Sony Xh95 ustawienia obrazu.

abovePL

New member
Sprytnie napisane "udostepnie" :)
Ale nie zaznaczono, czy za darmo, czy za oplata? :)

Duzo wniosla ta kalibracja? Robiona za dnia , wieczorem?

Robiona wieczorem, pod seanse w ciemnym pokoju z lekkim ambientowym podświetleniem. Powiem tak: wszystkie dostępne ustawienia jakie są dostępne w sieci czyli rtings, avforum czy na yt nie są nawet blisko koło tego jak zostało to u mnie ustawione. Te z rtings to straszna bieda, avforum trochę lepiej ale bez szału i w zasadzie tryb WŁASNY na fabrycznych nastawach wygląda lepiej.

O ile do SDR polecany jest tryb WŁASNY, a do HDR KINO to jednak wymagają trochę poprawek. Sam fakt, że w SDR kontrast jest za nisko i gamma zbyt dzienna mówi wiele. Fabrycznie kolory po wyjęciu z pudełka są ok, ale biel za zimna, za dużo udziału niebieskiego. A i najważniejsze: kalibracja zmniejszyła blooming. Została poprawiona czerń w HDR. Dodatkowo pojawiło się ciekawe ziarno i detale, których nie widziałem wcześniej oglądając na fabrycznych nastawach bez kalibracji. Z testów to widziałem 300 4K HDR i John Wick 4K HDR na fabrycznych nastawach i teraz po kalibracji. Różnica jest mocno zauważalna. Myślałem, że ostrość lub realizm został zmienione, ale jest fabrycznie. Także to kolory, gamma i kontrast musiały poprawić sytuację.

Ja jestem zachwycony i warto było dać 690 zł. A udostępnienie pełnego raportu za marne 99 zł to dużo?

Niektórzy tutaj również udostępniają JEDEN tryb, które jest powiedzmy sobie szczerze SŁABY za wymóg wykupienia subskrypcji.

Reasumując: to co znajdziecie w sieci jest słabe i nie chodzi nawet o kolory, a o gammę i kontrast.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Zdaje sobe sprawe z tego co napisales. Jednakze moj amplituner niestety nie przesyla HDR :-(, a wole miec dzwiek 7.1 podlaczajac PS5, czy odtwarzacz androidowy z gier, czy filmow do TV
 
AbovePL a bierzesz pod uwage że ustawienia które są u Ciebie w konkretnych warunkach u mnie np mogą być zupełnie inne w odbiorze? Przecież jeżeli MAciek domniemam Ci kalibrował TV i podłączał cały ten sprzęt do Twojego egzemplarza w Twoim pokoju itp to nie koniecznie musi to być cacy w moim salonie i przy moich warunkach
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zadna kalibracja robiona u kogos nie bedzie idealna z naszymi warunkami domowymi, zadna!

Poza tym, kazdy z nas ma inna percepcje wzrokowa, inne oczekiwania.
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie więc jaki jest sens ja odsprzedawać za 99zl, ja zamówiłem u Kiki wklepał em i po drobnej korekcie dopasowałem obraz do siebie i mi odpowiada, a ustawień kolorów było mnóstwo, ingerencja w ire na 100 punktów

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

j@j

Member
Chyba się naciął za te 690 zł i teraz szuka aby się zwróciło,trzeba mieć coś nie teges żeby wydać tyle kasy .
 

abovePL

New member
LOOOOL. W żadnym wypadku, ale dlaczego mam oddawać komuś za free coś***co pozwoli ustawić tv w 99% przypadków dobrze?

Żałosne jest wydać 5 kafli na telewizor i wykorzystać go tylko w paru %.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przypominam tylko , że kalibrację objęte są prawami autorskimi.!
Dla niebieskich jak zawsze są gratis.
 

SDman

Banned
LOOOOL. W żadnym wypadku, ale dlaczego mam oddawać komuś za free coś***co pozwoli ustawić tv w 99% przypadków dobrze?

Żałosne jest wydać 5 kafli na telewizor i wykorzystać go tylko w paru %.
Tutaj się nie zgodzę, dla kogoś kto ma trochę pojęcia i odpowiednie plansze testowe może we własnym zakresie ustawić TV prawie w 100%,
a nie w paru :hmm:
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Siemanko,

Udostępnię pełen raport kalibracyjny dla XH95 po kalibracji dokonanej przez pewną znana firmę

Ale masz świadomość, że kalibracja zrobiona na Twoim TV dla kogoś innego jest bezwartościowa?
Już nawet nasz kolega Petru niedawno pisał, że kupując dwa takie same modele SONY XH9 przekonał się, że oferują one dwa dość różnej jakości obrazy. Potwierdzają to też liczne wyniki gotowych kalibracji w necie, które często bardzo różnią się od siebie. Sam wklepałem ze trzy i szybko je usunąłem, bo żadna mi nie pasowała.
Taką kalibrację od kogoś możemy jedynie potraktować jako ciekawostkę ale na pewno nie warto wydawać na nią żadnych pieniędzy. Poza tym, to co oferujesz jest dostępne za darmo (gotowe wyniki czyjejś kalibracji). Nawet tu na forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spokojnie skorzystać z kalibracji dla niebieskich.
Statystycznie 99,9% osób jest bardzo zadowolonych.
Bardzo.
Na kilkadziesiąt tysięcy to rewelacyjne wynik korzyści.
Kto nie chce nie korzysta !!!
 

abovePL

New member
Wczoraj obejrzałem Mad Max Fury Road i 1917 w 4K HDR w formacie bezstratnym (żaden streaming, kablówka itp). Masakra jak dobrze to teraz wygląda po kalibracji. Mad Max wypala oczy swoim HDR i kolorami, z kolei to miękkie oświetlenie i gra cieni w 1917 powoduje opad szczęki. Najbardziej mnie cieszy zredukowanie "przekwitania" czy tam bloomingu w nocnych scenach, ale i jednocześnie solidna poprawa czerni w HDR.

Technik podczas kalibracji informował, że obraz na początku może wydawać się mdły i taki bez życia, ale po paru dniach docenię. I miał 100% racji. Jak podczas seansu 1917 wróciłem do fabrycznych ustawień w trybie KINO lub WŁASNY, to nie szło tego oglądać. Zbyt dużo detali jak np. chmury były prześwietlone, każda lampa powodowała nadmierne rozjaśnienia obrazu i kolory były zbyt zimne mimo fabrycznego ustawienia EKSPERT 1.

Jedyne zastrzeżenie odnośnie kalibracji jakie miałem to RUCH. Ustawienie GŁADKOŚCI na 2 i CZYSTOŚCI 1 powoduje zbyt mocne upłynnienie materiału. Testowałem z GŁADKOŚĆ na 1 i CZYSTOŚĆ na 1 i nawet fajnie to wygląda, ale obraz (według mnie) traci na ostrości. Każdy ruch bohaterów w 1917 sprawiała, że mundury traciły ostrość. Także GŁADKOŚĆ i CZYSTOŚĆ używam na MIN + TRYB KLISZY na AUTO. Zalecana ostrość dla każdego trybu to 50 i REALIZM na 20.

Także nie żałuje tej kasy bo obraz rewelacja.

PS: moje ustawienia są dla trybu dziennego i nocnego. Różnica polega tylko na ustawieniu jasności w SDR bo w HDR jest stała (maks), ale nie wierze żeby ktoś oglądał film w dzień, przy odsłoniętych oknach gdzie wszystko się odbija.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
I tak Ci nie zapłacimy :p

Swoją drogą, co tam jest do skalibrowania skoro kolory są bliskie wzorcowi? Ustawiamy jest kontrast, gama itp itd?
I nie wyobrażam sobie jednego ustawienia dzień/noc w dodatku telewizja/filmy.

Te ustawienia są pod hdr mam rozumieć?

Mój już w drodze do mnie, zostały godziny... ;)
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Masakra jak dobrze to teraz wygląda po kalibracji. Mad Max wypala oczy swoim HDR i kolorami....

To ja dziękuję za taką kalibrację. Jest to dokładne przeciwieństwo neutralności i tego co chciałbym uzyskać.

Jedyne zastrzeżenie odnośnie kalibracji jakie miałem to RUCH. Ustawienie GŁADKOŚCI na 2 i CZYSTOŚCI 1 powoduje zbyt mocne upłynnienie materiału. Testowałem z GŁADKOŚĆ na 1 i CZYSTOŚĆ na 1 i nawet fajnie to wygląda, ale obraz (według mnie) traci na ostrości. Każdy ruch bohaterów w 1917 sprawiała, że mundury traciły ostrość. Także GŁADKOŚĆ i CZYSTOŚĆ używam na MIN + TRYB KLISZY na AUTO. Zalecana ostrość dla każdego trybu to 50 i REALIZM na 20.
.

No widzisz, nawet nie wiesz, jakie ustawienia wpływają na utratę ostrości ruchomych obiektów.

Ustawienia jakie próbujesz nam tu drogo sprzedać, są dostępne za darmo:
https://www.avsforum.com/threads/20...s-thread-no-price-talk.3123512/#post-59249362
https://www.avsforum.com/threads/20...d-no-price-talk.3123512/page-31#post-59866098
 
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
I tak Ci nie zapłacimy :p

Swoją drogą, co tam jest do skalibrowania skoro kolory są bliskie wzorcowi? Ustawiamy jest kontrast, gama itp itd?
I nie wyobrażam sobie jednego ustawienia dzień/noc w dodatku telewizja/filmy.

Te ustawienia są pod hdr mam rozumieć?

Mój już w drodze do mnie, zostały godziny... ;)

Bliskie, ale wciąż wymagają poprawy. Pod SDR i HDR.
 

abovePL

New member
To ja dziękuję za taką kalibrację. Jest to dokładne przeciwieństwo neutralności i tego co chciałbym uzyskać.



No widzisz, nawet nie wiesz, jakie ustawienia wpływają na utratę ostrości ruchomych obiektów.

Ustawienia jakie próbujesz nam tu drogo sprzedać, są dostępne za darmo:
https://www.avsforum.com/threads/20...s-thread-no-price-talk.3123512/#post-59249362
https://www.avsforum.com/threads/20...d-no-price-talk.3123512/page-31#post-59866098

Ale wiesz, że MAD MAX ma bardzo dobry HDR i miejscami jest ponad 1000 nitów?
Testowałem je i nic z tego nie wyszło, bo to praktycznie fabryka.
 

abovePL

New member
I tak Ci nie zapłacimy :p

Swoją drogą, co tam jest do skalibrowania skoro kolory są bliskie wzorcowi? Ustawiamy jest kontrast, gama itp itd?
I nie wyobrażam sobie jednego ustawienia dzień/noc w dodatku telewizja/filmy.

Te ustawienia są pod hdr mam rozumieć?

Mój już w drodze do mnie, zostały godziny... ;)
Mnie to rybka szczerze mówiąc :)
 

Petru23

Banned
Jeśli fabryka skalibrowania dobrze, to bawimy się głównie ustawieniami pod własne oko. Ogólnie sama kalibracja wydaje się być zbędna w przypadku niektórych tv. Sama jej koncepcja ma poprawić źle ustawione kolory i zbliżyć je jak i barwę bieli do naturalnych. Jeśli mamy to zrobione fabrycznie to co tam kalibrować? Płacić 600zl za to, że koleś ustawi obraz pod siebie i powie nam, że tak ma być a my mamy się przyzwyczaić? ;)

Poza tym, abyśmy faktycznie docenili wynik kalibracji naszego tv to musielibyśmy mieć punkt odniesienia, ale nie w postaci naszego xle ustawionego telewizora a wzorcowego, skalibrowanego idealnie. A poza osobami z branży nikt takiego na oczy nie widział. Dzięki temu nawet ja mogę do kogoś przyjść, pobawić się kilka godzin ustawieniami wklepując plansze z neta, rzucić kilka mądrych pojęć właścicielowi tv i skasować hajs. Nigdy nikt nie zweryfikuje tego.

Bliskie, ale wciąż wymagają poprawy. Pod SDR i HDR.

No ale filmy. A co z telewizją? Geslerowa to nie Zjawa czy demko hdr 4k ;)
I najważniejsze. Jakie oświetlenie pomieszczenia uwzględniono podczas kalibracji? Bo coś mi się wydaje, że w ciemności była przeprowadzana ;) wiele osób ogląda przy źródle światła.
 
Ostatnia edycja:
Do góry