kalibracji. U mnie poprawiło kolorystykę a i zaczynam już to troszkę ogarnąć i korygować pod siebie. Tyle wklepan bieli co zaliczyłem to dziesiąt można zliczyć ;)

Powiedziałbym tak. Dobrze ktoś określił. Xh95 świeci bardzo podobnie a zmiana głównie dla wyższej jasności hdr. Tak to lepiej xh90 ale mój :D

Sygnał to dwa dekodery upc wpięte pod oddzielne gniazda w ścianie.

Tak, kolory inne. W xh90 jakby stałe dci załączone jak pisałem wcześniej. Dwóch i pół lepiej na Xh95 na 709, brak zaczerwienień.

Petru, ja to juz wiedzialem w listopadzie :) To moj pierwszy TV 4K. Jak mialbym testowac ok. 12 TV , szukac, to bym chyba zwariowal, heh
 

Petru23

Banned
Na xh90 potrafi sypac zblokowanymi pikselami, coś na wzór moich zdjęć z Dnia zagłady. Musi być słaby sygnał aby to wyskoczyło. Na Xh95 całkowity brak tego.
I po ustawieniu gradacji na średni /max znikają znane kręgi na planszach z reklam. Najlepsze jest to, że zauważyłem to dopiero dziś nad ranem. Tu kryje się ewidentna przewaga Xh95. Ale reszta... To samo.
 

Attachments

  • P_20210224_100957.jpg
    P_20210224_100957.jpg
    21,2 KB · Wyś: 29
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
Dla mnie osobiście XH95 55 to najlepszy telewizor LCD LED w tej chwili na rynku. Fantastyczne kolor, bardzo jasny (jak nie najjaśniejszy HDR), ruch i genialnie napisany algorytm lokalnego wygaszania. Gdyby telewizor miał z drugie tyle stref, to mógłby śmiało zastąpić oleda.

Wczoraj oglądałem remasterowanego Obcego z 1979 w 4K HDR. I jestem w szoku jak genialnie to wyglądało. I mimo, że w filmie dominuje czerń, to telewizor poradził sobie fantastycznie. Miejscami było widać rozjaśnianie pasów gdy pojawiło się źródło światła, ale poza tym uczta dla oczu. I nie żałuje ani złotówki.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Fakt Sony XH95 to bardzo dobry telewizor. A Obcy ma super remaster obrazu. Świetnie się ten film ogląda w 4k HDR.
 

Petru23

Banned
Ok, rozumiem... Ciekawe czy podobnie byście gadali mając dwa obok siebie, bo wtedy widać różnicę ;) . Ja upieram się, że jest tak samo w kwestii ostrości, żona że lepiej xh90. I fakt, widać to głównie na literach, wszelkich napisach itp. Zabawa kolorami nic nie wnosi. Ostrość od pewnego wartości powoduje artefakty na krawędziach.
Jakby okulary były za słabe...
Jest ostrzejszy od pierwszego xh90 ale od drugiego już nie.
 

abovePL

New member
Ok, rozumiem... Ciekawe czy podobnie byście gadali mając dwa obok siebie, bo wtedy widać różnicę ;) . Ja upieram się, że jest tak samo w kwestii ostrości, żona że lepiej xh90. I fakt, widać to głównie na literach, wszelkich napisach itp. Zabawa kolorami nic nie wnosi. Ostrość od pewnego wartości powoduje artefakty na krawędziach.
Jakby okulary były za słabe...
Jest ostrzejszy od pierwszego xh90 ale od drugiego już nie.

Bo to przez ten filtr poprawiający kąty widzenia. Na zdjęciach pikseli widać, że są "rozmyte". Coś za coś. Mam od początku ostrość na 50 i realizm na 20 w każdym trybie i nie mam na co narzekać. Wszystko jest ładnie ostre i wyraźnie. Jak już to podnieś REALIZM, ale ostrość zostaw jak jest, bo kilka punktów powyżej 50 powoduje już artefakty. Realizm nawet na 50 nie powodują niczego negatywnego.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Ostatnia edycja:
Do góry