Sony Kdf 50 E 2010 Aep

rees

Member
maciuch2 napisał:
rees - oddaj niech wymienia lepiej, ja swojego dwa razy do serwisu wysyłałem, tylko ze mi zdech na amen i wymienili cala optyke, lepiej napraw, bo jak ci po gwarancji kleknie to problem bedzie

Masz rację, ale wiesz jak to jest... Nie chce mi sie go pakować i usuwać z mieszkania - znowu z 10 pietra tylko w dół... Za tydzień wychodzi Halo 3, wiec pogram a potem faktycznie może go zgłosze jeszcze raz i po proszę o wymianę tej cholernej optyki...
 

maciuch2

Member
no rozumiem, ja jak go mialem pakowac i tachac z kurierem do fury to tez mnie szlag trafial, ale jak sie spierdzieli po gwarancji i bedziesz musial z wlasnej kieszeni zaplacic za naprawe to podejrzewam ze zachwycony nie bedziesz. u mnie byl jeszcze lepszy numer bo mi zdechl na amen, nawet diody sie nie palily, po naprawie przyslali do domku, wyjmuje otwieram, wlaczam...działa...ufff...dobrze, ale obraz jak z rp starej generacji, tylko srodek jasny, kolory tragedia, czern granatowa, dzwieku po hdmi brak, no to dawaj go jeszcze raz na reklamacje. szesc tygodni bez mojego kochanego tv, w zastepstwie robil 17" telefunken, ale jakos przezylem, teraz stoi w domku i gra pieknie, dzisiaj czekam na lige mistrzow w hd.
 

Ultro

New member
witam, może ktoś wie jak podłączyć Sonego 50E2010 do laptopa ?. Laptop to toshiba jakaś wypasiona , ma ją kolega i chcemy podłaćzyć ją do mojego soniacza i pooglądać filmiki HD które zrobiły na mnie duze wrażnie ( jaki kabel itp bo nie mam pojęcia ( ta toshiba ma chyba wejście na s-video )
 

Adix

New member
Witam wszystkich. Po bardzo szczegułowym przeczytaniu WSZYSKICH postów związanych z tylną projekcją, zdecydowałem się na Sony KDF 50 E 2010. Właśnie go zamówiłem w sklepie(materielnym, nie wirtualnym). Cena 4500 razem ze stolikiem. Raczej nie przepłaciłem. W sklepach internetowych przeważnie jest niedostępny, i nikt nie wie czy będzie, kiedy będzie itd. więc zamówiłem w normalnym. Co ciekawe, to w tym sklepie stio KDF 50 E 2000 w cenie 5500!!! ze stolikiem. Mam tylko nadzieje że nie zrobiłem głupstwa i nie bede tego żałował. Telewizor planuje podłączyć do PC przez DVI-HDMI. W tej chwili mam tak podłączonego
Philipsa 32pf9541. Głównie gry i filmy HD. Czy ktoś wie jak ten KDF sprawuje się przy rozdzielczości 1024x768? I jak ogulnie sie "na nim gra"?

ps: to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
 

rees

Member
Adix napisał:
Witam wszystkich. Po bardzo szczegułowym przeczytaniu WSZYSKICH postów związanych z tylną projekcją, zdecydowałem się na Sony KDF 50 E 2010. Właśnie go zamówiłem w sklepie(materielnym, nie wirtualnym). Cena 4500 razem ze stolikiem. Raczej nie przepłaciłem. W sklepach internetowych przeważnie jest niedostępny, i nikt nie wie czy będzie, kiedy będzie itd. więc zamówiłem w normalnym. Co ciekawe, to w tym sklepie stio KDF 50 E 2000 w cenie 5500!!! ze stolikiem. Mam tylko nadzieje że nie zrobiłem głupstwa i nie bede tego żałował. Telewizor planuje podłączyć do PC przez DVI-HDMI. W tej chwili mam tak podłączonego
Philipsa 32pf9541. Głównie gry i filmy HD. Czy ktoś wie jak ten KDF sprawuje się przy rozdzielczości 1024x768? I jak ogulnie sie "na nim gra"?

ps: to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość

To i tak drogo. Ja zaplacilem w czerwcu 2007 4100 brutto (bralem na fakture vatowska)... Nie lepiej poszukac jeszcze w onlinenowym? Mozna naprawde taniej znalezc albo za porownywalny cenowo KDS 55 (jak znajdziesz , widzialem za 5k pln).
Pozdrowienia
 

Huzar

New member
rees napisał:
To i tak drogo. Ja zaplacilem w czerwcu 2007 4100 brutto (bralem na fakture vatowska)... Nie lepiej poszukac jeszcze w onlinenowym? Mozna naprawde taniej znalezc albo za porownywalny cenowo KDS 55 (jak znajdziesz , widzialem za 5k pln).
Pozdrowienia

Jak by ktoś był zainteresowany to widziałem jedną sztukę w Jankach (obok wawy), stoi na wystawie, wyświecone chyba miał 2600h, cena 3990, kierownik powiedział że 90 może jeszcze opuścić, bez stolika.

Jak oglądałem sprzęt zaraz zrobiło się zbiegowisko "gapiów" zachwyconych rozmiarem i ceną. Po pewnym czasie jedna z małżonek zauważyła że tv nie jest chudy i się nie da na ścianie powiesić i tłumek się rozszedł.
Pop-kultura rządzi, teraz to się telewizor musi błyszczeć i wisieć na ścianie, generowany obraz to zupełnie wtórna sprawa, oczywiście przy zakupie.
 

pkkazio

New member
telewizja cyfrowa bez dekodera

Witam,

Panowie przedewszystkim przepraszam jesli to pytanie juz padlo ale nie mam czasu czytac wszystkich watków a przez wyszukiwanie nie moge nic znalezc na ten temat. Obecnie w mojej kablowce rusza telewizja cyfrowa i dwa kanaly HD. Aby moc ogladac kablowke w takim systemie potrzebny jest dekoder z karta(cos w stylu cyfry i polsatu). Moje pytanie dotyczy wejscia CF w sony KDF, czy można w nim umieścić kartę z dekodera po zakupie odpowiedniego konwertera? Prosze was o pomoc bo skoro mam wydać 200 zl na dekoder to wole zainwestowac w konwerter do karty i zamontowac go w TV. Z góry dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy KDF-a
 

geomar

New member
Ultro napisał:
witam, może ktoś wie jak podłączyć Sonego 50E2010 do laptopa ?. Laptop to toshiba jakaś wypasiona , ma ją kolega i chcemy podłaćzyć ją do mojego soniacza i pooglądać filmiki HD które zrobiły na mnie duze wrażnie ( jaki kabel itp bo nie mam pojęcia ( ta toshiba ma chyba wejście na s-video )

Witam.
jak ma tylko wyjście na s-video to kiepsko bo nie będziesz miał możliwości zmiany rozdzielczości.
Ja mojego laptopa mam podpietego HDMI-HDMI i jest super. Oczywiscie najlepiej pulpit windowsa wyglada na 720p, można urzywac jako monitora :)
Podlanczalem również przez s-video, ale do podłączenia przez HDMI nie ma co porównywac.
P.S
Pro Evolution Soccer na 50 calach wygląda pięknie - polecam.
 

Monkin

New member
Bez reklam
geomar napisał:
Witam.
jak ma tylko wyjście na s-video to kiepsko bo nie będziesz miał możliwości zmiany rozdzielczości.

Serdecznie witam, to mój pierwszy post na forum, choć czytam je od dawna. Dzieki Wam wybrałem właśnie ten model soniaczka i jestem baaardzo zadowolony:D . Kupiłem kilka dni temu :krol: okazyjnie ostatnią sztukę z wystawy( lampa 1900 godzin pracy) w cenie ponad dwa razy tańszej niż JVC 56"HD( 8410 zł), który stał obok. Najpierw była w planie plazma, potem lcd, ale stwierdziłem że tylnoprojketowiec to w moim przypadku najlepszy stosunek jakości/przekątnej/ceny. Ponieważ mam tylko cyfrową kablówkę ( bez HD) stwierdziłem po przeczytaniu forum, że w moim przypadku nie ma sensu wchodzić na razie w full HD. I teraz pytanie.
W moim laptopie jest karta nvidiaGF Go 7600 i na stronie nvidia pisze , że przez wyjście compisit/s-video mogę uzyskać w TV 1080i. Wiec jak to w końcu jest? Da się uzyskać 720, czy też nie?
 

Monkin

New member
Bez reklam
depesz napisał:
Composit 1080i?? Na bank nie. Svideo też nie. Może chodziło o component?

Informacja z oficjalnej strony nvidii o GF GO 7600 cyt:
"Zintegrowane wyjście TV
Zapewnia możliwość odtwarzania wideo na odbiorniku TV (wyjście Composite/S-Video) do rozdzielczości 1080i."
 
Ostatnia edycja:

Ultro

New member
cześć miśki, pytanie z seri głupich ; podłączyłem dziś swojego kdf-a przez component z dvd i nie mam dźwięku :D czyli wnioskuję że component służy tylko do przesyłu video i pytanie jak podłączyć tv i dvd aby był ten dźwięk. Pozdrawiam.

aha to dvd to korr
 

Ultro

New member
No i działa :D jestem z siebie dumny, dzięki za podpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanko, może ktoś pomoże, mam w tym dvd progresywne skanowanie , w kdfie jest jakaś redukcja zakłuceń , jak włącze to progresywne skanowanie w dvd to obraz jest chyba gorszy jakby ziarnisty, czy to się ze sobą gryzie? czy poprostu kdf nie ma progresywnego skanowania i w tym jest problem?

aha obraz po komponencie jest lepszy, teraz zastanawiam się nad kupnem dobrego kabla, bo mam jakiś zwykły.
 

Ultro

New member
No to jeszcze jedna prośba o poradę. Szukam od dłuższego czasu kina domowego i za bardzo nie mogę się zdecydować, budzet mam niewielki a zależy mi na hdmi i subbuferze, i znalazłem coś takiego SONY DAV-DZ630 (jest jeszcze 530 tylko mniejsze satelitki)

http://ewabymail.pl/product_info.php/products_id/23623

Wymogów raczej dużych nie mam co do muzyki a ten zestawik byłby chyba kopatybilny z moim tv (jakiś tam system bravia czy coś) Powiedzcie co o tym sądzicie :D. Nie zakładałem tematu w podforum o kinie bo tam same jakieś wypaśne zestawy i z takimi plasticzkami to raczej nie ma się co pokazywać :D
ale jak nikt mi nie pomoże to zaloże tam :D Pozdrawiam
 

mattjohnpl

New member
Tak może na zakończenie wątku.......

od wczoraj zostałem posiadaczem KDFa, przeczytałem dużo na forum na temat RP, Plazm i LCD, pomyślałem popytałem, przeanalizowałem warunki pokojowe, rozwój technologii HD i jej przyszłosci i podjąłem decyzję aby zdecydować się na ten projektor.
Szukałem telewizora w internecie, teraz wiem, że nie kupi się go już od jakiegoś czasu - przeczołgałem 3 poważne sklepy. Pojeździłem i dzwoniłem po kilku Saturnach i Media Markt, Euro itd..... w końcu znalazłem swój telewizor, stał z boku, z ustawieniami obrazu takimi, że każdy omijał go wzrokiem. Poprosiłem aby podłączyć odtwarzacz DVD, obraz po komponencie, Pan Robert (sprzedawca) widząc obraz skomentował to ze zdziwieniem "jaka super czerń".
KDF stał od kwietnia 2007 i grał non stop w godzinach pracy marketu, policzyłem że ładnych kilka tysięcy godzin - do 4k (menu serwisowe jakoś mi nie wchodziło), skonsultowałem się z Kikim (serdeczne dzięki za opinię) i mimo tego go wybrałem.........przywiozłem do domu, przerwałem dzieciom oglądanie Flubbera na naszym 32 calowym LCD, podłączyłem, ustawiłem i usiadłem z wrażenia a najbardziej moje dzieciaki. Małżonka. Czynnik WAF (że nie cienki, że nie wisi na ścianie) grzecznie zignorowałem i wiecie co wczoraj usłyszałem...."kochanie jednak miałeś rację, dobrze, że postawiłeś na swoim".
Konkludując, szacunek dla profesjonalnych użytkowników Forum, którzy bezinteresownie dzielą się swoja wiedzą, drugi szacun dla samej idei forum za ogromną widzę praktyczną i teoretyczną w nim zawartą,
Firmie Sony kiks za to że wycofała się z Europy z tą technologią ciągle sprzedając telewizory RP na kontynencie amerykańskim.

i ostatnia sprawa....... technologia sprawdzona, rewelacyjny obraz, przekątna 50 cali, za cenę poniżej 4000 zł na dzień 9 stycznia 2008 roku.

Pozdrawiam wszystkich,
MJPL
 

mattjohnpl

New member
:eek:)))))

depesz napisał:
Witamy w gronie zadowolonych użytkowników :-D

staram się myśleć jak coś kupuję i chcę być z tego zadowolony.....
dużo się tutaj nauczyłem i dziękuję takim osobom jak Ty i Kiki za wiedzę jaką posiadacie i nie macie problemu aby się nią bezinteresownie dzielić, pomogliście mi, ja aktywnie uczestnicząc w forum może i pomogę też innym..... co nie wiedzą albo trzeba im rozwiać jakieś wątpliwości

MJPL
 

czaki

New member
moj juz gra 4,500 godzin niecale 2 lata i jest dalej idealny obraz minimalne odchylenie od kata ale prawie niezauwazalne te typy tak mają, pozatym lamopy w usa dostpen w cenie 189 USD przy dzisiejszym kursie to zaledwie 455 za nowa lampe! tv spełnił moje oczekiwania
 
Do góry