Sony Xh95 ustawienia obrazu.

Ampersand

New member
Dziękuje, ustawiłem zgodnie ze screenami z powyższego linka.
Może ktoś już ustawiał w ten sam sposób i zauważył co można poprawić? Ja nie mam az tak wprawnego oka 😉
Ja korzystałem i mogę powiedzieć, że jak dla mnie to delikatnie mówiąc są do bani ale jest to jakiś punkt wyjścia. Nikt Ci nie da gotowca bo każdy ustawia pod siebie. Mnie to zajęło ok 3 tyg. sprawdzania i zmieniania co kilka dni więc dopasować musisz pod siebie. Tym bardziej, że każde źródło ma swoje indywidualne, prawie całkiem niezależne ustawienia.


Poniżej ustawienia podawane na forach zagranicznych, które posłużyły mi jako baza do testów:
Google Drive
 

Petru23

Banned
Jak wyglądają u Was twarze na kablowce? U mnie sieje artefaktami przy oczach, nosie i jak twarz jest nieruchomo to jest ok, lekki ruch i się rozmazuje. Twarze osób z drugiego planu są plastelinowe.
Pytam, bo jestem skłonny zamówić drugi egz jeśli to wina tylko mojego, aczkolwiek dziś w ME oglądałem naziemną na tym modelu i było podobnie. A może x1 extreme robi to lepiej iż zwykły x1.
 

Ampersand

New member
U mnie było podobnie. Przyzwyczaiłem się albo mam tego mniej po testach różnych ustawień. Nie sugerował bym się kanałami z kablówki czy sat bo z tymi sygnałami to jest różnie. Dodatkowo im większy TV tym to bardziej jest widoczne.
 

Concave

New member
Jak wyglądają u Was twarze na kablowce? U mnie sieje artefaktami przy oczach, nosie i jak twarz jest nieruchomo to jest ok, lekki ruch i się rozmazuje. Twarze osób z drugiego planu są plastelinowe.
Pytam, bo jestem skłonny zamówić drugi egz jeśli to wina tylko mojego, aczkolwiek dziś w ME oglądałem naziemną na tym modelu i było podobnie. A może x1 extreme robi to lepiej iż zwykły x1.

A Ty nie masz XH80? Ja u siebie nie zauważyłem takiej sytuacji.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak wyglądają u Was twarze na kablowce? U mnie sieje artefaktami przy oczach, nosie i jak twarz jest nieruchomo to jest ok, lekki ruch i się rozmazuje. Twarze osób z drugiego planu są plastelinowe.
Pytam, bo jestem skłonny zamówić drugi egz jeśli to wina tylko mojego, aczkolwiek dziś w ME oglądałem naziemną na tym modelu i było podobnie. A może x1 extreme robi to lepiej iż zwykły x1.

W XH95 jest 100Hz matryca z X1 Ultimate (nie extreme) i możliwe, że faktycznie robi to lepiej bo u mnie nie ma praktycznie żadnych artefaktów. W bardzo dynamicznych scenach, na siłę z raz czy dwa razy w ciągu miesiąca wyłapałem bardzo minimalne artefakty, dosłownie przy samej krawędzi ruchomego obiektu ale siedziałem wtedy z nosem w ekranie. W codziennym użytkowaniu tego w ogóle nie widzę. To pierwszy TV z jakim mam do czynienie, który nie ma z tym problemu.

Na Twoim miejscu nie wymieniał bym na taki sam egzemplarz (XH80) tylko od razu bym zamówił co najmniej 55XH9005. Tu masz dobry 10-bitowy jasny panel, w dodatku 100Hz i lepszy SoC (Mediatek MT5895 ). Aktualnie jest też w nim już HDMI 2.1.
Spec: https://www.displayspecifications.com/en/model/68031fe9
Recka: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś żeby operator sprawdził sygnał ( kilka razy mocno pomogło)
Zmień kable w kablówce - będzie grał bez problemów.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kiki, ale jeżeli ma płynny obraz bez puzli i przycięć, tzn, że ma zapewnione co najmniej minimum wymaganego poziomu sygnału. Podnoszenie jego poziomu czy wymiana okablowania już nic nie wniesie do jakości obrazu. To nie analog, gdzie każdy dB miał znaczenie.

Poza tym, Petru23 niedawno pisał, że wzywał technika UPC i ten po dokonaniu pomiarów nie miał zastrzeżeń co do jakości sygnału.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
O ile jest to faktycznie wina słabego sygnału, to masz rację.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Wsadziłem kartę ci+ i twarze normalne. Obraz inny jak nadekoderze, więcej szumów ale też bardziej szczegółowy. I tonacja kolorów inna. Nie wiem czy lepiej.
 

Jasob

Member
Wsadziłem kartę ci+ i twarze normalne. Obraz inny jak nadekoderze, więcej szumów ale też bardziej szczegółowy. I tonacja kolorów inna. Nie wiem czy lepiej.


Do każdego źródła sygnału czyli np sat. kabel, komputer trzeba wprowadzić własne ustawienia obrazu dla najlepszego dla nas odbioru. Inaczej obraz będzie wyglądał z kablówki inaczej z dekodera sat, inaczej z kompa. Do każdego źródła, ustawiamy obraz w/g naszych preferencji.
 

SDman

Banned
Ciekawe czy to teraz przez te bajery HDR`y tak się zmieniło ?
Mam PDP ST60 i raz ustawiona -skalibrowana gra identycznie na CI, Hdmi (Technisat HD K2, TVbox), DLNA z dysku sieciowego.
 

abovePL

New member
Siemanko,

Udostępnię pełen raport kalibracyjny dla XH95 po kalibracji dokonanej przez pewną znana firmę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Sprytnie napisane "udostepnie" :)
Ale nie zaznaczono, czy za darmo, czy za oplata? :)

Duzo wniosla ta kalibracja? Robiona za dnia , wieczorem?
 
Do góry