Sony Kdf 50 E 2010 Aep

birdieee

New member
Obraz, jak i z cyfry i z kablówki jest "petarda". Polecam ten telewizor, naprawde warto (cena do jakości). Oglądam go z odległości ok. 3 m, i jest naprawde super. Jedno co bolało, to oczy przez pierwszy dzień ogladania, przestawiłem sie z 29 cali na 50 no i trza było patrzały nastroić:) . Ale miałem to samo jak zmieniałem telewizor z 21 cali na 29.
Jakie ma minusy: lepszy obraz jak jest ciemniej - ale można to napewno wyeliminować przy odpowiednim strojeniu - mi sie narazie nie chce:)
 

pytalski

New member
birdieee napisał:
Obraz, jak i z cyfry i z kablówki jest "petarda". Polecam ten telewizor, naprawde warto (cena do jakości). Oglądam go z odległości ok. 3 m, i jest naprawde super. Jedno co bolało, to oczy przez pierwszy dzień ogladania, przestawiłem sie z 29 cali na 50 no i trza było patrzały nastroić:) . Ale miałem to samo jak zmieniałem telewizor z 21 cali na 29.
Jakie ma minusy: lepszy obraz jak jest ciemniej - ale można to napewno wyeliminować przy odpowiednim strojeniu - mi sie narazie nie chce:)

dzięki. ja się przesiąde z 25 cali.
miałem kiedyś 42 cale i wydawał mi się duży no cóż zaryzykuję
 

rees

Member
Nareszcie mogę więcej napisać o swoich wrażeniach i odczuciach po dwóch dniowych testach KDfa. W sobote w końcu nadeszła chwila wyjęcia potwora z pudła i ustawieniu na dedykowanej szafce. Podłączyłem wszystie sprzęty i zdechł mi 360 :) W sobote jeszcze mrugał czerwonymi diodami ale się potrafił podnieść tak już w niedzile definitywnie kaput. No ale nie o tym historia. Dzieki temu że x360 w sobote się podniósł mogłem potestować 720p / 60 hz. Nie zauważyłem mocnego drżenia o ktorym mowa wyżej w kilku postach -p z bardzo bliska jest (jakieś kilkanaście centymetrów od ekranu) ale 3,5 metra nic nie widać. Jakość fantastyczna, o wiele cieplejsze i "ciekawsze" kolory niż na moim LCD Panasonica 32LX500. Generalnie źródło HD wygląda super - gry, filmy, trailery - bomba!. Później zacząłem ustawiać analogową tv - sygnał to UPC standardowy pakiet. No i znowu zaskoczenie: wszystko ładne i dobrze wygląda na tak dużym ekranie. Fakt że po zmniejszeniu odległości nie można na to patrzeć (tak ok. 1 metra) ale właśnie z 3 - 3,5 metra jest bardzo dobrze. Jedna rzecz mnie zastanwia - na słabych kanałach - 1 TVP w programach z cyklu "gadające głowy" są takie delikatne obwódki wokół głów i postaci. Ciekawe, bo myślalem że to kwestia opcji "ostrość" ale jednak nie. W każdym bądź razie jakością analogowej tv jestem również zaskoczony in plus. Ostatnia rzecz to testy filmów dvd na moim taniutkim fergusonie dx 770 h z hdmi. Player jest fajny bo naprawde ładnie upscaluje material do 720p lub 1080i. Testowałem Band of Brothers, Matrixa, Star Wars Original Trilogy SE i wyglądało to zajebiście.
Fantastycznie wyglądał (i brzmiał ale to już kwestia ampli i kolumn) koncert RHCP podbity do 1080i - można się było poczuć jak pod sceną :)
Później ogladałem troche odcinkow Stand Alone Complex i jakość była świetna. Generlanie TV spełnił moje oczekiwania w 100%, wielkość ekranu jest akurat. Nawet moja luba początkowo przerażona wielkością potwora, po kilku godzinach oglądania filmow i serialu stwierdziła że jest w sam raz :)
Nawet moj kolega (co może nie jest jakimś wyznacznikiem) który planował kupić max 40" bo ma 3 metry nos-ekran, po zoboaczeniu KDFa, zamówił sobie egzemplarz:) Resumując: jestem zadowolony na maksa. Polecam wszystkich którzy sie wahaja, a mogą jeszcze gdzieś kupić tego sprzęta.
 

pytalski

New member
Ultro napisał:
Witam, u mnie w MEDIA EXPERT jest za 3999 zł, myślicie że jeszcze będzie tańszy ?


myślę, ze nie będzie. ja bym brał na twoim miejscu - tymbardziej ze ponoć nie będzie nowych 3lcd. weź na raty i tego nie odczujesz -wyjdzie np 30x130 zł.

ja się spóźniłem w media expert.

ps gdzie mieszkasz?
 

Ultro

New member
Brzozów, Podkarpackie, musze porozmawiać ze sprzedawcą o możliwości pokazu w domu bo tak na "pałkę" nie kupię.
Byłem wczoraj w mediaexpercie w Sanoku i mają kdf-a 55 full hd i powiem że jakość obrazu była powalająca ( no w sumie domko w pełnym hd hehe) no ale cena dużo wyższa.

Moje niezdecydowanie mnie kiedyś wykończy:D

PS Jak byłby na forum jakiś miły posiadacz kdf-a 50 z okolic Krosna , Sanoka, lub Rzeszowa i pokazałby mi możliwości tego sprzętu w warunkach domowych to ja odwdzięczyłbym sie pivkiem albo czymś mocniejszym ;)
Pozdrawiam
 

pytalski

New member
weź jakąś swoją ulubiona płytę dvd i niech ci ją puszczą - będziesz miał mniej więcej obraz porównywalny z przekazem sat na cyfrze (sd)
 

musti

Banned
pytalski napisał:
a konkretnie w jakiej miejscowosci?

Mediaexpert jest zależny od dystrybutora, których jest kilku. Słyszałem o takiej planowanej akcji w Kołobrzegu, ale dystrybutor sięga swoim działaniem za Poznań i Bydgoszcz.
W przyszłym tygodniu wyjdzie gazetka, to dam znać w jakich sklepach.
 

pytalski

New member
do trzech razy sztuka

musti napisał:
Mediaexpert jest zależny od dystrybutora, których jest kilku. Słyszałem o takiej planowanej akcji w Kołobrzegu, ale dystrybutor sięga swoim działaniem za Poznań i Bydgoszcz.
W przyszłym tygodniu wyjdzie gazetka, to dam znać w jakich sklepach.

chętnie kupię jeśli sie pokaż e - w moim mieście (wielkopolska) jest media expert - niestety pierwszego kdfa poleciłem znajomemu a drugiego sprzątneli mi sprzed nosa.
jeśli pojawi się po raz trzeci bedzie mój.
 

Ultro

New member
Więc podzwoniłem i sprowadzą mi go z innego sklepu, umówiony jestem na piątek na prezentację, potem zakup. Mam możliwość zwrtotu TV do 4 dni, myśle że to dobry układ. Tylko jest problem, ten tv prawdopodobnie stał na sklepie trochę ( moje podejrzenia) i jezeli ktoś znałby kod serwisowy który umożliwiłby mi zobaczenie ilość przepracowanych godzin to byłbym wdzięczny:).
 

pytalski

New member
Ultro napisał:
Więc podzwoniłem i sprowadzą mi go z innego sklepu, umówiony jestem na piątek na prezentację, potem zakup. Mam możliwość zwrtotu TV do 4 dni, myśle że to dobry układ. Tylko jest problem, ten tv prawdopodobnie stał na sklepie trochę ( moje podejrzenia) i jezeli ktoś znałby kod serwisowy który umożliwiłby mi zobaczenie ilość przepracowanych godzin to byłbym wdzięczny:).

to dobry układ. negocjuj cenę - jeśli z ekspozycji to powiedz że lampa ma określoną ilość godzin (8000) i niech ci spuszczą z ceny.

ja czekam na wiadomosci od musti
 

VonKris

New member
Ultro napisał:
jezeli ktoś znałby kod serwisowy który umożliwiłby mi zobaczenie ilość przepracowanych godzin to byłbym wdzięczny:).

W trybie Stanby wciskaj po kolei na pilocie:
[i+]
[5]
[Vol Up]
[Analog]
Projektor sam sie wlaczy i zobaczysz obraz z zielonymi napisami menu serwisowego.
 

Ultro

New member
witam , tx za szybką odpowiedź, włączyło się ale jak poruszać się po tym menu servisowym ? ( gdzie dokładnie jest ten czas) :)

PS byłem dzisiaj, warunki do ogladania w sumie tragiczne ( na kucaka albo na stojąco i cześciowo zasłonięty tv innym ) TV oczywiście nie ustawiony, kontrast 95 % itp. Miałem niestety mało czasu i wracam tam jutro żeby dokładniej to wszystko sprawdzić. Pozdrawim
 

Ultro

New member
Witam ,mam go :D, moge go zwrócic do poniedziałku ..... ale napewno tego nie zrobię :D. Jak dla mnie rewelacja, kanały z satelity ( posat cyfrowy) zaskoczyły mnie dobrą jakością, a polsat sport i siatkarki to w ogóle niewiem czy to już nie HD :D. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Pytanko ;
1. Mam dvd corra wczoraj normalnie go wykrywało itp a dziś jak włączam dvd to na tv niemam z niego obrazu ( niewiem coś z ustawieniami czy kablem ?)
2. Mam kabel componet ( 3 wtyczki z obu stron ) i głupie pytanie czy to wystarczy czy trzeba jeszcze kabel s-video?

Jak się otrząsnę to dam jakieś fotki i napisze coś więcej

aha kupiłem go za 3 999 zł to chyba najelpsza cena za ten model obecnie
Pozdrawim.
 

depesz

Member
Gratuluje zakupu i witaj w klubie:)

Co do kabla - component daje dużo lepszy obraz niż s-video, nic nie kombinuj:)

A co do DVD sprawdź podłącznia - może coś się poluzowało.
 
Do góry