Sony Xh95 ustawienia obrazu.

abovePL

New member
Jeśli fabryka skalibrowania dobrze, to bawimy się głównie ustawieniami pod własne oko. Ogólnie sama kalibracja wydaje się być zbędna w przypadku niektórych tv. Sama jej koncepcja ma poprawić źle ustawione kolory i zbliżyć je jak i barwę bieli do naturalnych. Jeśli mamy to zrobione fabrycznie to co tam kalibrować? Płacić 600zl za to, że koleś ustawi obraz pod siebie i powie nam, że tak ma być a my mamy się przyzwyczaić? ;)

Poza tym, abyśmy faktycznie docenili wynik kalibracji naszego tv to musielibyśmy mieć punkt odniesienia, ale nie w postaci naszego xle ustawionego telewizora a wzorcowego, skalibrowanego idealnie. A poza osobami z branży nikt takiego na oczy nie widział. Dzięki temu nawet ja mogę do kogoś przyjść, pobawić się kilka godzin ustawieniami wklepując plansze z neta, rzucić kilka mądrych pojęć właścicielowi tv i skasować hajs. Nigdy nikt nie zweryfikuje tego.

Taaak, a że postawił kalibrator, podłączył pod oprogramowanie i ustawiał kolory czy kontrast na żywo to jest ściemnianie lub przepisywanie z neta? Byłem przy tym, widziałem jak słupki rosły lub malały przy każdej ingerencji. A referencyjny obraz nie jest jaskrawy, nie wali po oczach kolorami, jasnością a jest naturalny i ciepły. Dlatego wiele osób po profesjonalnej kalibracji nie jest do końca zadowolona, bo nie ma tego "WOW" gdyż wcześniej używali tryb standard lub żywy z przesyconymi kolorami i uruchomionymi bajerami jak żywy kolor, zaawansowany kontrast itp.

Widzę, że macie jakiś ból dupy, ale mam to gdzieś. Nie będę wyprowadzał was z błędu i żyjcie sobie dalej. Jednak dając 6000-7000 zł za telewizor i żałując 450-690 zł za PROFESJONALNĄ kalibrację opartą o certyfikaty, przy użyciu sprzętu za 60 000 zł to nie ma o czym gadać.
 

krishd

New member
Mnie przysłał kiki. Zrobiłem i jestem zadowolony. Widziałem u znajomego który płacił za kalibrację i jako zwykły użytkownik jakiejś różnicy w tym co ja mam i on nie widać


Natapatalkane z iPhone
 

Petru23

Banned
@up
O tym właśnie mówię. Jeden sprzeda plansze, inny ustawi tv w warunkach docelowych na konkretnym sygnale. Kupię te kalibracje później od kogoś takiego, wklepie w ustawienia w moich warunkach i... Dupa.

Ale majster z fachmaszyną na chacie to już profeska i wyników tego nie neguje. Ale płacić dodatkowo za coś, co powinno wyjść z fabryki (i wychodzi) to jest już dyskusyjne.
Do takiego Philipsa pus85 owszem, obraz do dupy to niech ktoś go ratuje właśnie kalibracja.
To ja wolę te 600zl dopłacić do tv i mieć kolory bliskie Delta 2 czy jak to tam się potocznie nazywa. I mam.
Panas hx940 miał chyba 1,8 srendia.

Edit.
Pod takie warunki masz kalibracje?
 

Attachments

  • IMG_20210223_121352.jpg
    IMG_20210223_121352.jpg
    23,5 KB · Wyś: 35
  • IMG_20210223_121613.jpg
    IMG_20210223_121613.jpg
    21,2 KB · Wyś: 27
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
@up
O tym właśnie mówię. Jeden sprzeda plansze, inny ustawi tv w warunkach docelowych na konkretnym sygnale. Kupię te kalibracje później od kogoś takiego, wklepie w ustawienia w moich warunkach i... Dupa.

Ale majster z fachmaszyną na chacie to już profeska i wyników tego nie neguje. Ale płacić dodatkowo za coś, co powinno wyjść z fabryki (i wychodzi) to jest już dyskusyjne.
Do takiego Philipsa pus85 owszem, obraz do dupy to niech ktoś go ratuje właśnie kalibracja.
To ja wolę te 600zl dopłacić do tv i mieć kolory bliskie Delta 2 czy jak to tam się potocznie nazywa. I mam.
Panas hx940 miał chyba 1,8 srendia.

Edit.
Pod takie warunki masz kalibracje?
https://ibb.co/ThryrT4

Pod takie (to nie moje foto). Nie rozumiem jak można oglądać cokolwiek w takich jak u ciebie gdzie wszystko się odbija. Pal licho zwykła telewizja z nędzną zawartością, ale żeby film tak oglądać?! Tym bardziej, że matryca XH95 ma filtr i każde światło odbite w ekranie powoduje "tęcze".

Też jestem zdania, że każdy tv powinien być kalibrowany przed wsadzeniem do pudełka.
 

Petru23

Banned
Normalnie oglądam, zaciągam jedna rolete i nie oglądam filmów za dnia bo nie mam na to czasu ;)

Tęcze powiadasz... Się zobaczy w boju.

Jeśli to ma tak wyglądać, to... Się wkurzę.
n9i9lw2812261.png
 
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
Normalnie oglądam, zaciągam jedna rolete i nie oglądam filmów za dnia bo nie mam na to czasu ;)

Tęcze powiadasz... Się zobaczy w boju.

Jeśli to ma tak wyglądać, to... Się wkurzę.
n9i9lw2812261.png
Coś takiego lub gorzej właśnie dlatego XH95 nie jest zalecany do dziennego oglądania lub żeby chociaż na wprost ekranu nie było okna, lampy itp bo to wszystko powoduje refleksy coś jak tęcza. Zaś do kompletnie ciemnego pokoju również się nie nadaje, bo czerń nie jest aż tak głęboka jak na oledzie. Najlepiej wsadzić jakieś oświetlenie za telewizor i można oglądać po ciemku.
 

abovePL

New member
O kur...
Czyli będę miał dokładnie takie akcje?

https://www.youtube.com/watch?v=FOcevQ3MyEc

To ja nawet nie odbieram tego telewizora. Ciekawi mnie tylko czemu dopiero jak kupiłem to takie akcje wychodzą :D

Owszem tak to będzie wyglądało. Zasługa filtra poprawiającego kąty widzenia, ale poza tymi mankamentami rewelacyjny sprzęt. Skalowanie 1080p, jakość obrazu, niezwykle jasny HDR i kozacki PILOT to mega zajebiste plusy.
 
Ostatnia edycja:
Noni na c... komu taki tv który się do niczego nie nadaje haha za dnia nie w nocy nie przy świetle nie po ciemku nie hahaha

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
W dalszym ciagu nad nim sie zastanawiam, ale patrzac na taki obraz - to ja podziekuje i pozostane chyba narazie przy moim W829b, ktory generuje bardzo dobry obraz na matrycy VA.
 

Petru23

Banned
Masz zdjęcia wcześniej. Nie jest tak. Jest jak w każdym innym tv. Lepszy był nano90 choćby. Ale i tak jest ok a kątów mi nie brakuje. Są imo bdb

Edit
To nie tak, że nie nadaje się do oglądania w dzień, ale nie może być nic przed telewizorem.
Tutaj koleś ogląda w dzień i zero odbić, refleksów itp

Wątpię, aby jakikolwiek tv z lampą lub oknem na przeciwko niczego nie odbijał i nie tworzył refleksów.

https://www.youtube.com/watch?v=OXeygYSFKdE
https://www.youtube.com/watch?v=UVaGhvqWnIg

No tu zupełnie inaczej. Jednak odbiirę i sprawdzę, skoro już przyszedł.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
I xh90 ma czystszy obraz na słabszym sygnale. Na Xh95 nawet przeplot widzę, te białe krótkie poziome linie czego nie ma na xh90. Czarne kropeczki na twarzach też są na Xh95 :(
Kolory powiedzmy ok
 

Petru23

Banned
Dobra, ogarnięte
Świeca praktycznie tak samo.

Różnica to głównie więcej widocznych szczegółów na ciemnym w xh95. Np nic. Sprawdzam ale zgkupiec idzie. Światło jest przesadzone w xh95 i troszkę zbyt agresywne. Bardziej stonowane jest na xh90 no ale czeka mnie zabawa bielą. Twarze lepszą ena xh90, więcej szczegółów.
Zobaczę na testowych planszach, ale jest bardzo równo.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
PETRU. Musisz naprawdę sporo czasu poświęcić na ustawienia w XH9505. Dla mnie na początku też był zbyt agresywny ale po dłuuuugiej zabawie jest super. Zapewniam, że na końcu potwierdzisz sporą przewagę XH95 nad XH90
 

Petru23

Banned
Mam nadzieję ;)
Z logistycznego punktu widzenia wolę zwrócić xh90. Oko mówi, aby został. Ale im więcej siedzę tym widzę większe możliwości ustawień dla Xh95. I przede wszystkim oko musi się przyzwyczaić do zmiany, zaakceptować inny obraz.

Dawaj mi tu zaraz ustawienia dla niego. Proszę ;)
Aha, będziesz miał inny obraz niż ja, bo 49 nie ma tej cholernej powłoki. Xh90 też jej nie ma a kąty dla mnie są takie same.
Telewizor lgbt5gjp100%. Po postu tęczowy :D
 

Attachments

  • IMG_20210223_192110.jpg
    IMG_20210223_192110.jpg
    15,7 KB · Wyś: 25
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Każdy ustawia pod siebie. Ja mam wersje 49 cali i ustawienia do oglądania zwykłej TV następujące.

Tryb - Standardowy
Tryb Obrazu i Czujnik - wyłączony
Jasność 25
Kontrast 90
Gamma 0
Poziom czerni 49
Dostosowanie czerni - małe
Zwiększenie kontarstu wyłączone
Lokalne przyciemnienie - duże
Dynamic range - małe
NAsycenie 56
Odcień 0
Temp. barw - neutralne
Żywy kolor - wyłączony
Ostrość70
Tworzenie realizmu auto
Redukcja zakłóceń losowych wył
Cyfrowa red. zakłóceń - mała
Łagodna gradacja mała

Motionflow - tryb własny 1/1
Tryb kliszy - automat

Do filmó z BLUE RAY mam trochę inne ustawienia
 

Petru23

Banned
Nie mam BR. Dzieki, sprawdzę.
Widzę że ostrość masz bardzo dużą. W xh90 powyżej 58 arci na pyskach.

Aha, myślałem że masz jakieś ustawienia dla bieli ;)

Kiki. Jaki hajs?
 
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
Każdy ustawia pod siebie. Ja mam wersje 49 cali i ustawienia do oglądania zwykłej TV następujące.

Tryb - Standardowy
Tryb Obrazu i Czujnik - wyłączony
Jasność 25
Kontrast 90
Gamma 0
Poziom czerni 49
Dostosowanie czerni - małe
Zwiększenie kontarstu wyłączone
Lokalne przyciemnienie - duże
Dynamic range - małe
NAsycenie 56
Odcień 0
Temp. barw - neutralne
Żywy kolor - wyłączony
Ostrość70
Tworzenie realizmu auto
Redukcja zakłóceń losowych wył
Cyfrowa red. zakłóceń - mała
Łagodna gradacja mała

Motionflow - tryb własny 1/1
Tryb kliszy - automat

Do filmó z BLUE RAY mam trochę inne ustawienia

Sorry ziom, ale ustawienia tragiczne. Już sam fakt ustawienia ostrości na 70 czy temp barw na neutralne wiele mówi. Lokalne wygaszanie na średnie jest poprawne. Duże powoduje zanikanie detale w bieli. I przede wszystkim używaj trybu WŁASNE. Standard jest przekłamany kolorystycznie. Masz też zbyt duże nasycenie koloru i niepotrzebnie włączone „dostosowanie czerni” które zaciera detale w czerni.


Najlepszy tryb do SDR czyli film, telewizja to WŁASNE i w zasadzie nic nie trzeba zmieniać.
 
Do góry