Sony Kdf 50 E 2010 Aep

pytalski

New member
dziś przywieźli - rewelacja

witam, poł godziny temu podłączyłem kdfa 50E2010 do starego tunera cyfry - pioneer - po euro (scart) ale jakimś pozłacanym.

oglądam z 4m a dzieci z 3-3,5m.
powiem krótlko - reeeeewelacjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
aż się boję co bedzie po componencie lub hdmi


pzzesiadłem się z 25 cali panasonica na 50" - obraz czyściutki, żadnych pixeli, kolory super naturalne.
następny za parę lat będzie na pewno większy 55'

wrażenie, jakbym miał ekran kinowy w domu. myślałem, że nie będę mógł objąć wzrokiem ,ale to chyba zaleta tej technologii - że oczy nie bolą.

ps dzięki musti - choć powiem szczerze że w m.... e..... trochę się wycwanili.

dziękuję też wszystkim kdf - owcom za pomoc w podjęciu decyzji.

co do kablówki napiszę jutro bo muszę podłączyć.
mogę też wysłać meilem parę fotek dla niezdecydowanych.

ja na razie jestem bardzo zadowolony - mam nadzieję, że za parę lat lampy będą dostępne i będą tańsze



:):krol::cool::D:rolleyes:
 

Ultro

New member
hehe wiedziałem że będziesz zadowolony :D

PS poszukuje zdjęć w krórych były zamieszczone kdf-y ze stolikami i pokojami ludzi którzy sobie urządzili te kąciki (chce sobie zmówić biórko i szafki specjalne i chciałbym coś podglądnąć, link był chyba na tym forum ale nie mogę tego znaleść) Pozdrawiam :D
 

pytalski

New member
ja mogłem wziąć za 4890 z oryginalnym stolikiem gratis ale wynegocjowałem opcję z odkurzaczem za 450 zł gratis (akurat nam się zepsuł stary).
stolik jest szklany z płyty mdf i nie za bardzo pasowałby do mojego mieszkania (podłogi i meble sosnowe)
stolik zamóweię u stolarza pod wymiar - narożnikowy
kurdę , miałem linka do zdjęć ze stolikami ale go wykasowałem. myślę, że jest on gdzieś na forum (może w wątku o serii 50a11)

ktoś pytał o sygnał z anteny analogowej.
powiem tak - u mnie z kablówki - rewelacja i jeśli masz dobry sygnał anteny to możesz być spokojny. ale jakie masz ze zwykłej anteny programy?
 
Ostatnia edycja:

pkkazio

New member
Witam wszsytkich serdecznie, dzisiaj po ciezkich przejsciach w media markt zostalem szczesliwym posiadaczem kdf-a, cena spadla do 3990 ale to wersja z wystawy mam nadzieje ze troche pochodzi. Jesli chodzi o promocje to trzeba podzwonic po marketach gdzie go maja ale ciezko dostac w warszawie mieli jeden model w markach, zeby go kupic wstalem o 6 rano a i tak bylem 100 w kolejce :) ale oplacilo sie :) Pozdrawiam, wkleje jakies zdjecia jak wspolpracuje z PS3 jak tylko podlacze.
 

rees

Member
pkkazio napisał:
Witam wszsytkich serdecznie, dzisiaj po ciezkich przejsciach w media markt zostalem szczesliwym posiadaczem kdf-a, cena spadla do 3990 ale to wersja z wystawy mam nadzieje ze troche pochodzi. Jesli chodzi o promocje to trzeba podzwonic po marketach gdzie go maja ale ciezko dostac w warszawie mieli jeden model w markach, zeby go kupic wstalem o 6 rano a i tak bylem 100 w kolejce :) ale oplacilo sie :) Pozdrawiam, wkleje jakies zdjecia jak wspolpracuje z PS3 jak tylko podlacze.

Gratulacje! Sam jestem ciekaw jak to gra z PS3 - pewnie zadnej roznicy miedzy PS3 a X360 w 720p nie bedzie, ale ciekawa mnie filmy na blurayu.
Tak szczerze mowiac to nie lepiej bylo kupic za te same pieniadze ( +100 zl wiecej) nowego ze sklepu internetowego? No ale grunt ze masz, wiec milej zabawy i ogladania.
A jak mam pytanie do wszysktich KDFowcow - tez macie troche spiep... geometrie? Lewy dolny rog i jak wlaczymy MENU to widac jak odchodzi po skosie obraz z tej strony. Szczegolnie mnie irytuje jak ogladam zdjecia na KDFie i lewa czesc zdjecia jest po skosie w lewo a prawa pionowa ok... WRRRR. Jeden detal ktory mnie denerwuje. A moze ktos wie jak to skorygowac?
 

Ketjow

New member
Jeszcze raz odległości

Witam Wszystkich

Chciał bym sie dowiedzieć od posiadaczy tego modelu, z jakiej odległości oglądają ten telewizorek. Czy odległość 2,5-3m jest wystarczająca. Czy jednak jest mała.:confused:

Pozdrawiam
 

depesz

New member
Ja mojego KDFa (wersja 50") oglądam z odległości dokładnie 2,7 metra - jest rewelacja, nawet w SD (dla HD jest to odległość referencyjna dla tej rozdzielczości (720p) i przekątnej ekranu).
 

maciuch2

Member
ja ogladam z 2.5 sd i jest ok, ale to tylko ok. dla n-ki ta odleglosc to ideal, no i zdarza mi sie grac z odleglosci 1,5metra, wiem ze to masochizm, ale ja to kocham, burnout w progressivie i god of war 2 zamiataja... o pes6 nie wspominam bo nie grafa tu najwazniejsza...

rees - to chyba cos nie tak z tv bo ja tak nie mam, u mnie wszystko ok, moj brat ma tez kdf-a i nic takiego nie wystepuje.
 

rees

Member
maciuch2 napisał:
rees - to chyba cos nie tak z tv bo ja tak nie mam, u mnie wszystko ok, moj brat ma tez kdf-a i nic takiego nie wystepuje.


Raczej nie. Sprawdzilem u kumpla - identyczna rzecz. Depesz z tutejszego forum pisze ze kiedys sprawdzal InHd i wolal sie nie przygladac dluzej goemetrii bo cos tam mu nie pasowalo od razu.
Trzeba z tym zyc. Dla mnie to ewidentnie kiepska korekcja trapezu i brak mozliwosci podkrecenia tego (w starych braviach rptv bylo serwisowe koleczko do ustawiania obrazu).
 

pytalski

New member
u mnie prawa strona (tak mniej więcej 1/4 patrząc na wprost) ekranu jest jakby trochę ciemniejsza. np zieleń po tej stronie jest jakby ciemniejsza niż po przeciwnej- tak jest na każdym kanale i z każdym kolorem.

co to może być? czyżby lampa nierównomiernie podświetlała ekran?

jest jeszcze jasniejsza plama na środku ekranu - ktoś pisał o tym w wątku o kds 55 cali (chyba na konkurencyjnym forum) że jest to światło z otoczenia skupione w soczewce i ponoć wszystkie projekcyjne tak mają- czy wy macie też coś takiego? przy bwyłączonym oświetleniu tego nie ma


ale sumując i tak jestem bardzo zadowolony
 

rees

Member
rees napisał:
Powaznie - przysylaja technika do domu? Nie bede musial pakowac potwora w karton i znosic?

Update: dzownilem do serwisu warszawskiego i w czwartek o 16.00 bedzie technik u mnie w domu. A tak btw to na konkurencyjnym forum jeden gosc napisal mzie sam sobie ustawial koretke geometrii w KDS 55 srubami i zaklada ze podobnie jest w tym.
 

pkkazio

New member
Pytanie

Witam wszystkich,

Panowie mam pytanie dotyczace sprawdzenia ilosci godnin swiecenia lampy w kdf-e 50e2010. Poniewaz kupilem ten TV z przeceny w MM, i przez pewien czas gral on jak mniemam non stop. Czy istnieje jakies specjalne menu ? Ktos juz pisal o kombinacji klawiszy ale podobno nie dziala ona na tym modelu. Przepraszam jesli odpowiedz na to pytanie juz padla w tym wadku ale przejrzalem jakies 15 stron i nie mam juz sily czytac dalej. Prosze o jakies info na ten temat.

Pozdrawiam
 

rees

Member
pkkazio napisał:
Witam wszystkich,

Panowie mam pytanie dotyczace sprawdzenia ilosci godnin swiecenia lampy w kdf-e 50e2010. Poniewaz kupilem ten TV z przeceny w MM, i przez pewien czas gral on jak mniemam non stop. Czy istnieje jakies specjalne menu ? Ktos juz pisal o kombinacji klawiszy ale podobno nie dziala ona na tym modelu. Przepraszam jesli odpowiedz na to pytanie juz padla w tym wadku ale przejrzalem jakies 15 stron i nie mam juz sily czytac dalej. Prosze o jakies info na ten temat.

Pozdrawiam

Zacznij czytac ten watek od 4 strony wzwyz. Gdzies jest podana kombinacja klawiszy do serwisowego menu. Zreszta uzyj opcji "szukaj".
pozdrowienia
 

rees

Member
krótkie info po wizycie serwisanta: optyka spieprzona i muszę go dać im do serwisu. Wysyłają optykę do Hiszpanii (wtf?) i czekają na naprawę. Ale technik od razu powiedział że faktycznie jest efekt trapezu i nic tu nie da majstrowanie w menu serwisowym... Ja to mam pecha... Ale mam się zastanowić czy chcę teraz to zgłaszać czy bliżej końca gwarnacji... Jak go oddam to co ja tu postawie - 21" sharpa starego? To nic nie bede widział. To juz wolę chyba trzymać go z tą lekką wadą geometrii i grać sobie w Halo 3 za kilkanaście dni...
 

maciuch2

Member
rees - oddaj niech wymienia lepiej, ja swojego dwa razy do serwisu wysyłałem, tylko ze mi zdech na amen i wymienili cala optyke, lepiej napraw, bo jak ci po gwarancji kleknie to problem bedzie
 
Do góry